Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1 kamerka do mieszkania, ale z wymaganiami

Bonsie 25 Sty 2016 14:13 654 4
  • #1 25 Sty 2016 14:13
    Bonsie
    Poziom 2  

Witam,

jestem laikiem w temacie, szperałem po podobnych tematach ale nie do końca znalazłem satysfakcjonujące odpowiedzi. Potrzebuję kamerkę do mieszkania, wykrywającą ruch, czyli byłaby powieszona w okolicy drzwi wejściowych.

Zależy mi na następujących funkcjach:
    1. Łączenie się z wifi
    2. Bateria/akumulator - działałaby 8-10h na dzień, nie przeszkadzałoby mi ładowanie co kilka dni.
    3. Powiadomienia sms/mail w przypadku wykrycia ruchu i uruchomienie nagrywania/zrobienie kilku zdjęć - bardziej wolałbym żeby działało powiadomienie sms/mms w przypadku gdy padnie wifi (słaby dostawca..). Czyli powinna być na kartę ssd lub mieć wewnętrzny dysk.
    4. Jeśli nie da się tego jakoś połączyć to co wybrać, w którą stronę pójść? :)

Budżet - idealnie byłoby ok 200 PLN, znalazłem coś takiego - Netgear Arlo WiFi HD IR z baterią (nie mogę wkleić żadnego linka), jednak jest sporo droższe (649 PLN) no i jednak jak padnie internet to nie dostanę żadnego powiadomienia.. Ale jak rozumiem urządzenie coś nagra?

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam,
    B.

• #2 25 Sty 2016 14:28
    pawel.commandos
    Poziom 16  

Zadam pytanie, po co zapis na karcie skoro ukradną Ci przy okazji kamerę?

Jeżeli obawiasz się kradzieży, zapis zawsze musi być zewnętrzny, spotkałem sie w swojej karierze z tym że do wietlicy wiejskiej weszli i ukradli całkiem sporo sprzętu, wynieśli też rejestrator. Namawiałem dyrektora na rejestrator w dodatkowo zabezpieczonym pomieszczeniu ale stwierdził ze ma być w schowku pod schodami. Przemyśl jeszcze raz czego naprawdę potrzebujesz.

• #3 25 Sty 2016 14:40
    Bonsie
    Poziom 2  

W sumie słuszna uwaga... Dzięki za zainteresowanie.

Czyli zapis w chmurze i kamerka którą podałem a jeśli padnie internet to pech po prostu? A istnieją rozwiązania w których można zastosować jedno i drugie? Zapis na chmurę i powiadomienie w aplikacji/mailu a jak nie ma połączenia wifi to sms/mms?

• Pomocny post
    #4 25 Sty 2016 15:59
    pawel.commandos
    Poziom 16  

Nie za tą cenę, za sam moduł powiadamiania sms zapłacił bys ok 300 zł + koszt karty i aktywnego numeru.
    Rozwiązaniem dla Ciebie będzie spacer do lokalnego operatora internetowego (firma prywatna). Może nawet Twojego. Większość z nich ma na własne potrzeby zrobione powiadamianie sms. Za małą miesięczną albo roczną kwotę dogadaj się ze w razie ''zniknięcia z sieci" (pingowanie) twojego urządzenia dostaniesz sms.

Będziesz wiedział kiedy nie masz neta.

Kolejnym rozwiązaniem będzie kupno routera DSL z USB. Który w przypadku braku internetu na WAN przełączy się na łącze mobilne(usb stick). I wtedy zawsze będziesz mieć to powiadamianie mail. Koszt utrzymania karty z numerem i łączem awaryjnym nie będzie drogi.

TL-MR3420 na allegro to wydatek ok 120 zł. + kupno usb stick + karta sim

• #5 25 Sty 2016 19:57
    Bonsie
    Poziom 2  

Paweł nie do końca ogarniam.. To o czym piszesz to dodatkowo do tej kamery za 649?

Sama wiedza że nie mam neta nic mi nie da. Chcę żeby działało przede wszystkim powiadomienie umożliwiając reagowanie w czasie rzeczywistym.

A może lepiej 2 urządzenia? Co prawda nie są bezprzewodowe, ale najwyżej postawię je na podłodze. Jeśli wszystko działa to dostaję i sms i maila. Jeśli nie będzie internetu dostanę chociaż sms.

Czyli np:

http://lynxel.com/pl/ukryta-mini-kamera-alarm...ms-nagrywanie-wideo-dzwieku-podsluch-gsm.html

i to

http://www.ceneo.pl/37786082

Wychodzi łącznie taniej niż kamerka z 1 posta...

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

Podpowie ktoś jeszcze coś?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME