Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy DSI 730 - Cieknie z pod dzrzwi

pku 26 Sty 2016 15:02 3096 1
  • #1 26 Sty 2016 15:02
    pku
    Poziom 10  

Witam

Zmywarka Candy DSI 730 cieknie z pod drzwi.
    Na początku było to sporadycznie, obecnie przy każdym włączeniu po ok. 1 minucie przy nabieraniu wody zaczyna przeciekać. Pomimo tego całe programy przechodzą do końca prawidłowo.
    Wymieniłem obie uszczelki - dolna na drzwiach i dokoła drzwi - problem jednak pozostał.

Po zdjęciu osłony drzwi, widać wyraźnie, że woda przedostaje się przez narożniki - zaznaczone na zdjęciach.
    Zmywarka Candy DSI 730 - Cieknie z pod dzrzwi Zmywarka Candy DSI 730 - Cieknie z pod dzrzwi

Woda nie wydostaje się z pod uszczelki dolnej drzwiowej tylko z ponad mocowania tej uszczelki w obu narożnikach. Tam pozostaje szczelina, którą ja się domyślam powinna uszczelnić od środka uszczelka boczna. Jednak wymiana uszczelki bocznej na nową lub próba podłożenia czegoś pod nią tak aby bardzie dociskała do drzwi (robiłem taką próbę na starej uszczelce) nie przynosi żadnych efektów.

Zastanawiałem się, czy może zmywarka nie nabiera za dużo wody i to jest powodem przeciekania. Sam presostat jest sprawny.
    Myślałem też na początku, że zawiesza się programator na opcji pobierania wody i jej nadmiar powoduje przelewanie, ale z podłożoną miską zmywarka przechodzi cały program.
    Z drugiej strony wydaje mi się, że uszczelki powinny być na tyle szczelne że nawet nadmiar wody nie powinien powodować cieknięcia. Pompa odprowadza wodę prawidłowo (gdy program dojdzie do tego etapu).

Proszę o pomoc i podpowiedź co jeszcze może być przyczyną.

pzdr.

pku97

1 1