Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki agregat prądotwórczy na budowę , który sie sprawdzi również w domu

26 Jan 2016 09:36 17250 16
  • Level 6  
    Zaczynam budowę domu, poszukuje agregatu, który pomoże przy budowie a po zakończeniu będzie moim awaryjnym źródłem zasilania w domu. Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniach ale co forum to inna opinia. Może ktoś posiada jakiś dobry agregat , który może polecić lub podpowiedzieć na co zwrócić uwagę?
  • Level 27  
    A co ma pracować na tym agregacie?
  • Level 6  
    Zrobiłem wywiad u ekipy budowlanej, maja betoniarkę 230V ok 2.2kW, elektronarzędzia na 230V maksymalnie do 2000W, oczywiście jakiś czajnik. W domu będę miał instalacje 3-fazowa , tam będę zasilał tylko najpotrzebniejsze rzeczy ..oświetlenie, lodówka, pompka w centralnym ogrzewaniu i jak da rade to elektronika..typy TV, Laptop
  • Level 10  
    Miałem podobny problem, kiedy się budowałem.
    Zdecydowałem się na agregat 3-fazowy o mocy 6kW.
    Nie był to najlepszy pomysł, agregat (prądnica) została przeciążona przez budowlańców po tygodniu.
    Po zasięgnięciu opinii od specjalisty postanowiłem zmienić prądnice na 1-fazową.
    Kolejnych awarii nie było, agregat przepracował całą budowę.
    Teraz jest podpięty w domu (nie ma znaczenie rodzaj instalacji cz 1 czy 3 -fazowa) i czeka na brak zasilania.
    Podsumowując mój wywód, kup agregat 1-fazowy, moc min 6kW im więcej tym oczywiście lepiej.
    Diesel czy benzyna, to zależy do czego masz zaufanie. Ja wybrałem Diesla, małe spalanie, duża bezawaryjność.
  • Level 38  
    Ja dom wybudowałem na agregacie honda 2,2kW minęło 11 lat i działa do dziś. Przez przypadek stałem się posiadaczem agregatu trojfazowego chińskiego. Nie ma co porównywać produktu markowego do chinszczyzny. W sumie to jedno porównanie że markowy pali o wiele mniej. Jedyne ograniczenie małej mocy agregatu to to że albo betoniarka w użyciu albo elektronarzędzia. Na szczęście takich chwil nie było dużo. Po wykonaniu stropu nad partnerem miałem już energię z sieci. Obecnie do utrzymania napięcia w domu ten sprzęt jest w sam raz.
  • Level 2  
    wydaje mi się, że moc 2,2 kw na budowe wymaga wielkiej ostrożności, zwracania uwagi na moc narzędzi aby nie przeciążyć agregatu a wiemy że na budowie "pan majster ma zawsze rację" i jak to sie może skończyć ( przykład kolegi MUSTAFI ), co do zasilania domu ta moc jest o wiele za mała, przynajmniej dla mnie, zwykły czajnik np 1,5l ma około 2 kw.
    Mam chińczyka na 230 v, skala na amperomierzu kończy się na 25 amper i tyle wytrzymuje czyli 6 kilowat mocy, zwykle pracuja grunfosy obiegowe centralnego, oświetlenie, hydrofor, Tv, ładowarka do telefonu lub laptopa a jak trzeba to i spawarke pociągnie.
    silnik disla troche klepie ale średnio 1-1,2 litra ropy na godzinę wystrczy, jestem nawet zadowolony, słyszałem że benzyniaki ciszej chodzą ale palą 2 x wiecej, z czasem faluja obroty żarówki migają i może być kłopot z elektroniką
  • Level 6  
    Dzięki za odpowiedź. Tak więc : szukam agregatu jednofazowego moc 6-8 kW, chyba jednak diesel. Możecie się pochwalić na czym pracowaliście? Jest duży wybór, na co zwrócić uwagę?
  • Level 10  
    Przed zakupem wypożyczyłem agregat Honda 5500 CXS o mocy 5,5 kW.
    Pracował bez problemu spalanie ok 3l/h, wiedziałem, że po budowie będę potrzebował agregatu do domu więc musiałem sobie szybko coś kupić.
    Wypożyczony agregat kosztuje ok 10 000 zl brutto ;/ Nie stać mnie było na niego.
    Pogrzebałem, popytałem i wybrałem agregat prądotwórczy marki Genezo model: Genezo AN-8674E3 cena ok. 3000 zł brutto, moc 6kW, silnik diesla, spalanie ok 1,0L/H.
    Maja dobrych specjalistów. Tak jak pisałem wcześniej uparłem się na agregat 3-fazowy mimo, że mi go odradzali na budowę i po tygodniu wymieniałem na jednofazowy.
    Teraz mają jakieś nowsze modele. Acha.. i koniecznie agregat musi być wyposażony w AVR – regulator napięcia, dzięki niemu bez problemu pójdzie cała elektronika.
  • Level 2  
    ja mam dg 6500 se 1 genezo, już prawie 2000 godzin pracy z czego prawie połowa u mnie bo kupiłem użwany. Kupuję u nich filtry i zaproponowali mi model 8500 1 faza, moc 7,5 kilowata i dają 2 lata gwarancji, Podzwoniłem po ofertach z allegro aby prównać, sporo tego jest, nie ma się co łudzić - wszytko pochodzi z chin tylko nie wszyscy sprzedawcy sie przyznają, podobnie bywa z mocą, jedni mówią że ma 9,8 kW a amperomierz do 32 a czyli 7,3 kw
    Jak maiłbym kupować dla sibie czy polecić nowy to od nich mój stary się sprawdza
  • Level 10  
    Ja na swoją budowę kupiłem Genus DG 6700RC-3 z silnikiem diesla, chodziła na nim jednocześnie betoniarka o pojemności 320L z silnikiem 2kW, flex niby o mocy 2200kw i pompa do wody. I wszystko chodziło elegancko bez problemu. Agregat nawet nie zajęknoł. Teoretycznie ma moc 6.2kW a pod 80% obciążeniem 6,8kW nie wiem czy to prawda ale jest naprawdę wydajny i mało pali. Kupiłem go w zeszłym roku w czerwcu, przepracował całe wakacje na budowie i całą zimę jak kułem i wierciłem już w domu pod elektrykę i wodę. Jak dla mnie bomba. Dodatkowo ma wyjście na zasilanie domu (moduł do automatycznego załączenia przy zaniku prądu kosztuje około 400zł) ale szwagier w skrzynce zamontował mi manualny przełącznik źródła zasilania. Niestety jest za słaby pod agregat tynkarski i wybija bezpiecznik od razu. Mój model ma bezpiecznik 10A i silnik o pojemności 418cc ale modele z 2016r już mają bezpieczniki 16A i pojemność chyba coś około 458cc. Jak na obecną chwilę wymieniłem tylko rozrusznik bo się tulejki rozsypały (Pan z serwisu przysłał mi nowy a stary odesłałem pocztą). Według mnie jeżeli nie masz firmy a agregat nie pracuje non stop po 10-12h to warto wydać te 2999zł (w moim przypadku) wybudować i wykończyć dom jeżeli jeszcze nie masz prądu na działce. Tak wiem że to chińszczyzna w pewnym stopniu (jak np. regulator napięcia, nawet na nim pisze po chińsku), ale takie części jak prądnica która faktycznie jest w pełni miedziana a nie aluminiowa pomalowana na kolor miedziany da ci możliwość podłączenia sprzętu przy budowie przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji.
    Jak dla mnie dużym plusem jest odpalanie z pilota, jak wiercę na piętrze to przynajmniej nie muszę biegać po schodach jak szalony żeby go odpalać i gasić co chwilę.

A poniżej tabliczka znamionowa z agregatu
  • Level 6  
    Dziękuje za odpowiedz , poczytałem informacje o agregatach Genezo oraz modelu DG 6700RC-3, wydaje mi się, że są to bardzo podobne agregaty, oba są wyposażone w piloty oraz wyjścia do automatyki. Skąd się biorą różnice wynikające z mocy tych agregatów - mają takie same silniki. Jestem zdecydowany na agregat jednofazowy. Zakupu muszę dokonać w tym tygodniu.
  • Level 10  
    Wydaje mi się że z rodzajów materiału użytego w prądnicy i rodzaju silnika. Mój jest akurat trójfazowy bo taki chciałem. Miałem betoniarkę z zasilaniem trójfazowym i jednofazowy był dla mnie bezużyteczny. Wybór już należy do ciebie oczywiście.
  • Level 2  
    miałem do czynienia z tymi silnikami te o pojemniśći 418 kubików pracują w zagęszczarkach, solarkach, traktorkach i pompach, to jest jeden i ten sam silnik jedynie w agregacie jest skręcony na 3000 obrotów ,ma odśrodkowy regulator i wał stożkowy.
    Realna moc takiego silnika przy 3600 obr min czyli prędkości maksymalnej wynosi 7 kw czyli około 9,5 KM w agregacie przy 3000 obr jest to 6,5 kW czyli 8,8 KM.
    Nie ma możliwości aby silnik o mocy 6,5 kW na wale w agregacie na gniazdach dawał moc prądu 6,8 kw
    Licząć wszystkie straty, grzanie uzwojeń itd maksymalnie wyciągniemy 5,5 - 6 kw
    Kolega BASS koloryzuje nie wiem dlaczego, agregat 3 fazowy na silniku 418 cm da bezpiecznie do 2 kw na faze, ostrożnie z fleksami i urządzeniami z silnikami mamy prąd rozruchowy, flex 2.2 kw załatwi nam uzwojenie stojana przy pierwszym odpaleniu
  • Level 10  
    Nie koloryzujący tylko pisze jak u mnie się sprawdził. Co na nim chodziło i jak dalej działa.
  • Level 6  
    Zdecydowałem się na agregat Genezo AN-8500E1, jednofazowy o mocy 7500W. Ma jakiś nowy silnik. Dzwoniłem do nich doradzili mi ten , zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Mam go dostać jutro. Podzielę się uwagami jak go potestuje w warunkach bojowych ..
  • Level 10  
    Nakręć film telefonem bo jestem ciekawy jak to będzie chodzić. Sąsiad ma Fogo z silnikiem Hondy (benzyna) o wydajności 5.5kW ale paliwa żre dwa razy więcej niż mój pod tym samym obciążeniem.
  • Level 10  
    Jestem ciekaw opinii o agregacie Genezo AN-8500E1. Obecnie posiadam agregat 4 kW, ale za pewien czas jego moc nie będzie wystarczająca, a nie chcę, aby prądnica była odciążona maksymalnym obciążeniem przez kilka godzin.