Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odu idu lte - rozłącza wifi

maniek5811 24 Sty 2016 20:24 3666 11
  • #1 24 Sty 2016 20:24
    maniek5811
    Poziom 7  

Witam mam taki problem z internetem odu idu z Polsatu mianowicie wszystko jest podłączone prawidłowo zasięg jest na ful do nadajnika jest jakieś 100m wszystkie diody świecą na ruterze tak jak powinny nic nie gaśnie ani nie zmienia się kolor diody od zasięgu cały czas jest niebieska, wszystko ok łączy się z internetem przez wifi chwile działa i zaraz rozłącza i tak się dzieje na laptopie,telefonie,tablecie. Polsat twierdzi że z ich strony wszystko jest ok był monter i nic nie wie co morze być cały sprzęt był już wymieniany i nic to nie dało co to morze być czy bliskość nadajnika morze mieć na to wpływ proszę o jakąś rade w tej sprawie pozdrawiam Adam.

0 11
  • #2 24 Sty 2016 20:29
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Po kablu także rozłącza?

0
  • #3 24 Sty 2016 21:23
    maniek5811
    Poziom 7  

Witam nie wiem jak jest po kablu nie było sprawdzane a teraz nie mam możliwości sprawdzić bo to jest u rodziców dopiero w środę będę mógł sprawdzić.

0
  • #4 08 Lut 2016 18:44
    maniek5811
    Poziom 7  

Wita ponownie sprawdziłem i po kablu działa,laptop połączony kablem działa cały czas a tablet który jest metr od routera przez wifi cały czas rozłącza.Co to morze być?

0
  • #6 26 Mar 2016 17:59
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

@pasikonik5 - możesz wytłumaczyć co takiego jest na kanale 11 że powoduje stabilne działanie?

0
  • #8 26 Mar 2016 18:10
    jimasek

Rozumiem przestawienie kanału na sztywno to się zgodzę ale sprawdzałeś czy każdy inny daje taki sam efekt?

0
  • #10 26 Mar 2016 18:15
    jimasek

Problemem może być zatłoczony eter w twojej okolicy - zrób diagnostykę - Link

0
  • #11 26 Lip 2016 08:17
    darioso
    Poziom 10  

Okazuje się, że problemem w zestawie IDU-ODU może być brak aktualizacji firmewarów do obu urządzeń. Pomimo, że w routerze ustawienia są takie, że aktualizacja powinna się dokonywać autoamatycznie, to tak nie jest. Router pokazuje komunikat, że masz aktualne oprogramowanie a to guzik prawda. ja miałem wersje ODU i IDU 1.4.9, a obecnie najnowsze wersje to 1.5.1.
    Trzeba niestety ręcznie zaktualizować pliki dla ODU i IDU, przedtem je należy pobrać ze strony CP, warunek jest jednak taki, że pliki są dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników CP i trzeba się zalogować do strefy abonenta.
    Po zalogowaniu trzeba kliknąc na swoje urządzenie IDU ODU, czyli internet i wejść w zakładkę do pobrania. Tam można pobrać najnowsze wersje 1.5.1 plików dla ODU i IDU oraz instrukcję jak zaktualizować pliki. Po aktualizacji i zmianie na kanał 11 powinno wszystko chodzić stabilnie. Przynajmniej u mnie po tych zmianach jest OK. Szału z prędkością nie ma, ale swobodnie mieszkając na wsi, oglądam z netu ściągany online z CDA film w HD. Załączam pliki jak by się komuś nie chciało ściągać najnowszych wersji. Trzeba rozpakować pliki zip.

0
  • #12 24 Lut 2018 22:53
    pasikonik5
    Poziom 12  

darioso napisał:
    Trzeba niestety ręcznie zaktualizować pliki dla ODU i IDU, przedtem je należy pobrać ze strony CP, warunek jest jednak taki, że pliki są dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników CP i trzeba się zalogować do strefy abonenta..

Pliki są dostępne dla każdego, nie trzeba logować się do strefy abonenta. Wystarczy na stronie dobrze poszukać.
    Dla zainteresowanych podsyłam link:
    dla ODU IDU 200
    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/zestaw-domowego-internetu-2.cp
    dla ODU/IDU 100
    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/zestaw-domowego-internetu.cp

0
  Szukaj w 5mln produktów