Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Penault Clio II - iskra na 4 cylindrach a dziala na 3

don9107 25 Jan 2016 20:20 861 5
    don9107
    Level 2  
    Witam
    Posiadam Renault clio 2002 1,2 benz. Problemem jest osłabnięcie auta tak jakby chodzilo na 3 cylindry. Po podlaczeniu do komputera wyskakuja bledy :
    - P0300 Przypadkowe lub wielokrotne wypadanie zaplonow
    - brak wtrysku na cylindrze o nieokreslonym numerze
    W procesach pokazywalo szalejace obroty nawet do 8000 obrotow, kiedy auto bylo wylaczone, to samo temperatura duze zmieniajacesie wartosci. Sprawdzalem swiece, kable, wtryski - ok Sprawdzalem cisnienie na cylindrach - ok. Odlaczalem i czyscilem kazdy pojedynczy czujnik, razem z przepustnica i kolektorem. Pomimo odlaczania komputer podlaczony pokazywal bez zmian dziwne wartosci (do statniego czujnika). Jutro bede wymienial sterownik/komputer, czy jest jakas inna opcja niz ta ze moglo byc jakies zwarcie na komputerze? :?:
    fuelinyourblood
    Level 35  
    A moze bys tak cewki zmienil a nie komputry?
    adamblonsky 2012
    Level 18  
    A cewki masz pojedyncze?
    może padła cewka?
    don9107
    Level 2  
    cewki tez sprawdzalem sa ok

Dodano po 3 [minuty]:

Dlaczego po odlaczeniu praktycznie wszystkiego lacznie z pedalem gazu procecy rpm engine tak szalaly?
    don9107
    Level 2  
    Witam
    Jeżeli komuś sie przyda moja porada, to wystarczyło czujnik nad lewą lampą wyczyścić i włożyć na miejsce, nie zwracałem na niego uwagi gdy po wyłączeniu silnik pstrykał jeszcze przez chwile. Auto sprzedałem za bezcen, nowy właściciel doszedł do tego:)