Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Feather M0 WiFi - zapowiedź nowego modułu od Adarfuit

farmerro 25 Sty 2016 20:53 1905 2
 • Feather M0 WiFi - zapowiedź nowego modułu od Adarfuit
  Feather M0 WiFi - zapowiedź nowego modułu od Adarfuit
  Adafruit zapowiedziało nowy moduł z serii płytek deweloperskich Feather. Inaczej niż w pierwszych wersjach urządzeń, które oparte były o mikrokontrolery Atmega 32u4, moduł wyposażono w procesor ARM Cortex-M0. Ponadto płytka oferuje obsługę komunikacji WiFi oraz posiada wbudowany układ ładowania baterii.

  Dokładna data wprowadzenia Feather M0 WiFi do oferty Adafruit nie została podana. Wpis zamieszczony na oficjalnym blogu producenta informuje, że urządzenie będzie wykorzystywało mikrokontroler Atmel'a ATSAMD21G18 taktowany zegarem 48MHz. W układzie z 256KB pamięci Flash oraz 32KB SRAM zabrakło jednak pamięci EEPROM. Płytka zostanie uzbrojona również w moduł WiFi ATWINC1500. Komunikacja bezprzewodowa realizowana w technologii 802.11bgn ma wspierać szyfrowanie WEP/WPA/WPA2 oraz obsługiwać standard SSL.
  Feather M0 WiFi dysponować będzie 20 wyprowadzeniami GPIO składającymi się z 8 wyjść PWM, 10 wejść i jednego wyjścia analogowego, a także wspieranych sprzętowo interfejsów I2C, SPI i Serial. Komunikacja, programowanie oraz debuggowanie przez USB zrealizowane zostanie standardowo przy użyciu konwertera FTDI USB-to-Serial. Płytka ma być uzbrojona także w układ ładowania baterii litowo-polimerowych z prądem maksymalnym 200mA i diodą LED sygnalizującą status ładowania. Moduł dostarczany z wgranym bootloaderem umożliwi programowanie urządzenia przy pomocy Arduino IDE.

  Cena Feather M0 WiFi w chwili obecnej nie jest znana.

  Źródło:
  https://blog.adafruit.com/2016/01/22/coming-soon-adafruit-feather-m0-wifi-atsamd21-atwinc1500/

 • Relpol
 • #2 26 Sty 2016 06:12
  Stefan_2000
  Poziom 18  

  Zaintrygowało mnie to debugowanie po USB:

  farmerro napisał:
  Komunikacja, programowanie oraz debuggowanie przez USB zrealizowane zostanie standardowo przy użyciu konwertera FTDI USB-to-Serial

  W oryginale jest trochę inaczej:
  Cytat:
  This chip comes with built in USB so it has USB-to-Serial program & debug capability built in with no need for an FTDI-like chip.


  Rozumiem, że to chodzi o Serial Wire Debug (SWD), analogicznie jak np. w STM32.

 • Relpol
 • #3 26 Sty 2016 09:09
  tmf
  Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

  Z tym debugowaniem to się chyba rozpędzili. O ile SAM D21 ma USB, to nie wyobrażam sobie jak przy pomocy tego samego USB zrealizować debugowanie. Normalnie Atmel do płytek m.in. z tym ARMem dodaje na płytce drugi chip będący debuggerem (EDBG), który posiada własne wejście USB. Po podłączeniu, PC to rozpoznaje i debugger jest widoczny np. w Atmel Studio. Lecz tu tego nie widać.

  Szukaj w 5mln produktów