Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat prądotwórczy na budowę , który sie sprawdzi również w domu

26 Sty 2016 09:36 13671 16
  • Poziom 6  
    Zaczynam budowę domu, poszukuje agregatu, który pomoże przy budowie a po zakończeniu będzie moim awaryjnym źródłem zasilania w domu. Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniach ale co forum to inna opinia. Może ktoś posiada jakiś dobry agregat , który może polecić lub podpowiedzieć na co zwrócić uwagę?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    A co ma pracować na tym agregacie?
  • Poziom 6  
    Zrobiłem wywiad u ekipy budowlanej, maja betoniarkę 230V ok 2.2kW, elektronarzędzia na 230V maksymalnie do 2000W, oczywiście jakiś czajnik. W domu będę miał instalacje 3-fazowa , tam będę zasilał tylko najpotrzebniejsze rzeczy ..oświetlenie, lodówka, pompka w centralnym ogrzewaniu i jak da rade to elektronika..typy TV, Laptop
  • Poziom 9  
    Miałem podobny problem, kiedy się budowałem.
    Zdecydowałem się na agregat 3-fazowy o mocy 6kW.
    Nie był to najlepszy pomysł, agregat (prądnica) została przeciążona przez budowlańców po tygodniu.
    Po zasięgnięciu opinii od specjalisty postanowiłem zmienić prądnice na 1-fazową.
    Kolejnych awarii nie było, agregat przepracował całą budowę.
    Teraz jest podpięty w domu (nie ma znaczenie rodzaj instalacji cz 1 czy 3 -fazowa) i czeka na brak zasilania.
    Podsumowując mój wywód, kup agregat 1-fazowy, moc min 6kW im więcej tym oczywiście lepiej.
    Diesel czy benzyna, to zależy do czego masz zaufanie. Ja wybrałem Diesla, małe spalanie, duża bezawaryjność.
  • Poziom 38  
    Ja dom wybudowałem na agregacie honda 2,2kW minęło 11 lat i działa do dziś. Przez przypadek stałem się posiadaczem agregatu trojfazowego chińskiego. Nie ma co porównywać produktu markowego do chinszczyzny. W sumie to jedno porównanie że markowy pali o wiele mniej. Jedyne ograniczenie małej mocy agregatu to to że albo betoniarka w użyciu albo elektronarzędzia. Na szczęście takich chwil nie było dużo. Po wykonaniu stropu nad partnerem miałem już energię z sieci. Obecnie do utrzymania napięcia w domu ten sprzęt jest w sam raz.
  • Poziom 2  
    wydaje mi się, że moc 2,2 kw na budowe wymaga wielkiej ostrożności, zwracania uwagi na moc narzędzi aby nie przeciążyć agregatu a wiemy że na budowie "pan majster ma zawsze rację" i jak to sie może skończyć ( przykład kolegi MUSTAFI ), co do zasilania domu ta moc jest o wiele za mała, przynajmniej dla mnie, zwykły czajnik np 1,5l ma około 2 kw.
    Mam chińczyka na 230 v, skala na amperomierzu kończy się na 25 amper i tyle wytrzymuje czyli 6 kilowat mocy, zwykle pracuja grunfosy obiegowe centralnego, oświetlenie, hydrofor, Tv, ładowarka do telefonu lub laptopa a jak trzeba to i spawarke pociągnie.
    silnik disla troche klepie ale średnio 1-1,2 litra ropy na godzinę wystrczy, jestem nawet zadowolony, słyszałem że benzyniaki ciszej chodzą ale palą 2 x wiecej, z czasem faluja obroty żarówki migają i może być kłopot z elektroniką
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź. Tak więc : szukam agregatu jednofazowego moc 6-8 kW, chyba jednak diesel. Możecie się pochwalić na czym pracowaliście? Jest duży wybór, na co zwrócić uwagę?
  • Poziom 9  
    Przed zakupem wypożyczyłem agregat Honda 5500 CXS o mocy 5,5 kW.
    Pracował bez problemu spalanie ok 3l/h, wiedziałem, że po budowie będę potrzebował agregatu do domu więc musiałem sobie szybko coś kupić.
    Wypożyczony agregat kosztuje ok 10 000 zl brutto ;/ Nie stać mnie było na niego.
    Pogrzebałem, popytałem i wybrałem agregat prądotwórczy marki Genezo model: Genezo AN-8674E3 cena ok. 3000 zł brutto, moc 6kW, silnik diesla, spalanie ok 1,0L/H.
    Maja dobrych specjalistów. Tak jak pisałem wcześniej uparłem się na agregat 3-fazowy mimo, że mi go odradzali na budowę i po tygodniu wymieniałem na jednofazowy.
    Teraz mają jakieś nowsze modele. Acha.. i koniecznie agregat musi być wyposażony w AVR – regulator napięcia, dzięki niemu bez problemu pójdzie cała elektronika.
  • Poziom 2  
    ja mam dg 6500 se 1 genezo, już prawie 2000 godzin pracy z czego prawie połowa u mnie bo kupiłem użwany. Kupuję u nich filtry i zaproponowali mi model 8500 1 faza, moc 7,5 kilowata i dają 2 lata gwarancji, Podzwoniłem po ofertach z allegro aby prównać, sporo tego jest, nie ma się co łudzić - wszytko pochodzi z chin tylko nie wszyscy sprzedawcy sie przyznają, podobnie bywa z mocą, jedni mówią że ma 9,8 kW a amperomierz do 32 a czyli 7,3 kw
    Jak maiłbym kupować dla sibie czy polecić nowy to od nich mój stary się sprawdza
  • Poziom 10  
    Ja na swoją budowę kupiłem Genus DG 6700RC-3 z silnikiem diesla, chodziła na nim jednocześnie betoniarka o pojemności 320L z silnikiem 2kW, flex niby o mocy 2200kw i pompa do wody. I wszystko chodziło elegancko bez problemu. Agregat nawet nie zajęknoł. Teoretycznie ma moc 6.2kW a pod 80% obciążeniem 6,8kW nie wiem czy to prawda ale jest naprawdę wydajny i mało pali. Kupiłem go w zeszłym roku w czerwcu, przepracował całe wakacje na budowie i całą zimę jak kułem i wierciłem już w domu pod elektrykę i wodę. Jak dla mnie bomba. Dodatkowo ma wyjście na zasilanie domu (moduł do automatycznego załączenia przy zaniku prądu kosztuje około 400zł) ale szwagier w skrzynce zamontował mi manualny przełącznik źródła zasilania. Niestety jest za słaby pod agregat tynkarski i wybija bezpiecznik od razu. Mój model ma bezpiecznik 10A i silnik o pojemności 418cc ale modele z 2016r już mają bezpieczniki 16A i pojemność chyba coś około 458cc. Jak na obecną chwilę wymieniłem tylko rozrusznik bo się tulejki rozsypały (Pan z serwisu przysłał mi nowy a stary odesłałem pocztą). Według mnie jeżeli nie masz firmy a agregat nie pracuje non stop po 10-12h to warto wydać te 2999zł (w moim przypadku) wybudować i wykończyć dom jeżeli jeszcze nie masz prądu na działce. Tak wiem że to chińszczyzna w pewnym stopniu (jak np. regulator napięcia, nawet na nim pisze po chińsku), ale takie części jak prądnica która faktycznie jest w pełni miedziana a nie aluminiowa pomalowana na kolor miedziany da ci możliwość podłączenia sprzętu przy budowie przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji.
    Jak dla mnie dużym plusem jest odpalanie z pilota, jak wiercę na piętrze to przynajmniej nie muszę biegać po schodach jak szalony żeby go odpalać i gasić co chwilę.

A poniżej tabliczka znamionowa z agregatu
  • Poziom 6  
    Dziękuje za odpowiedz , poczytałem informacje o agregatach Genezo oraz modelu DG 6700RC-3, wydaje mi się, że są to bardzo podobne agregaty, oba są wyposażone w piloty oraz wyjścia do automatyki. Skąd się biorą różnice wynikające z mocy tych agregatów - mają takie same silniki. Jestem zdecydowany na agregat jednofazowy. Zakupu muszę dokonać w tym tygodniu.
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się że z rodzajów materiału użytego w prądnicy i rodzaju silnika. Mój jest akurat trójfazowy bo taki chciałem. Miałem betoniarkę z zasilaniem trójfazowym i jednofazowy był dla mnie bezużyteczny. Wybór już należy do ciebie oczywiście.
  • Poziom 2  
    miałem do czynienia z tymi silnikami te o pojemniśći 418 kubików pracują w zagęszczarkach, solarkach, traktorkach i pompach, to jest jeden i ten sam silnik jedynie w agregacie jest skręcony na 3000 obrotów ,ma odśrodkowy regulator i wał stożkowy.
    Realna moc takiego silnika przy 3600 obr min czyli prędkości maksymalnej wynosi 7 kw czyli około 9,5 KM w agregacie przy 3000 obr jest to 6,5 kW czyli 8,8 KM.
    Nie ma możliwości aby silnik o mocy 6,5 kW na wale w agregacie na gniazdach dawał moc prądu 6,8 kw
    Licząć wszystkie straty, grzanie uzwojeń itd maksymalnie wyciągniemy 5,5 - 6 kw
    Kolega BASS koloryzuje nie wiem dlaczego, agregat 3 fazowy na silniku 418 cm da bezpiecznie do 2 kw na faze, ostrożnie z fleksami i urządzeniami z silnikami mamy prąd rozruchowy, flex 2.2 kw załatwi nam uzwojenie stojana przy pierwszym odpaleniu
  • Poziom 10  
    Nie koloryzujący tylko pisze jak u mnie się sprawdził. Co na nim chodziło i jak dalej działa.
  • Poziom 6  
    Zdecydowałem się na agregat Genezo AN-8500E1, jednofazowy o mocy 7500W. Ma jakiś nowy silnik. Dzwoniłem do nich doradzili mi ten , zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Mam go dostać jutro. Podzielę się uwagami jak go potestuje w warunkach bojowych ..
  • Poziom 10  
    Nakręć film telefonem bo jestem ciekawy jak to będzie chodzić. Sąsiad ma Fogo z silnikiem Hondy (benzyna) o wydajności 5.5kW ale paliwa żre dwa razy więcej niż mój pod tym samym obciążeniem.
  • Poziom 10  
    Jestem ciekaw opinii o agregacie Genezo AN-8500E1. Obecnie posiadam agregat 4 kW, ale za pewien czas jego moc nie będzie wystarczająca, a nie chcę, aby prądnica była odciążona maksymalnym obciążeniem przez kilka godzin.