Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MINOLTA BIZHUB C220 - Brudzenie na jednym z kolorów

26 Sty 2016 16:51 1446 11
 • Poziom 13  
  Witam
  mam klienta który ma kłopot z Bizhub c 220. Poprosił mnie o naprawę lecz nie robię na co dzień Minolty i chciałbym się poradzić.
  Maszyna brudzi jednym z kolorów, cały wydruk ma tło w tym kolorze i delikatne paseczki. Na czarno drukuje czysto , ale jak tylko ten kolor bierze udział w wydruku to od razu jest to zapylenie całej kartki.
  Spróbowałem przełożyć bębny miejscami ale problem nie znika i stąd moje podejrzenie że jest to wina wywoływaczki.
  Klient niestety zakupił zamienniki tonerów i myślę że ten toner powoduje ten defekt.
  Moje pytanie czy tą wywoływaczkę można oczyścić ze starego toneru i zaaplikować jej nowy - jak to zrobić ewentualnie.
  Prosiłbym o Wasze porady, ewentualnie uwagi co byście zrobili w takiej sytuacji u klienta. Czy w ogóle takie czyszczenie jest możliwe i czy może pomóc. Jak wymontować wywoływaczkę do czyszczenia.
  Dzięki za pomoc.
 • Poziom 10  
  wywoływaczka ma developer wiec jeśli chcesz wyczyścić z toner konieczna bedzia wymiana developera tylko że w oryginale jest cała wywoływaczka
 • Specjalista - kserokopiarki
  Temat jest do uratowania . Koniecznie usuń ten toner, wyssij dokładnie cały z układu podawania (tam gdzie sie zsypuje do wywoływaczki) . Następnie musisz robić aple w tym kolorze - ile się da (w kodach jest opcja wydruków takiego testu) i postaraj się na max wydzozować ten toner. Pojawią się pewnie komunikaty o braku tonera lub błędy od zbyt rozjechanego TCR. Poresetuj i staraj się jak najbardziej wyjałowić maszynę . Następnie zainstaluj dobry toner i po kłopocie . Maszyna się zadozuje i powinna dojść do siebie. Pewnie jeszcze troche brudzenia przez kilkaset kopii moze zostać ale sytuacja powinna się unormalizowac .

  C.

  p.s. Deweloper jest do kupienia osobno jako zamiennik .
 • Poziom 13  
  ok. spróbuje wyjałowić tą maszynę z brudzącego tonera tak jak mi poradziłeś poprzez robienie appli z jednego koloru. Zaopatrzyłem się już w oryginalny toner.

  Ale mam 2 pytania żebym mógł poradzić sobie z tym wyciąganiem tonera:
  1. Jak skasować komunikat o braku tonera gdy się pokaże. Wiem ja wchodzić w serwis ale nie wiem gdzie jest kasowanie braku tonera.
  2. czy można zamiast robić test z jednym kolorem robić zamiast tego kserokopie na otwartej pokrywie i ustawić kopia w jednym kolorze?

  Bardzo proszę o te informacje .
 • Specjalista - kserokopiarki
  1. Komunikat o braku tonera możesz skasować przez otwarcie pokrywy i następnie wyjecie i ponowne włożenie pustej butelki :) Oczywiście wszystko do czasu ... Raz moze dwa sie uda a potem posypią sie błędy TCR. Je kasujesz otwierając i zamykając przednią pokrywę . Wyjalawiając ją jednak musisz mieć wyczucie zeby nie przegiąć ;)
  2. Możesz robić kopie w tym kolorze - efekt taki sam .

  C.
 • Poziom 12  
  Miałem tak samo w maszynie bizhub c253 z czarnym. Wszystko dokładnie tak jak kolega copyman pisze należy zrobić. Poszło łatwo i nawet nie musiałem zmarnować 100 kartek. Ze 20 apli a4 a potem z 5 stron testowych i było zdecydowanie lepiej. Pozostał bardzo lekkie, ledwo widoczne tło. A potem już tylko coraz lepiej.
 • Poziom 23  
  Kolego, gdybyś jeszcze podał jaki to był toner to była by to przestroga dla innych.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Jeżeli była tylko butelka w maszynie a nie było kartonika od tonera to raczej się nie dowiesz ... Nie widziałem zamiennika afiszującego się nazwą. Może za wyjątkiem KATUN-a który ma dość charakterystyczne zakończenia tonerów :) Ostatnio wpadł mi w łapki zamiennik w łudząco przypominającym oryginał kartoniku. Było identycznie tak samo poza logo K-M . Nawet butelka miała niemal identyczne nalepki jak oryginał.

  C.
 • Poziom 23  
  No właśnie. Sprzedawca tonera zamiennego ma w ...nosie.. czy dobrze chodzi czy nie. Aby kasa wpłynęła. Producenta nie znajdziesz bo to Chiny czy Tajwan.

  Ciekawostka:

  Ostatnio sprawdzałem u Klienta chińskie podróbki ( miał chyba z dwóch źródeł , butelki były trochę inne).

  Oczywiście NO NAME for use KM.

  test polegał na tym, że na żółtym, najpierw kilka razy zamieszaliśmy butelką i potem w tym samym momencie w miarę równo przechylaliśmy butelkę,
  Toner chiński dużo szybciej się przesypywał. Próba była robiona kilka razy wiec raczej o pomyłce nie ma mowy.
  Czy to oznacza, że jednak jet to inny toner, ma inną gęstość ?
  To pracownik tego Klienta zauważył , że ten NOWY toner to jakiś rzadki ......

  Efekt u tego Klienta - oszczędność na tonerze szlag trafił w zajechanych materiałach. Bębny nie zrobiły nawet limitu a dewelopingi są do remontu. Transfer na razie żyje. Kolorystyka w miarę pod warunkiem że nie ma zdjęć lub apli.

  Wniosek Klienta - zrozumiał błąd i wrócił do oryginały.

  Tak paradoksalnie trochę pracy tam było wiec może i dobrze, że pracował na zamiennikach
 • Specjalista - kserokopiarki
  Ja we wszystkich C220 KATUN-a stosuję i spokój. Ostatnio z braku laku w kilku przygotowywanych "do klienta" zastosowałem McSolida i z tego co widzę mają ciekawszą kolorystykę. Faktycznie różnią się odcieniami :) W efekcie kolory są takie jakby bardziej ze starszych maszyn K-M , bardziej mi się podobają. Skutków ubocznych póki co brak :)

  C.
 • Poziom 10  
  Ja również w tym modelu używam Katuna Perfomance i żadnych problemów.. Właśnie za kilka dni będę miał do tego modelu nowe tańsze tonery Katuna w wersji ACCESS. Potestuje i dam znać, czy jakością nie odbiegają i jak wygląda z trwałością podzespołów..