Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Odea Giro - migają kontrolki kasetki na fusy i odwapniania

burchgrz 25 Jan 2016 19:25 7032 14
 • #1
  burchgrz
  Level 7  
  Chyba uległ uszkodzeniu mój ekspres do kawy Saeco Odea Giro. Po włączeniu migają na zmianę kontrolki kasetki na fusy i kontrolki odwapniania. W instrukcji jest napisane, że w takiej sytuacji należy wyłączyć ekspres i po 30 sekundach włączyć ponownie, ale to nie pomaga. Wykonałem czyszczenie bloku zaparzającego, kasetki na fusy, odwapnienie, sytuacja z migającymi kontrolkami bez zmian. Pewnie coś się uszkodziło, proszę o pomoc.
 • #2
  11111olo
  Level 42  
  Ten problem masz od wczoraj ;)
  Moim zdaniem możesz mieć uszkodzony napęd bloku zaparzającego, czyli do sprawdzenia 1 lub 2 mikro wyłączniki bloku lub uwalony silnik i na to bym stawiał :)
  Czy po włączeniu ekspresu słyszy charakterystyczne szybkie włączenie silnika prawo lewo ?
 • #3
  burchgrz
  Level 7  
  Przestał działać w niedzielę (24 stycznia). Włączanie silnika, o które pytasz jest słyszalne, czy w takim razie rozbierać ekspres i sprawdzać te mikro wyłączniki?
 • #4
  11111olo
  Level 42  
  Jak patrzysz na wprost ekspresu, po prawej masz drzwiczki od bloku zaparzania. Wyjmij go i tackę na fusy. Zobaczysz tam dużo śrub na torx 10. Nie musisz wszystkich odkręcać tylko te które trzymają plastik nie połączony z całością. Zrozumiesz o co chodzi ;)
  Teraz bardzo ważne! Przy wyciąganiu tego plastiku pacem dociskaj wałek inaczej wyskoczy i będzie mały problem!
  Po wyjęciu tego plastiku będziesz widział jeden lub dwa wyłączniki. Obejrzyj czy nie są zalane.
 • #5
  burchgrz
  Level 7  
  Odkręciłem tą plastikową osłonę jak radziłeś i od razu okazało się, że problem jest w "ukręceniu" się wałka napędzającego zaparzacz od koła zębatego (dużego). Wizualnie wyłączniki nie są zalane. Dalej będę sprawdzał jutro, no i muszę zamówić nowe koło zębate.
 • #6
  11111olo
  Level 42  
  Po wymianie koła ekspres powinien być sprawny.
  Pamiętaj aby je poprawnie ustawić! Jak nie wiesz jak to pisz.
  I nasmaruj prowadnice bloku zaparzającego.
 • #7
  burchgrz
  Level 7  
  Proszę podpowiedz mi jak to koło ustawić, czy dobrze myślę, że strzałka, która jest na tym kole musi być skierowana na małą zębatkę drugiego koła (tą pod spodem tego koła). Proszę podpowiedz mi też, gdzie są te prowadnice bloku zaparzającego.
 • #9
  burchgrz
  Level 7  
  Dużo mi pomagasz, za co z góry już teraz dziękuję, ale po otrzymaniu tych dwóch schematów, chyba mam nowy problem. Zamówiłem koło zębate zgodnie z typem swojego ekspresu, ale nie miałem pojęcia, że są różne koła dla układu z jednym i dwoma mikro przełącznikami.
  Ja mam u siebie teraz sytuację, że ekspres ma dwa mikro przełączniki, a koło zębate jest dla układu z jednym mikro przełącznikiem. Czy przy takim układzie będzie mi to działać (co i jak ewentualnie muszę zrobić), czy muszę dążyć do wymiany koła.
 • Helpful post
  #10
  11111olo
  Level 42  
  Szkoda że kupiłeś nie to koło co trzeba. Niestety mam złą wiadomość - koła są inne :(
 • #11
  burchgrz
  Level 7  
  Założyłem właściwe koło zębate i ekspres znowu robi kawę. Dziękuję za pomoc.
  A tak przy okazji, czy to normalne w tym ekspresie, że po zrobieniu kawy, w zbiorniku obok fusów pojawia się woda?
 • #13
  j1000
  Level 9  
  Witam,
  mam taki sam problem z ekspresem ale u mnie zębatki działają, blok zaparzający działa ale po "przeładowaniu" bloku zapalają się kontrolki fusów i odwapniania oraz zapala się środkowe ziarno.
  Wie ktoś może co to oznacza ?
 • #14
  qsiu
  Level 2  
  mam podobny problem co kolega wyżej.
  rozebrałem wszystko w pył - koła i krańcówki są ok. strasznie jęczy podczas "prasowania" i nie dochodzi do końca procesu =/ czy może padać silnik?
 • #15
  kecyrf
  Level 4  
  Witam. Dziś wystąpił u mnie podobny problem tzn. Po włączeniu migają na zmianę kontrolki kasetki na fusy i kontrolki odwapniania, a dodatkowo świeci się cały czas środkowe ziarenko kawy. Ktoś rozwiązał ten problem?