Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40h5203aw - jak podłączyć zestaw aktywnych głośników do TV?

Paweł1000 26 Sty 2016 19:33 1698 17
  • #1 26 Sty 2016 19:33
    Paweł1000
    Poziom 23  

Mam świeżo (2 miesiące) kupiony telewizor Samsung 40 cali UE40h5203aw. Telewizję na nim oglądam przez dekoder UPC Horizon. Do tej pory miałem telewizor LCD LG 32 cale i tu wszystko było jasne i przejrzyste, Samsung zaś ma trochę za bardzo pokombinowane,

jak chcę sobie czegoś posłuchać z TV od UPC na zewnętrznym zestawie głośników aktywnych, to głośniki muszę podpiąć chinczami do gniazd w dekoderze UPC, niby OK, ale moim zdaniem sygnał audio powinien wychodzić z TV, a z TV w tej chwili wychodzi sygnał audio TV naziemnej, która to nie jest w danej chwili prze zemnie oglądana, nie jest przecież też widoczna na ekranie, bo na ekranie w danej chwili jest sygnał z UPC, sygnał audio z naziemnej jest tak jakby rezydentny, nie wiem jak to nazwać, w każdym razie jest w danej chwili nie potrzebny, chyba że jest on przeznaczony dla funkcji PIP, nie wiem.

jak chcę sobie posłuchać TV z nieba (TV naziemna) to muszę się podpiąć za pomocą przejściówki Euro-Audio/out chinczami, niby OK

jak chcę pooglądać film z komputera poprzez łącze HDMI to nie mogę tego w żaden sposób zrobić aby sygnał audio wychodził na głośniki aktywne, da się to jakoś ogarnąć?

jak chcę skorzystać ze Smart TV Samsung np Youtube to dźwięk leci tylko i wyłącznie poprzez głośniki TV, a ja bym wolał aby dźwięk leciał z zestawu głośników aktywnych, da się to jakoś ogarnąć?

Podsumuję:
    1. jak podłączyć zestaw aktywnych głośników do TV, tak, abym miał sygnał audio na zewnętrznych głośnikach oglądając np teledyski na Youtube przez Smart TV Samsung?
    2. jak podłączyć zestaw aktywnych głośników do TV, tak, abym miał sygnał audio na zewnętrznych głośnikach oglądając np filmy z komputera (komputer podłączony do TV kablem HDMI?) na Youtube przez Smart TV Samsung?

0 17
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2016 19:45
    kokapetyl
    Poziom 43  

Musiał byś skorzystać z wyjścia cyfrowego no i niestety bez przetwornika tego nie zrobisz.

1
  • #3 26 Sty 2016 19:58
    Paweł1000
    Poziom 23  

Rozumiem że z wyjścia cyfrowego z TV Samsung? A czy w tym wyjściu jest aby na pewno sygnał z urządzenia które aktualnie podaje obraz na TV? Czy nie okaże się że tu też obraz będzie np z UPC a audio z TV naziemnej?

Co do przetwornika to się w ogóle nie znam, jaki to miałby być przetwornik? to się kupuje (ile to coś może kosztować) czy trzeba zrobić samemu? (jak samemu to ja raczej tego nie zrobię)

0
  • #4 26 Sty 2016 20:24
    kokapetyl
    Poziom 43  

Paweł1000 napisał:
    jaki to miałby być przetwornik?

Jak do tej pory nie używałem, ale koledzy z forum polecają "FiiO D3"
    Jest to przetwornik cyfrowo/analogowy

1
  • #5 26 Sty 2016 20:49
    Paweł1000
    Poziom 23  

A odnośnie pytania - czy przez ten przetwornik aby na pewno będzie sygnał z urządzenia które aktualnie podaje obraz na TV? żeby nie było tak jak do tej pory, że obraz co innego (UPC), a audio co innego (TV naziemna). Jeżeli odpowiedź była by TAK to właśnie tego szukałem, ale czy na pewno to będzie to o co mi chodzi?

0
  • Pomocny post
    #6 27 Sty 2016 18:29
    kokapetyl
    Poziom 43  

Paweł1000 napisał:
    żeby nie było tak jak do tej pory, że obraz co innego (UPC), a audio co innego (TV naziemna).

Nie odpowiem na to pytanie, bo to co opisujesz jest dla mnie dziwne i nie spotkałem się z tym do tej pory.

0
  • #7 27 Sty 2016 19:32
    Paweł1000
    Poziom 23  

Dzięki za zainteresowanie problemem. Dla mnie też ta sytuacja jest nowością, nie wiem czy to co występuje w moim TV jest normalne dla tego konkretnego modelu, czy może coś jest zepsute. Może ktoś się z czymś takim spotkał, może by miał ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami z tym problemem, byłbym wdzięczny.

Przed chwilą nawiązałem kontakt z obsługą Samsunga, Pan z którym czatowałem potwierdził że ze złącza optycznego będzie wychodził dźwięk z którego aktualnie wychodzi obraz. Zalecił zakup wzmacniacza z wejściem optycznym, co do tego przetwornika to powiedział, że nie ma pewności czy będzie OK, ale wywnioskowałem że są duże szanse. Tak że wszystko wskazuje na to że kolega kokapetyl słusznie mi podpowiedział, dzięki za pomoc.

Dodano po 58 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy taki konwerter bedzie też dobry (jest tańszy więc wolałbym go) KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA

0
  • #8 28 Sty 2016 08:44
    Paweł1000
    Poziom 23  

znalazłem taki temat

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14806922#14806922

i tu autor kupił właśnie ten konwerter, tylko że dźwięk z niego wychodzi cichy, mimo ze płynie przez wzmacniacz Diora, to i tak jest cichy, chyba że źle rozumuję, autor tematu pisze tez że to norma w Samsungach, czyli by wychodziło na to że przetwornik polecany przez kolegę kokapetyl, też by nie zdał egzaminu i tez by było za chicho? czy tak jest? czy coś źle zrozumiałem?

0
  • Pomocny post
    #9 28 Sty 2016 09:18
    tomek1guz
    Poziom 20  

Witaj. Musiałem użyć dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego, gdyż głośność z tego TV przez konwerter była o połowę niższa niż np. z tunera radiowego. A żeby wzmocnić tak słaby sygnał i nie przesterować wejścia wzmacniacza Diory, najlepiej do tego się nadaje właśnie wzmacniacz słuchawkowy. Nie jest to konieczne, tylko ja jestem taki audiofil i lubię mieć wszystkie źródła o podobnej głośności ;) Jeśli będziesz używał wzmacniacza tylko do tego TV to nie musisz montować dodatkowego wzmocnienia.

Wyjście optyczne jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż masz dźwięk z tego, co aktualnie oglądasz (naziemna, dekoder sat, SmartTV). Mimo, że wybrałem najtańszy konwerter, to jakość dźwięku jest bardzo dobra.

0
  • #10 28 Sty 2016 20:10
    Paweł1000
    Poziom 23  

No i zamówiłem ten konwerter, tylko nie dopatrzyłem warunków dostawy (bo tak naprawdę to się to okazało dopiero po zakupie), no ale nic, przepadło, wychodzi na to że urządzonko dostanę w terminie nawet do 45 dni, bo idzie z Chin, może być że będzie wcześniej, zobaczymy, cóż wychodzi na to że muszę trochę poczekać.

0
  • #11 28 Sty 2016 20:20
    kokapetyl
    Poziom 43  

Paweł1000 napisał:
    wychodzi na to że urządzonko dostanę w terminie nawet do 45 dni, bo idzie z Chin

Trzeba dokładnie czytać warunki dostawy.
    Ale nie martw się na zapas, ostatnio kupiłem układ scalony, też z Chin, termin dostawy koniec Lutego, a już go mam w domu, a na dodatek kupiłem jeden, a dostałem pięć.
    Te Chiny nie są takie złe :D

0
  • #12 28 Sty 2016 20:42
    Paweł1000
    Poziom 23  

Nie, Chiny nie są złe, sam kupuję bezpośrednio z Chin i wiem że mają obsługę lepszą niż mają polscy sprzedawcy, nie ma problemu jak się coś zepsuje, bez ceregieli wysyłają nowe urządzenie, trzeba tylko zapłacić za dostawę, w moim przypadku (bo miałem taki przypadek) 2 dolary. Sęk w tym, że jak bym wiedział że mam tyle czekać, to sam bym sobie zakupił w Chinach, a ja chciałem szybko mieć ten konwerter. Niech żyją Chiny!!!

0
  • #13 28 Sty 2016 20:51
    kokapetyl
    Poziom 43  

Paweł1000 napisał:
    Niech żyją Chiny!!!

Bez komentarza.

0
  • #14 16 Lut 2016 17:40
    Paweł1000
    Poziom 23  

Nie mogłem się doczekać przesyłki z Chin (oj dłuuuugo czekałem), więc poszedłem do sklepu w moim mieście i zakupiłem ten przetwornik o którym wspominał kolega kokapetyl, czyli FiiO D3.

Takie moje spostrzeżenia odnośnie tego urządzenia i z nim obcowania:

- faktycznie jak wspomniał kolega tomek1guz dobrze by było dokupić wzmacniacz słuchawkowy, bo głośniki, które mam o mocy 42W (Edifier R1280T) grają trochę przy cicho, ale nie aż tak aby nie było można sobie posłuchać głośno muzyki, można tylko z komputera głośniki grają zdecydowanie głośniej. Podobna sutuacja z głośnikami A4Tech EVO S500, tu jest trochę ciszej mimo że moc podobna, ale za to jest więcej tonów niskich (ale to tak na marginesie)

- jakie wybrać głośniki aktywne do TV? oczywiście tylko i wyłącznie z pilotem, bo sygnału z TV przy takim podłączeniu, nie da się pogłośnić pilotem od TV czy dekodera.

- do zasilania konwertera można wykorzystać gniazdo USB w TV (o ile TV ma takie gniazdo), spokojnie takie zasilanie wystarczy, dodatkowo na plus takiemu podłączeniu zasilania jest to, że jak wyłączę TV to automatycznie wyłączy się konwerter, czego nie uświadczymy jak konwerter byłby zasilany z zasilacza.

- jakość dźwięku jest sporo lepsza niż z głośników z TV, to oczywiste, ale jednak pozwolę sobie o tym wspomnieć, oczywiście im lepsze głośniki tym lepszy otrzymamy dźwięk, to też oczywiste.

- i najważniejsze (przynajmniej dla mnie) - dżwięk z wyjścia optycznego wydobywany jest i jak oglądam TV z dekodera UPC i jak oglądam TV z naziemnej i jak oglądam coś z komputera podłączonego do TV kablem HDMI i jak przeglądam treści Smart TV.

0
  • #15 19 Lut 2016 16:44
    Paweł1000
    Poziom 23  

Mam jeszcze jedno pytanie co to jest ŁĄCZNIK OPTYCZNY ZE WZMACNIACZEM, czy to urządzenie może być użyte zamiast wzmacniacza słuchawkowego? Byłem w sklepie w celu nabycia wzmacniacza słuchawkowego, ale niestety nie było takiego, jednak Pan sprzedawca pokazał mi właśnie łącznik optyczny ze wzmacniaczem firmy Digital, w sumie to nie wiedział do czego to służy, może ktoś coś wie?
    I jeszcze jedno pytanie - czy zamiast wzmacniacza słuchawkowego lepiej użyć przedwzmacniacz? Jeżeli tak to jaki to ma być.

0
  • #16 20 Lut 2016 11:01
    tomek1guz
    Poziom 20  

Nie ma żadnej informacji na temat łącznika ze wzmacniaczem. Są tylko same łączniki, które raczej nie wzmocnią sygnału.
    Natomiast wzmacniacz słuchawkowy jaki ja użyłem, to https://sklep.avt.pl/avt1782.html . Zasiliłem go tym samym zasilaczem, co konwerter optyczny (bez problemu działa przy 5V), chyba, że jak wolisz, podepnij go do USB. Do tego małe pudełeczko i całość schowana jest za TV. Oczywiście możesz kupić gotowy zmontowany. Przedwzmacniacz jak najbardziej również może być zastosowany. Wtedy jest tylko kwestia ile kasy chcesz na to przeznaczyć. Wybierając u siebie, starałem się skorzystać z najtańszej opcji.

0
  • #17 24 Lut 2016 17:33
    Paweł1000
    Poziom 23  

W końcu się zdecydowałem na... inny zestaw głośnikowy, moje Edifiery wrócą do pudełka, chyba, że podłączę je do komputera - jeszcze zobaczę. Zdecydowałem się na głośniki GENIUS 2.1 SW-G2.1 3000, głośniki mają moc RMS 70W (wiem wiem są bez pilota , trudno się mówi, ale coś za coś), to w zupełności wystarczy, jak włączę TV na max to szyby drżą, aż strach pomyśleć co by było gdybym podłączył do komputera! Nie kupiłem wzmacniacza ani przedwzmacniacza bo nie chciałem tych modeli do samodzielnego montażu (z różnych względów), a gotowe kosztują niewiele mniej niż te Geniusy, dałem za nie 165 zł. z wysyłką.

Dziś z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że jednak bardzo mnie męczył fakt braku pilota z funkcją standby, zdecydowałem się na zakup Edifier C3X, teraz mogę powiedzieć, że w końcu jestem w pełni usatysfakcjonowany.

0
  • #18 10 Mar 2016 19:58
    Paweł1000
    Poziom 23  

Dziś z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że jednak bardzo mnie męczył fakt braku pilota z funkcją standby, zdecydowałem się na zakup Edifier C3X, teraz mogę powiedzieć, że w końcu jestem w pełni usatysfakcjonowany.

0