Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 - Palą się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej

26 Jan 2016 18:30 4974 5
  • Level 25  
    Witam, Peugeot 206 1.1 44kW 2002r. Sterownik silnika Magneti Marelli IAW 48P2.76 Raz na jakiś czas po uruchomieniu silnika zapala się check, abs, airbag, STOP, ładowanie i kontrolka od hamulca, w tym momencie nie działa obrotomierz, prędkościomierz i dmuchawa. Ładowanie na poziomie 14,3V, najwięcej błędów w ABS (błędy CAN-a). Gdzieś jest problem na przewodach prawdopodobnie od pompy ABS do ECU albo do wskaźników. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Trochę upierdliwe ruszać te peszle i gmerać w przewodach.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 30  
    Wszystko wskazuje na spadek napięcia ale skoro masz ładowanie ponad 14 V a pali się kontrolka ładowania to możliwe ze przewód od aku do sterownika nie ma przejscia
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 25  
    Gdzieś jest problem z can-em tylko nie wiem gdzie. W tych peugeotach tak jest że jak zgubi się jakiś sygnał to wywala serię błędów.
  • Level 30  
    Ale to wygląda jak za niskie napięcie i dlatego wszystkie systemy nie pracują a kontrolka ładowania jakby to potwierdza. Akumulator jest podłączony bezpośrednio z alternatorem ale napięcie na sterowniki idzie osobnym przewodem od akumulatora. Podłącz komputer i zobacz jakie napięcie widzi sterownik.
  • Helpful post
    Level 17  
    A przypadkiem auto nie ma dołożonego alarmu lub radia? Jeżeli tak to odepnij i zobacz czy problem przypadkiem nie zginie... Miałem takiego peugeota, że czasami nie można było go zgasić, zanim radia się nie wyłączyło :)
  • Level 25  
    Zdemontowałem niefabryczne radio i zauważyłem że po przewodzie od anteny poszła woda aż do radia.