Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Odea Giro migają na zmianę kontrolki kasetki na fusy i odwapniania

burchgrz 25 Sty 2016 19:25 2070 11
  • #1 25 Sty 2016 19:25
    burchgrz
    Poziom 4  

Chyba uległ uszkodzeniu mój ekspres do kawy Saeco Odea Giro. Po włączeniu migają na zmianę kontrolki kasetki na fusy i kontrolki odwapniania. W instrukcji jest napisane, że w takiej sytuacji należy wyłączyć ekspres i po 30 sekundach włączyć ponownie, ale to nie pomaga. Wykonałem czyszczenie bloku zaparzającego, kasetki na fusy, odwapnienie, sytuacja z migającymi kontrolkami bez zmian. Pewnie coś się uszkodziło, proszę o pomoc.

0 11
  • #3 27 Sty 2016 17:38
    burchgrz
    Poziom 4  

Przestał działać w niedzielę (24 stycznia). Włączanie silnika, o które pytasz jest słyszalne, czy w takim razie rozbierać ekspres i sprawdzać te mikro wyłączniki?

0
  • #4 27 Sty 2016 17:56
    11111olo
    Poziom 43  

Jak patrzysz na wprost ekspresu, po prawej masz drzwiczki od bloku zaparzania. Wyjmij go i tackę na fusy. Zobaczysz tam dużo śrub na torx 10. Nie musisz wszystkich odkręcać tylko te które trzymają plastik nie połączony z całością. Zrozumiesz o co chodzi ;)
    Teraz bardzo ważne! Przy wyciąganiu tego plastiku pacem dociskaj wałek inaczej wyskoczy i będzie mały problem!
    Po wyjęciu tego plastiku będziesz widział jeden lub dwa wyłączniki. Obejrzyj czy nie są zalane.

1
  • #5 29 Sty 2016 20:19
    burchgrz
    Poziom 4  

Odkręciłem tą plastikową osłonę jak radziłeś i od razu okazało się, że problem jest w "ukręceniu" się wałka napędzającego zaparzacz od koła zębatego (dużego). Wizualnie wyłączniki nie są zalane. Dalej będę sprawdzał jutro, no i muszę zamówić nowe koło zębate.

0
  • #7 04 Lut 2016 14:23
    burchgrz
    Poziom 4  

Proszę podpowiedz mi jak to koło ustawić, czy dobrze myślę, że strzałka, która jest na tym kole musi być skierowana na małą zębatkę drugiego koła (tą pod spodem tego koła). Proszę podpowiedz mi też, gdzie są te prowadnice bloku zaparzającego.

0
  • #9 04 Lut 2016 21:12
    burchgrz
    Poziom 4  

Dużo mi pomagasz, za co z góry już teraz dziękuję, ale po otrzymaniu tych dwóch schematów, chyba mam nowy problem. Zamówiłem koło zębate zgodnie z typem swojego ekspresu, ale nie miałem pojęcia, że są różne koła dla układu z jednym i dwoma mikro przełącznikami.
    Ja mam u siebie teraz sytuację, że ekspres ma dwa mikro przełączniki, a koło zębate jest dla układu z jednym mikro przełącznikiem. Czy przy takim układzie będzie mi to działać (co i jak ewentualnie muszę zrobić), czy muszę dążyć do wymiany koła.

0
  • #11 11 Lut 2016 20:45
    burchgrz
    Poziom 4  

Założyłem właściwe koło zębate i ekspres znowu robi kawę. Dziękuję za pomoc.
    A tak przy okazji, czy to normalne w tym ekspresie, że po zrobieniu kawy, w zbiorniku obok fusów pojawia się woda?

0