Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik 3-fazowy 115-0-230 volt

26 Sty 2016 20:09 1410 14
  • Poziom 5  
    Witam.
    Nigdy nie miałem za dużo do czynienia z prądem stąd prośba o pomoc. Posiadam agregat 10 kW z którego korzystam cały czas , agregat jest z Wielkiej Brytanii i tu jest problem, ponieważ posiada przełącznik 115V -0- 230V, który się przepalił i nie daje prądu na 230V ,na 115V podaje. Jest to przełącznik 3-fazowy (16 gniazd) czy można zamienić go na zwykły 3-fazowy przełącznik typu 1-0-2 lub 0-1 nie potrzebuję wcale tych 115V. Przełącznik firmy "Merz" dodaje parę zdjęć z parametrami bo mnie to nic nie mówi.

Poprawiłem
    Moderator ; Krzysztof Reszka
  • Specjalista Sieci, Internet
    A co to ma wspólnego z sieciami komputerowymi?
    Nie ten dział.

Korekta: Widzę, że już jest na właściwym miejscu. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    rafal341 napisał:
    czy można zamienić go na zwykły 3fazowy przełącznik typu 1-0-2 lub 0-1 nie potrzebuję wcale tych 115 volt

Oczywiście że można, Ważne żeby miał taki sam układ styków, a napięcie i tak masz na 230V więc 115V bez problemu wytrzyma.
  • Poziom 18  
    Nadaje się każdy który ma taki sam układ połączeń styków i obciążalność prądową, bo przy zasilaniu 115V prąd obciążenia będzie dwa razy większy.
  • Poziom 5  
    Czyli zwykły 3-fazowy (16 gniazd) o przełączeniu 1-0-2 (gdzie 1 byłoby 115V,natomiast 2 230V) będzie pasował. Dodam że na zdjęciach na naklejce widnieje 25A 600V AC, rozumiem że takie parametry muszą być na nowym.
  • Poziom 18  
    Jeśli parametry nowego będą odpowiadać parametrom starego przełącznika to wszystko gra,a ilość gniazd tu raczej nie ma nic do rzeczy.
  • Moderator Elektrotechnika
    Proszę podać typ agregatu, a najlepiej schemat jeśli jest .
  • Poziom 5  
    Staram się, ale nie wiem czemu nie dodaje mi zdjęć. Mogę wysłać na maila może będzie lepiej. Zdjęcia png zrzut ekranu, albo instrukcję w pdf. W razie czego proszę o kontakt rafal50(malpa)o2.pl.

Dodano po 5 [minuty]:

STEPHILL GENERATORS 10.0KVA Super Silent Diesel Generator, SSD10000S, silnik KUBOTA 722. Link do danego modelu http://www.sgs-engineering.com/ssd10000s-silent-diesel-generator
  • Poziom 43  
    Silnikowy przełącznik γ /Δ.......przełącza konfigurację uzwojeń prądnicy. Skoro nie potrzebujesz 115VAC (wersja dla USA,Kanady i Brazylii :D) wystarczy zwykły wyłącznik trójfazowy o sześciu wyprowadzeniach. Prądnica na stałe połączona w γ Potrafisz sam połączyć na tabliczce zaciskowej prądnicy, albo na szynach bezpieczników ?
  • Poziom 5  
    Co do gniazd to tak, miałem na myśli mocowania kabli wewnątrz, w sumie 16 sztuk.

Dodano po 8 [minuty]:

Co do podłączenia to jeżeli przełącznik będzie taki sam to nie ma problemu mam cały opis. Jeżeli będzie inny a do tego z pominięciem jakichś kabli , to będzie to dla mnie nie do ogarnięcia :), ale może jakoś sobie poradzę przy fachowej pomocy. Generalnie dziś starałem się nabyć taki sam przełącznik i po trzech hurtowniach się poddałem. Niestety internet też nie wniósł żadnych zmian gdyż znalezienie przełącznika o takich samych parametrach jest trudne, jutro przeszukam portale zagraniczne. Gdyby ktoś coś, będę wdzięczny.
  • Poziom 5  
    Niestety przełącznik o takiej konfiguracji jest ciężko dostępny, zostałem bez prądu jak na razie. Stąd moje pytanie, w moim przełączniku wypalone zostało ostatnie gniazdo(kabel bezpośrednio z prądnicy) reszta jest ok, z prądnicy dochodzą 4 kable, jeżeli nie mam 230V wnioskuje że właśnie ten styk został uszkodzony 115V jest ok(jeżeli dobrze myślę to przełącznik tylko rozdziela a prąd z prądnicy idzie na jednym kablu 115V na drugim230V oraz 0 i uziemienie) więc jeżeli zamienię kable w przełączniku 115V na 230V to wtedy powinno działać 230V stronie 115V ??? Czy jest taka możliwość i czy nic się nie stanie jeżeli tak zrobię??
    Kable wychodzące z przełącznika idą wszystkie na bezpieczniki a potem do gniazd bezpośrednio na 115V jak i na 230V więc wnioskuje ze jest to możliwe tylko chciałem się poradzić fachowców. Oczywiście byłoby to rozwiązanie tylko tymczasowe, jednakże bardzo mi potrzebne.
  • Poziom 28  
    Nie raczę zamieniać przewodów, bez schematu lub pomiarów możesz skończyć na kosztownej naprawie.
    Można za pomocy listw zaciskowych połączyć przewody tak jak są połączone przełącznikiem w w pozycji 230V, demontując felerny łącznik. Nie zapominając o trwałym oznaczeniu przewodów i łącznika.
  • Poziom 5  
    Zamontowałem z powrotem przełącznik i sprawdziłem miernikiem w jakim położeniu i na których kablach daje 230V, następnie kablami z najbliższego gniazda na krótko wpiąłem się do 230V i sprawdziłem na gnieździe czy jest prąd. Sprawdziłem również napięcie pod obciążenie 3000-5000W ,jak na razie jest ok i wszystko działa(aczkolwiek nie jestem przekonany co do sposobu naprawy, ale jestem pod ścianą), Nowy przełącznik zostanie wkrótce zamówiony więc jak tylko dojdzie to zmieniam. Dziękuję za poświęcony czas, za szybkie odpowiedzi i za pomoc.
    Mam nadzieję że jakoś to wytrzyma.