Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksiazki - Visual Basic c++ jaka wersja / jaka ksiazka

mudzinx 26 Sty 2016 08:08 624 3
  • #1 26 Sty 2016 08:08
    mudzinx
    Poziom 3  

Witam, niedługo skończę książkę Symfonia c++.
    Chciałbym zacząć tworzyć aplikacje okienkowe w Visual Basic.
    Jaka książkę polecacie najbardziej dla początkującego programisty w visual?
    Oraz jaka wersje Visual Basic wybrać na początek ? ( o ile jest darmowa )

0 3
  • #2 26 Sty 2016 08:36
    marcinj12
    Poziom 40  

Moim skromnym zdaniem Visual Basic to zły wybór na pierwsze środowisko okienkowe.
    Jeśli chcesz się obracać w środowisku C++, to może lepiej w nim pozostać - choć C++ na pierwszy język też bym nie polecał ;)
    Za to naturalnym wyborem wydaje się teraz C# - popularny, podobny do C++, którego już liznąłeś, a składniowo prostszy. No i też dostępny dla Visual Studio, bo pewnie w nim będziesz się chciał poruszać. Visual Basic IMHO to ślepy tor - oferuje te same możliwości .NETa co C#, a ma zupełnie inną składnię.
    Visual Basica możesz się za to dla Excela nauczyć :)

0
  • #3 26 Sty 2016 08:48
    mudzinx
    Poziom 3  

marcinj12 napisał:
    Moim skromnym zdaniem Visual Basic to zły wybór na pierwsze środowisko okienkowe.
    Jeśli chcesz się obracać w środowisku C++, to może lepiej w nim pozostać - choć C++ na pierwszy język też bym nie polecał ;)
    Za to naturalnym wyborem wydaje się teraz C# - popularny, podobny do C++, którego już liznąłeś, a składniowo prostszy. No i też dostępny dla Visual Studio, bo pewnie w nim będziesz się chciał poruszać. Visual Basic IMHO to ślepy tor - oferuje te same możliwości .NETa co C#, a ma zupełnie inną składnię.
    Visual Basica możesz się za to dla Excela nauczyć :)

Uczyłem się w technikum Visuala i powiem, ze zrobił na mnie ogromne wrażenie.
    Dlatego chciałbym to kontynuować, tak ściągnąłem już Visual Studio 2015, teraz szukam odpowiedniej książki do pracy dla początkujących, dlatego napisałem tutaj na forum o porady / wskazówki co do wyboru.

0
  • #4 26 Sty 2016 11:58
    kinggustav
    Poziom 19  

Jeżeli myślisz o zawodowym wykorzystywaniu języka programowania to też uważam, że lepiej znać jeden dobrze niż wiele po łebkach. Głowa jest za mała na opanowanie wszystkiego, a jak będziesz szukał w necie składni for w języku X to będziesz w nim pisał ... powoli. Jeżeli chodzi o hobby to możesz się oczywiście uczyć wielu języków i w każdym napisać "Hello, world". :D

0