Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II, 1.9 DCI, 2002r, kombi. Centralny nie otwiera drzwi od kierowcy.

26 Sty 2016 13:26 2586 5
  • Poziom 2  
    Witam, na początku napiszę, że przeczytałem wszystkie tematy dotyczące mojego problemu i żaden nie dał mi odpowiedzi.

Laguna II, 2002r, kombi, 1.9 dci

Wymieniłem dzisiaj już 4 zamek w drzwiach od kierowcy, i dalej centralny z karty zamyka, ale nie otwiera drzwi od kierowcy. Jeden z zamków był sprawdzany przez elektromechanika, i jest w 100% sprawny.

Instalacja w drzwiach wygląda jak nowa, kostka między drzwiami a karoserią też jak nowa. Tylne drzwi działają bez zarzutu. zamykają i otwierają się z karty.
    W innych tematach o zamkach z Laguny II wyczytałem, że trzeba przeczyścić zamek, wymienić silniczek w zamku, lub cały zamek. U mnie nic z tych zabiegów nie pomaga.

Miał ktoś podobny przypadek?
    Podpowie ktoś gdzie dalej szukać ?

Pozdrawiam
    Adrian_wa
  • Poziom 30  
    Nie otwiera z pilota ale jak z otwieraniem od środka? Jak wsiadziesz, zamkniesz auto lub ruszysz żeby się zatrzasnelo to po naciśnięciu guzilka w środku odblokowuje drzwi czy nie?
  • Poziom 2  
    Dziękuję Szymon za zainteresowanie.

Próbowałem otwierać tym guzikiem od środka, przy otwartej szybie, zeby było dojście do zewnętrznej klamki i jest to samo. Nie odblokowuje zamka.
    Jak otworze sobie od środka wewnętrzną klamką, to wtedy dopiero moge trzaskać drzwiami ile chcę, i zewnętrzną klamką będą się otwierały, ale jak zamknę z karty lub guzikiem na tunelu, to zamek już zamyka na amen, do ponownego otworzenia drzwi wewnętrzną klamką.
  • Poziom 30  
    Jeslj masz dostęp do komputera to napewno pokaże Ci błąd w module, i np będzie napisane ze przerwa w obwodzie, czy zwarcie do masy, nie musi być clip, może być każda sonda z mozliowscia podglądu parametrów i wysterowania podzespołów. Masz takie opcje jak zamknij lub otwórz każdy zamek z osobna choć uważam ze raczej wiązka ma przerwe. Rozepnij kostkę na słupku i sprawdź wiązkę na przejścia. Wiele razy miewalem podobne problemy w różnych autach i najczęściej problem leży w wiazce lub kostce
  • Poziom 2  
    Może faktycznie wiązka ma gdzieś przerwę i podaje prąd na zamykanie, a na otwieranie już nie. Sprawdzę jutro przejście od kostki w słupku do kostki od zamka. Jak będzie w porządku, to pozostaje podpięcie do komputera.
    Sama kostka na słupku po odpięciu, tak jak pisałem wygląda jak nowa. Ani śladu wody, nic nie jest zaśniedziałe. Wyglądała jak nówka ze sklepu.
    Tak czy inaczej, jak uda mi się z tym uporać, napisze tu w czym tkwił problem.
  • Poziom 5  
    Uporales się z problemem?