Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON stylus sx105 po wymianie szybki, nie działa skaner

Marek153 24 Jan 2016 22:47 1017 6
 • #1
  Marek153
  Level 11  
  Witam. Stłukłem szybkę skanera w kserokopiarce. Na złomowisku znalazłem kompletną ramkę z szybką i z białym paskiem od EPSON-a ale innego typu. Przełożyłem (doszlifowując nieco) tę szybkę ze złomowiska i zamontowałem z prawej strony (orientacyjnie) biały pasek w swojej kserokopiarce. Muszę nadmienić, że oryginalny biały pasek nieopatrznie wyrzuciłem razem ze "stłuczką".
  Niestety, po włączeniu zasilania i naciśnięciu przycisku "start" lampa (czy jak to się nazywa) rusza, przesuwa się kawałek w lewą stronę i wraca z powrotem po czym następują szarpnięcia mechanizmu przekładni. Czy jest możliwość naprawienia tego błędu, usterki w domowych warunkach?
  Jeżeli tak, to co musiałbym zrobić ?
 • #2
  myszczopyszczek
  Level 12  
  Wyjmij całkowicie szybę i sprawdź czy wtedy chodzi
  jeśli tak to wina w białym pasku.

  ja w kserze canona sam wymieniałem szybkę od ATV automatyczny podajnik, którą zamawiałem u szklarza i wszystko było ok.

  Tylko właśnie ten biały pasek naklejałem zgodnie ze starą szybą.
 • #3
  Marek153
  Level 11  
  Chodzi o to, że nie wiem w gdzie dokładnie umiejscowiony był oryginalny pasek i czy ten może być zastępczym, bo na jednym brzegu ma drobną (fabrycznie wykonaną) szczerbę.
  Wcześniej włączałem skaner bez szybki i bez paska i w ten sam sposób reagował.
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  Trudna sprawa - najgorsze, że razem ze stłuczoną szybą wyrzuciłeś oryginalny pasek... A z jakiego modelu pochodzi ta dobra szyba?
 • #5
  Marek153
  Level 11  
  konmaj Szperając na złomowisku nie zwróciłem uwagi na ten szczegół, w ogóle wtedy nie wiedziałem jeszcze, że znajduje się tam jakiś pasek. Dopiero na którymś z forów na elektrodzie wyczytałem o tym fakcie. Z tego co widać; w tym złomowym typie mechanizm napędowy lampy skanera wspiera się na wytłoczonej w obudowie zębatce, a szybka po prostu była zamocowana na sprężystych zaczepach. lampa skanera "patrzy" (w przeciwieństwie z moim skanerem) w stronę światła ramki.
  W przyszłym tygodniu zajrzę na to złomowisko, to przy odrobinie szczęścia może jeszcze zastanę tego "złoma"i odczytam jaki to typ kserokopiarki.
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  Nie jestem na 100% pewny, ale ten pasek (i najprawdopodobniej cała szyba) może pasować z takich modeli jak DX4000/4050/4400/4450 - są poprzednicy SX105 o bardzo podobnej konstrukcji i wiele części mają identycznych.
 • #7
  Marek153
  Level 11  
  Dzięki konmaj . Jak będę na złomowisku, zwrócę na to uwagę. Może przy okazji coś ciekawego złowię. :)