Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C][atmega32] - Atmega i dekoder 1 z 10

26 Sty 2016 11:05 1026 8
  • Poziom 16  
    Witam. Usiłuje przekazać dane o aktualnej cyfrze z PCF8583 na cztery wyjścia portu [X] ATMEGI 32 żeby sterować dekoderem 1 z 10 i nie potrafię się z tym uporać. Nie buduje zegarka tylko [ucze się] eksperymentuje na płytce testowej z zegarem który zamiast wyświetlaczy steruje linijką 10-cio diodową. Będę wdzięczy za sugestie jak to zrobić lub kod na podstawie którego mógłbym odkryć jakie popełniam błędy.
  • Poziom 40  
    Załącz schemat połączeń bądź dobrej jakości zdjęcie połaczeń oraz kod który stworzyłeś.
  • Poziom 16  
    Schemat całości ... może kiedyś zaprojektuje płytkę i go zrobię ale na razie na płytce testowej bez tranzystorów i lamp.
    Proszę o wyrozumiałość w kwestiach programowych ... mam 55 lat napisanie programu traktuje hobbystycznie żeby czymś się zając.

[C][atmega32] - Atmega i dekoder 1 z 10
  • Poziom 40  
    I co Ci działa a co Ci nie działa? Dane z PCF8583 odczytują się poprawnie? Jeśli nie to co odczytujesz?
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Hmmmm... Czy to się w ogóle daje multipleksować?
  • Poziom 20  
    Witam

Przedstaw kod programu, który już masz.
    Jeżeli prawidłowo odczytujesz dane z PCF, to sprawa będzie już prosta.
    Rozdzielasz wtedy Godziny, minuty i sekundy na części dziesiętne i jedności, np tak:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Następnie należy dane te wystawić na port sterujący multiplekserem, oraz ustawić odpowiednie wyjście sterujące konkretną lampą. np.:

Kod: c

robisz tak w pętli dla pozostałych lamp, jeżeli częstotliwość odświeżania będzie odpowiednia, to będzie wrażenie ciągłego wyświetlania godziny na wszystkich lampach.
  • Poziom 16  
    Z programem jest mały problem bo AVRstudio 4 które miałem pod 10 nie chce działać. Próbowałem z Eclipse ale to tak zakręcone środowisko że się pogubiłem pomimo korzystania z poradnika pana Kardasia. Straciłem kod który już napisałem i muszę go odtworzyć. Czy możecie polecić jakiś w miarę prosty w obsłudze program do napisania kodu który bez problemu pozwoli też załadować hexa do procka?
  • Poziom 20  
    Pobierz ze strony Atmela najnowsze oprogramowanie Atmel Studio 7.
  • Poziom 16  
    Zainstalowałem AvrStudio7 , jest ok. Znalazłem część starego kodu ale to tylko szkielet jest niekompletny.
    Kod: csharp