Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Compaq 6000 Pro - Problem z uruchomieniem

24 Sty 2016 19:56 615 2
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z komputerem. Początkowo po podłączeniu do prądu jest problem z jego uruchomieniem ( przyciskam przycisk od włączenia go, po czym startuje na pare sekund i się wyłącza i za ok. 2 sekundy się uruchamia i tak w kółko, aż załapie. Wtedy jest ok. Jednakże, gdy chciałem zainstalować system wyłączył się na logo windowsa 7. Próbowałem uruchomić na linuxie, lecz po naciśnięciu dowolnego przycisku wyłącza się. Komputer to
    HP Compaq 6000 Pro ( w obudowie leżącej). Za wszystkie popełnione błędy (ort,int) przepraszam ;).
  • Poziom 36  
    Witam.
    Frogi221 napisał:
    Początkowo po podłączeniu do prądu jest problem z jego uruchomieniem ( przyciskam przycisk od włączenia go, po czym startuje na pare sekund i się wyłącza i za ok. 2 sekundy się uruchamia i tak w kółko, aż załapie. Wtedy jest ok.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej i w zasilaczu pod kątem uszkodzeń (wizualnie lub - jeśli posiadasz - miernikiem ESR).
    Czy komputer po wejściu do BIOS-u również się wyłącza?
    Jak wyglądają temperatury podzespołów komputera i napięcia zasilacza?
    Frogi221 napisał:
    Próbowałem uruchomić na linuxie, lecz po naciśnięciu dowolnego przycisku wyłącza się.

Klawiatura jest podłączona do portu USB czy PS/2?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wizualnie kondersatory są ok, niczym nowe. Wejscie do biosu nie jest mozliwe. Po uruchomieniu wyswietla sie logo HP i pod F9 jest boot F10 setup ( jezyk i data ) a pod F12 Network.Jednakze gdy nacisne F9 zanim się pokaże logo wtedy mogę wybrać opcje bootowania z usb, ale komputer podczas ladowania linuxa wylacza sie i wlacza. Co do temperatur nie jestem w stanie sprawdzic bo jak mowilem komputer uruchamia sie jak załapie do ekranu ładowania Windowsa po czym wyłacza sie i wlacza. Procesor mocno sie nie grzeje, ale obok procesora jest radiator i na nim czuć na dotyk około 20 stopni... Klawiatura jest pod usb...