Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jamo d590 200w dobór wzmacniacza

ffgmat 24 Sty 2016 21:05 582 3
  • #1 24 Sty 2016 21:05
    ffgmat
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam kolumny jamo d590
    Wuwuwu:jamo.com/speaker-types/floorstanding/?sku=D590

Używam je od 5lat, są podłączone pod amplituner denon. Wiem ze pod tym sprzętem nie jestem w stanie wykorzystać ich możliwości , nie zależało mi na tym jakoś bardzo przez ostanie lata, mieszkam na małym mieszkaniu wiec i tak nie mogłem pozwolić sobie na głośniejsze słuchanie. Niedługo przeprowadzam się do własnego domu i tam już chciałbym podłączyć coś co pozwoli mi na wykorzystanie możliwości danych kolumn. Ten model z tego co wyczytałem jest bardzo trudny do napędzenia, impedancja 4ohm 200w i 4glosniki w kolumnie . Próbowałem coś znaleść, ale wzmacniaczy oferujących ok 200w na kanał jest naprawdę bardzo mało.
    Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

0 3
  • #2 25 Sty 2016 19:17
    intenso
    Poziom 38  

A czy charakter brzmienia ampli Ci się podoba
    Jeżeli tak to kup Pma 1500/1510 AE i będzie bardzo dobrze.
    Jaki masz teraz amplituner ?

0
  • #3 25 Sty 2016 22:16
    ffgmat
    Poziom 2  

Aktualnie posiadam Denon 3805,jestem z niego zadowolony , nawet dość ładnie gra w trybie direct, jednak chciałbym już zakończyć przygodę z dźwiękiem wielokanałowym :) Jak najbardziej idę w kierunku wzmacniacza, model 1510 AE wyglada na dość porządny sprzęt, trochę poczytałem i każdy użytkownik wypowiada sie w samych pozytywach.. Dziękuje za podpowiedz. Zastanawiam sie jak współgra sie z Jamo? może będę miał trchę szczęścia i uda mi sie odszukać kogosc kto kiedyś miał taka lub bardzo podobna parke. Kiedyś udało sie sie znaleść informacje ze marantz podobno ładnie brzmi z tymi głośnikami, ale cieżko odnaleźć jaki to był model.

0
  • #4 26 Sty 2016 18:16
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli ampli gra przyzwoicie jak na Twój gust to na wzmacniaczu będzie progres i to duży.

0