Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka SIEMENS SIWAMAT XL1342 -wymiana amortyzatorów jak ?

czarny.furiat 26 Sty 2016 14:23 2742 4
  • #1 26 Sty 2016 14:23
    czarny.furiat
    Poziom 4  

Witam od pewnego czasu pralka zaczęła mi skakać w związku z tym postanowiłem wymienić amortyzatory. Jako, że chciałbym się nauczyć zakupiłem amortyzatory tylko że starych zamontowanych nie jestem w stanie zdemontować. Ponieważ wewnątrz jest kołek który je trzyma i stąd moje pytanie czy ten kołek należy wybić.

Pragnę zauważyć, że odkręcenie śrub bębna nic nie pomaga w rozpołowieniu zbiornika i wyjęciu amortyzatora. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi? Dodatkowo załączam zdjęcia o które mocowanie mi chodzi.
    Pralka SIEMENS SIWAMAT XL1342 -wymiana amortyzatorów jak ? Pralka SIEMENS SIWAMAT XL1342 -wymiana amortyzatorów jak ?

1 4
  • #2 26 Sty 2016 15:52
    stanislaw1954
    Poziom 40  

A próbowałeś obrócić ten kołek, a później go wypchnąć?

0
  • #3 26 Sty 2016 17:59
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Tu się nic nie wpycha.
    Potrzebne jest wiertło Φ13 do rozwiercenia uchwytów.
    W zestawie z nowymi amortyzatorami są odpowiednie śruby pozwalające na ponowny montaż.
    Sprawa opisywana na forum, trzeba poszukać.

3
  • #4 26 Sty 2016 18:33
    czarny.furiat
    Poziom 4  

Można link które amortyzatory są zamiennikami tych ?Znalazłem jak to się robi a skąd dostane śruby i podkładki nie ma to znaczenia ?Mogą być standardowe ? Pralka SIEMENS SIWAMAT XL1342 -wymiana amortyzatorów jak ?

2
  • #5 22 Paź 2016 10:19
    taro 222
    Poziom 2  

zamontowałem do Siemensa nowe amortyzatory na bolce plastikowe które były wkomplecie czy te bolce wytrzymają bo wydają mnie się troche cienkie?

1