Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny zestaw 2.0 - Edifier R2600, potrzebuję informacji :)

26 Sty 2016 19:51 1023 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Jestem nowy więc przepraszam za ewentualne błędy, aczkolwiek szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie :)
    Mianowicie - Od ponad miesiąca posiadam zestaw Edifier r2600, jest to zestaw aktywny w którym zastosowano 16.5cm woofer oraz 2.5cm tweeter. Jedna z kolumn posiada regulacje głośności, niskich oraz wysokich częstotliwośći i też w niej znajdują się wzmacniacze (Bi-ampling). Jestem fanem dość ostrego cykania, talerze perkusyjne jak trzasną to mają być ciarki na plecach itp a mimo naprawdę fajnego brzmienia jak na tą cenę, jednak tego mi brakuje w tym sprzęcie, soprany są zbyt łagodne jak na mój gust, tym bardziej że w aucie gra u mnie Pioneer & Hertz co daje dość ostre te wysokie tony i bardzo mi się to spodobało. Więc chciałbym dołożyć do tej całej zabawki w domu jakieś tzw. " cykacze " Ma ktoś pojęcie, jak można było by to zrobić?
  • Poziom 2  
    Nieciekawe info, miałem nadzieję na jakiś banał - np podepnij pod głośnik wysokotonowy dodatkowy tweeter ( np. samochodowy) i sobie go gdzieś taśmą doklej haha, aczkolwiek mimo wszystko dziękuję i chyba masz rację.. Za rok planuję przeprowadzkę to wtedy zastanowię się nad czymś lepszym, z wyższej półki i teraz po prostu nie ma sensu grzebać. Pozdrawiam serdecznie !
  • Admin grupy audio
    Rzecz w tym, że żaden zestaw z wyższej półki nie gra tak:
    Wiglas napisał:
    talerze perkusyjne jak trzasną to mają być ciarki na plecach itp

bo i perkusja normalnie tak nie gra.

Dlatego napisałem, że prawdopodobnie te kolumny grają prawidłowo - kolumny przetwarzają tak, jak powinny przetwarzać. Ty zaś oczekujesz by w nienaturalny sposób podbarwiały brzmienie.
    Niestety, im lepszej klasy kolumny, tym bardziej naturalne brzmienie i nie będzie zębów wyrywało, chyba że perkusista akurat będzie miał takie blachy.