Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto II 1.9D Gaśnie na jałowym biegu, sam podnosi lekko obroty.

pdulemba1 24 Sty 2016 20:14 1128 0
    pdulemba1
    Poziom 2  
    Witam.

Kupiłem niedawno używane punto 2 - 1.9D, rocznik 2000.

I po jeździe próbnej - na zimnym silniku, jechałem i było ok.

W drodze powrotnej do domu auto zaczęło mi gasnąć.
    Dojeżdżając do świateł - wrzucam luz, puszczam pedał gazu - obroty spadają i po prostu auto gaśnie.
    Odpaliłem - zgasło.
    Za drugim razem odpaliłem i było ok. Przejechałem 1-2km i znów zgasło gdy zatrzymałem się na skrzyżowaniu.
    Wtedy już nie odpaliło, po przekręceniu kluczyka raz - zapaliła się na 1-2s kontrolka czerwonego silnika.

Zadzwoniłem do właściela od którego kupiłem to auto 30min wzceśniej - przyjechał i powiedział żeby się tym nie przemować. Odaplił auto ale zauważyłem, że nacisnął pedał gazu w trakcie odpalania.
    Przegazował mocno i auto nie zgasło. Pojechałem do domu - zgasło mi po drodze raz na skrzyżowaniu.

Poza tym w trakcie zmiany biegów w trakcie jazdy - naciskając sprzęgło i puszczając pedał gazu - czuć, że obroty w pierwszej reakcji podchodzą lekko w górę i dopiero spadają ale spadają do zbyt niskiego poziomu.

Właściciel okazał się o tyle w porządku, że powiedział, że w razie czego mogę mu zwrócić to auto w najbliższych dniach.

I tutaj pytanie - czy ktoś wie co to może być? Jaka jest przyczyna?
    Dodam, że jadąc po autostradzie - wydawało mi się, że auto jest słabsze niż powinno. Ciężko się rozpędzało powyżej 100km/h.
    Wcześniej jeździłem takim samym puntem tylko z 2002 roku i wydaje mi się, że było o wiele mocniejsze, łatwiej się rozpędzało i bez problemu na autostradzie mogłem rozpędzić je do 140-150km/h...

Czy ktoś wie co może być problmemem tutaj? Jaki ewentualnie będzie koszt naprawy - czy opłaca mi się w to pakować i naprawiać czy po prostu zwrócić auto (kosztowało 3400zł więc drogie naprawy odpadają przy moim skromnym budżecie...)

Z góry dziękuję za pomoc.