Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia medion MD 11082

marek817 26 Sty 2016 16:46 1353 1
  • #1 26 Sty 2016 16:46
    marek817
    Poziom 1  

MASZYNA DO SZYCIA MEDION MD 11082 sprzedana na allegro jako 11084 (sprzedający nie wie co ma)
    Maszyna posiada nietypowy wtyk, łucznik sprzedaje przewód HKT7, KTÓRY Z WYGLĄDU JEST PODOBNY WEDŁUG MNIE SPALI PROCESOR MASZYNY. Należy podać napięcie na dwa zaciski najbliżej wyłącznika sieciowego można to sprawdzić omomierzem wyłączając ten wyłącznik. Na dwóch pozostałych powinno być 5 VDC i to jest nasz włącznik. Regulacja prędkości jest w maszynie. Nie używać starego typu pedałów łucznika ze stosem węglowym, który jest regulatorem. Teraz jak zrobić taki włącznik. Bierzemy malutki mikro wyłącznik na jego zaciskach powiesiłem rezystor 75k (bez rezystora maszyna nie da się programować wyświetli błąd. Oczywiście należy umieścić go w obudowie. U mnie to działa zastanawiam nad dodaniem rezystora 2k w szereg. Rezystory małej mocy dobrać doświadczalnie. Przewód wciągnąć przez otwór obok gniazda zrobić supełek, aby nie wyrwać znaleźć wiązkę 2 przewodów żółto i zielony sprawdzić omomierzem przeciąć i pod lutować nasz -to działa. Dalej jest problem zasilenia spróbuję zrobić to przewodu łucznika, ale musze to sprawdzić Można kupić gotowy przewód ale ja takiego nie znalazłem nawet w serwisie medion

3 1
  • #2 20 Paź 2016 17:47
    112antoni
    Poziom 2  

Witam, mam taką maszynę, kupiłem poprzez Allegro, dobrą bez kabla i rozrusznika nożnego.
    To co piszesz jest po części właściwe. Ja zrobiłem to tak. Kabel zasilający to zwykły kabel z jednej strony wtyk do kontaktu z drugiej strony końcówka t/z ósemka, wycinam ostrym nożem środek ósemki tj 2mm na głębokość 1cm i taki kabel wchodzi do wtyku lewego zasila maszynę.
    Zasilona maszyna wyświetlacz wskazuje błąd. Teraz rozrusznik nożny.Trzeba zastosować opór 2komy i w szereg potencjometr suwakowy 20-25 komy. 2komy są maksymalne obroty,minimalne obroty to 2komy+10 kom na p. suwakowym ale wtedy wykaże błąd, musi być minimum 2kom mak. 2+20kom, i nie wykazuje błędu, maszyną można swobodnie sterować.
    Ja taki układ zmontowałem w starym pedale(typ elektroniczny) i znowu kablem z końcówką ósemką wyciętą jw. ,końcówkę włożyłem w drugą parę styków, maszyna chodzi i jest nożnie sterowna. Żeby się nie pomylić skleiłem dwie końcówki ósemki klejem na gorąco tak aby nie można ich włożyć odwrotnie.
    Pytanie:do czego służy pokrętło znajdujące się około 3cm nad wyłącznikiem maszyny.
    Będę wdzięczny za odpowiedz.

1