Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy FP 601X - Jak wymienić dolną grzałkę piekarnika?

frycu1987 26 Sty 2016 19:59 684 9
  • #1 26 Sty 2016 19:59
    frycu1987
    Poziom 4  

Witam serdecznie,

mam problem z dostaniem się do dolnej grzałki piekarnika Candy FP 601X

Po odkręceniu tyłu mogę jedynie odkręcić grzałkę, ale nie ma możliwości jej wyjęcia.

Czy tą grzałkę wyjmuje się od przodu?

Na chwilę obecną zdemontowałem przedni panel drzwi, odkręciłem śruby zawiasów, zdemontowałem panel z pokrętłami i odkręciłem za nim śruby plus 4 śruby które są na froncie piekarnika po otwarciu drzwiczek.
    Czy dobrze rozumuję, żeby dostać się do grzałki muszę zdemontować cały front?
    Jeśli tak to czy są jeszcze jakieś śruby, bo coś (wydaje mi się że na dole) trzyma front i nie mogę go zdemontować.

Jeśli robię coś nie tak, proszę o poprawę.

Z góry dziękuję za pomoc, bo żona już ma ochotę mnie zabić za rozbebeszony piekarnik w kuchni ;)

0 9
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2016 20:13
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Mogłeś zadać to pytanie przed rozebraniem piekarnika na części .
    Grzałkę wymienisz odkręcając tył potem kładziesz piekarnik na bok i demontujesz ją od dołu

Dodano po 1 [minuty]:

Prawdopodobnie masz tam podwójną grzałkę- nie pomyl kabli

1
  • Pomocny post
    #3 26 Sty 2016 20:14
    nares
    Specjalista AGD

frycu1987 napisał:
    Po odkręceniu tyłu mogę jedynie odkręcić grzałkę, ale nie ma możliwości jej wyjęcia.

W większości piekarników dolną grzałkę wyciąga się od tyłu, często odchylając dół. Wrzuć jakieś foto - będzie łatwiej.

0
  • #4 26 Sty 2016 20:19
    frycu1987
    Poziom 4  

Najpierw właśnie odkręciłem dół, ale jedyne co zobaczyłem to srebrna folia dookoła a pod nią żółta "wata". Trzeba je po prostu odchylić?

0
  • #5 26 Sty 2016 20:29
    nares
    Specjalista AGD

frycu1987 napisał:
    Trzeba je po prostu odchylić?

Właśnie tak.

0
  • #6 26 Sty 2016 23:19
    frycu1987
    Poziom 4  

Dziękuję za pomoc, wszystko się udało (jedynie podczas skręcania drzwiczek z godzinę męczyłem się z zawiasem bo spadł i musiałem rozkręcić jeszcze bok żeby go naprawić).

Po wyjęciu grzałki aż się zdziwiłem jak ona wygląda, bo sporo odbiega od oryginału (zdjęcie w załączeniu).
    Mam jeszcze pytanie odnośnie nowej grzałki, bo przeglądam sklepy i pod tym samym kodem producenta tej grzałki (41020672) widzę dwie różne, jedna normalna, a druga z poprzecznym drutem łączącym obie grzałki. Która z nich jest oryginalna i czy lepiej kupić oryginał czy nie ma sensu przepłacać i wystarczy wziąć tańszy zamiennik?
    Przyznaję od razu że jestem świeżakiem w naprawach sprzętu domowego i będę wdzięczny za wszelką pomoc

Candy FP 601X - Jak wymienić dolną grzałkę piekarnika?

0
  • #7 26 Sty 2016 23:33
    nares
    Specjalista AGD

Bierz tańszą, a ten drut, nie ma większego znaczenia.

0
  • #8 27 Sty 2016 11:16
    frycu1987
    Poziom 4  

Czy mógłbym prosić o polecenie dobrego sklepu internetowego z częściami zamiennymi do sprzętu AGD? nigdy nie robiłem tego typu zakupów, a nie chcę nadziać się na jakiś szemrany sklep, bo już nie raz miałem wątpliwą przyjemność robienia zakupów w takich sklepach i potem przepychanki o boksowania się o zwrot pieniędzy za towar niezgodny z opisem

0
  • #10 27 Sty 2016 23:02
    frycu1987
    Poziom 4  

Dzięki wielkie, zamykam temat

0