Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175 - Koszty eksploatacji i regeneracji

m_joker 25 Sty 2016 18:18 867 3
  • #1 25 Sty 2016 18:18
    m_joker
    Poziom 15  

Witajcie,
    Szukam od jakiegoś czasu drukarki kolorowej ze skanerem, najlepiej WiFi. Rozglądam się za jakąś używką.
    Zainteresowałem się Samsungiem CLX-3175FW.

Powiedzcie mi jak przebiega regeneracja tonerów (wieczne chipy, resetowanie chipów itp)
    Wyczytałem również, że po 24000 kopii blokuje się bęben. Jak go odblokować?
    No i pas transmisyjny... jaka jest jego żywotność?

Na razie mam doświadczenie tylko z Samsungiem ML-2165W, gdzie regeneracja jest banalnie prosta w tonerze MLT-D101S.

Przybliżcie mi jak to jest z tą drukarką, koszty, skomplikowanie regeneracji, jak i jakie są ogólne problemy z tą drukarką i najważniejsze czy warto ją kupować :)

1 3
  • #2 25 Sty 2016 18:42
    sodano
    Poziom 10  

Drukarka jak drukarka tak długo jak będziesz miał sprawny bęben drukuje tak sobie. Koszty bardzo niskie wymiana jednego koloru ok 50zł(dosypka) ale jest trochę zabawy bo trzeba chip przełożyć. U mnie wysiadł bęben i wybrałem tym razem HpM175a- nie ma szału ale jakość lepsza(kolor) i bęben dłużej wytrzymuje.

0
  • #3 27 Sty 2016 20:59
    leeart

Poziom 34  

Bęben można regenerować i chipować. Sam kosztuje w org- około 400 zł netto

0
  • #4 27 Sty 2016 22:34
    Iquid
    Poziom 10  

Przy aktualnym kursie bęben może kosztować nawet około 450 brutto tak jak pisał @leeart natomiast zamiennik można kupić spokojnie za 190 brutto. Jeśli chodzi o pas transmisyjny to wystarcza na przynajmniej 60 000 jednak z doświadczenia wiem, że można na nim pracować dłużej. Oryginalny pas kosztuje około 250 brutto.

W przypadku zakupu używanego sprzętu warto sprawdzić przebieg.

0
  Szukaj w 5mln produktów