Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ikon na pasku zadań - Windows 10

26 Sty 2016 17:55 14706 8
  • Poziom 5  
    Mam ostatnio problem, a mianowicie, zniknęły mi ikonki na Pasku Zadań. Nie działa także zmiana głośności i jasności (jest to laptop). Nie działa Menu Start i wyszukiwanie. Nie wiem, co zrobić, a na innym komputerze ostatnio wyskoczył ten sam problem - zainstalowałem Classic Shell, ale ten to jest mój komputer, więc chciałbym mieć z niego więcej użytku.
    Proszę o pomoc.
  • Red. Komputery FAQ
    @ordon74 po pierwsze ten artykuł nie odnosi się do windows 10, po drugie nie ma nic do tego że nie działa menu start i wyszukiwarka.

Do autora tematu:
    Uruchom z power shell'a uruchomionego jako administrator (prawym na start, wiersz polecenia administrator i wpisujesz powershell) i użyj kolejno tych komend:

sfc /scannow

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Jak nie pomoże spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika, jak nie pomoże zostaje przywrócenie systemu z punktu przywracania, lub odświeżenie systemu w ustawieniach komputera (aby uzyskać dostęp do ustawień wchodzisz do obojętnie jakiego folderu na pulpicie, przechodzisz do mojego komputera i u góry masz skrót do ustawień):

Brak ikon na pasku zadań - Windows 10 Brak ikon na pasku zadań - Windows 10
  • Poziom 5  
    Jest problem z tym, że prawy przycisk na menu start nie działa. Mogę otworzyć wiersz poleceń ale nie jako administrator (poprzez win+r: Cmd)
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Otwórz jakikolwiek folder i wpisz w pasek adresu: C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0 Następnie prawoklik na powershell i uruchom jako administrator, przejdź do wpisywania komend, każda może trochę potrwać, więc cierpliwość jest wskazana. Na koniec uruchom ponownie PC. Jak masz zainstalowany ten classic shell to go odinstaluj. Możesz to zrobić w panelu sterowania: Brak ikon na pasku zadań - Windows 10
    w punkcie programy.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Miałem podobnie i pomogło utworzenie nowego konta użytkownika.
  • Poziom 43  
    Barciu99 napisał:
    na innym komputerze ostatnio wyskoczył ten sam problem

Jest to dosyć ciekawe i skoro się przenosi wg. mnie przypomina infekcję.
    Co dokładnie było robione/instalowane na ww. systemach?
    Podajecie panowie sposoby na obejście/uzdrowienie konta usera, a warto by poznać przyczynę.
    No chyba, że to bugi w kodzie W10. Legalne te systemy chociaż? Nakładkowe, czy instalowane od zera? Na jaki WIN?

Dodano po 1 [minuty]:

ps. Nie włączył Ci się jakiś "tablet mode" przypadkiem?
  • Poziom 5  
    Nie przenosi się, tylko tam też był ten problem, a teraz wyskoczył u mnie, komputery nie miały ze sobą połączenia. Zaczynam komendy wpisywać.
    A system to: Windows 8.1 -> Windows 10 przez Windows Update

EDIT:
    Po wpisaniu komend dalej nic, więc mam pytanie: jak przywrócić system? bo ustawienia nie chcą się włączyć podaną wyżej metodą. Będę próbował powtarzać proces do skutku, a jak mi się uda to napiszę.

Posty scaliłem.
    RADU23
  • Poziom 5  
    Problem rozwiązany, pomógł czysty rozruch po uprzednim wpisaniu komend do PowerShella.