Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daihatsu cuore - Synchronizacja walkow

kopec122 26 Sty 2016 12:48 819 2
  • #1 26 Sty 2016 12:48
    kopec122
    Poziom 6  

Witam,prosze o pomoc,tematem jest samochod Daihatsu cuore 1.0 z trzy tlokowym silnikiem potrzebuje informacji na temat sposobu synchronizacji walkow rozrzadu,na jakie znaki patrzec?

1 2
  • #2 03 Wrz 2016 13:59
    Sewer 17
    Poziom 2  

Witam? A jakie miałeś objawy,że chciałeś zsynchronizować wałki? Ja ma "Kurkę" z 2005r z przebiegiem 119tyś - 3 tyś.temu wymieniłem profilaktycznie rozrząd(jak się okazało niepotrzebnie bo widać było,że stosunkowo niedawno był już robiony) i teraz od jakiegoś czasu zaczął mi klekotać silnik na wolnych obrotach.Podczas jazdy nic się nie dzieje. I obojętnie czy silnik jest zimny czy zagrzany. Na każdym postoju przy np. zmianie świateł - słychać wyraźne klekotanie.Nie ma wpływu na jazdę,spalanie,odpalanie czy przyśpieszenie. Ale dwóch mechaników rozłożyło ręce:NIE WIEM!Mogą być 'łyżki', panewki,pompa wody i Bóg raczy może co jeszcze wymyślają. Podobno rozrząd jest(był) dobrze założony. Olej i filtry zmienione w tym samym czasie,oleju nie ubywa. Ręce opadają. Dlatego pytam jakie TY miałeś objawy ze swoją "Kurką". Albo ktoś coś może wie w tym temacie nie - codziennego ale sympatycznego autka?????

1
  • #3 05 Wrz 2016 12:44
    kopec122
    Poziom 6  

Witam juz sobie poradzilem,a powodem byla wymiana uszczelki pod glowica

1
  Szukaj w 5mln produktów