Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda CX 7 2.3 automat opinie

Arturcitroen 25 Sty 2016 20:32 2460 4
  • #1 25 Sty 2016 20:32
    Arturcitroen
    Poziom 4  

Witajcie,
    Mam możliwość odkupienia od wujka Mazdy CX 7 2.3 automat AWD wersja chyba amerykańska na pewno przed liftem przebieg 80 000 km.
    Nie wiem czy warto?
    Jakie jest spalanie rzeczywiste?
    Jakie usterki czyli koszta eksploatacyjne?
    Czy można zamontować LPG może ktoś ma zagazowany silnik ??

Proszę o sugestie ??

0 4
  • #2 25 Sty 2016 20:35
    misiek-888
    Poziom 33  

Auto jest na wtrysku bezpośrednim , spalnie zależne od cięzkości nogi. Wada wyciągający się łańcuch rozrządu

0
  • #3 25 Sty 2016 23:03
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Silnik nieco wyżyłowany, i ponoć awaryjny. Przymierzałem się do tego auta i po przejechaniu tym autem miałem nieciekawe odczucia. Głośno w środku, materiały wykończeniowe tragedia, konsola jakby chciała na mnie wejść- brak przestrzeni. Oglądałem dwie sztuki i oba zgniłe jak by miały z 20 lat . Mój 15-letni citroen w porównaniu pod spodem wygląda jak nówka. Nie ma gdzie zamontować zbiornika LPG ( koło dojazdowa niskie od spodu i taka sama niska wnęka wewnątrz. Momentu obrotowego tez za bardzo nie było czuć pomimo niskiej masy 1780kg jak na ta klasę wozu. Chodzi w klasie SUV, ale dla mnie to duży ( choć ciasny) crossover. Zaleta to relatywnie niskie spalanie, napęd na 4 koła.
    Jak mały i pewny przebieg nie zgniły od spodu i nie bity (z USA??) można zaryzykować, radzę wymiany oleju co 10kkm i rozrząd już przy 80kkm nie czekać do 120kkm, jak pisał Kolega wyżej.

0
  • #4 26 Sty 2016 17:30
    Arturcitroen
    Poziom 4  

historia auta znana wiec nie mam co się martwić.
    wydaje mi się że zbiornik LPG można zamontować w kole zapasowym obj. ok 79 litrów.
    nie wiem jaka to jest wersja jeżeli chodzi o KM czy 233KM CZY 258KM.
    I czekam na opinie kogoś kto jeździł na LPG. czy warto gazować jakie są wartości spalania. Rocznie robie ok 40 tys km wiec

0
  • #5 26 Sty 2016 19:52
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Arturcitroen napisał:
    wydaje mi się że zbiornik LPG można zamontować w kole zapasowym obj. ok 79 litrów.

Tak Ci sie tylko wydaje, tam jest miejsce na koło dojazdowe , więc nie ma szans na zamontowanie najniższego zbiornika podwieszanego wysokości np. 720x230mm, chyba , że bedzie komicznie wystawał 10cm poniżej zderzaka, a to jest niezgodne i instrukcja montażu. Do tego dochodzi znaczny koszt instalacji do bezpośredniego wtrysku. Moim zdaniem auto nie bardzo udane i nie rokujące długą i niezawodną pracą silnika.
    Co do spalania to dowiedz się ile pali benzyny i dodaj 2-3 l i bedziesz miał wynik w LPG na 100km.

0