Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175 - Koszty eksploatacji i regeneracji

m_joker 25 Sty 2016 18:18 843 3
  • #1 25 Sty 2016 18:18
    m_joker
    Poziom 15  

Witajcie,
    Szukam od jakiegoś czasu drukarki kolorowej ze skanerem, najlepiej WiFi. Rozglądam się za jakąś używką.
    Zainteresowałem się Samsungiem CLX-3175FW.

Powiedzcie mi jak przebiega regeneracja tonerów (wieczne chipy, resetowanie chipów itp)
    Wyczytałem również, że po 24000 kopii blokuje się bęben. Jak go odblokować?
    No i pas transmisyjny... jaka jest jego żywotność?

Na razie mam doświadczenie tylko z Samsungiem ML-2165W, gdzie regeneracja jest banalnie prosta w tonerze MLT-D101S.

Przybliżcie mi jak to jest z tą drukarką, koszty, skomplikowanie regeneracji, jak i jakie są ogólne problemy z tą drukarką i najważniejsze czy warto ją kupować :)

1 3
  • #2 25 Sty 2016 18:42
    sodano
    Poziom 9  

Drukarka jak drukarka tak długo jak będziesz miał sprawny bęben drukuje tak sobie. Koszty bardzo niskie wymiana jednego koloru ok 50zł(dosypka) ale jest trochę zabawy bo trzeba chip przełożyć. U mnie wysiadł bęben i wybrałem tym razem HpM175a- nie ma szału ale jakość lepsza(kolor) i bęben dłużej wytrzymuje.

0
  • #4 27 Sty 2016 22:34
    Iquid
    Poziom 10  

Przy aktualnym kursie bęben może kosztować nawet około 450 brutto tak jak pisał @leeart natomiast zamiennik można kupić spokojnie za 190 brutto. Jeśli chodzi o pas transmisyjny to wystarcza na przynajmniej 60 000 jednak z doświadczenia wiem, że można na nim pracować dłużej. Oryginalny pas kosztuje około 250 brutto.

W przypadku zakupu używanego sprzętu warto sprawdzić przebieg.

0