Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8005 - Cały czas miga kontrolka pojemnika fusów

photokom 26 Sty 2016 20:33 4671 5
  • #1 26 Sty 2016 20:33
    photokom
    Poziom 10  

Dostałem do naprawy ekspres jak w temacie. Miał wyciek - uszkodzony wężyk - został naprawiony. Niestety jest problem z uruchomieniem. Niby wszystko jest OK, ale cały czas miga kontrolka pojemnika fusów (pierwsza od lewej). Po wyjęciu pojemnika kontrolka świeci ciągłym światłem. Czekałem 8s jak w instrukcji - nie pomogło. Czekałem kilka minut i też nic. Po włożeniu pojemnika kontrolka nadal miga. Swój przełącznik ma też tacka do czyszczenia (ta nad pojemnikiem). Ale jej wyjęcie nie powoduje ciągłego świecenia kontrolki a po włożeniu również lampka nie gaśnie. Czy szufladka pod kubki ma swój czujnik? Nie wiedzę go nigdzie, ale może jest jakiś patent którego nie widzę? Dodam jeszcze, że na wyświetlaczu nie ma żadnego błędu. Co jeszcze sprawdzić? Co z tym zrobić? Przełączniki pojemnika fusów i tacki są sprawne. Czyżby uszkodzona elektronika? Widać, że coś już tu było grzebane. Przed moją naprawą kontrolka również migała.

0 5
  • #2 26 Sty 2016 23:54
    nioop

Specjalista AGD

Rozumiem, że według instrukcji wyjął Pan jednocześnie pojemnik na fusy i tackę płaską na te kilkanaście sekund ?

2
  • #3 27 Sty 2016 09:38
    photokom
    Poziom 10  

Tak. Wyciągałem pojemnik na fusy, tą tackę nad pojemnikiem i szufladę pod filiżanki, czekałem długo ale po włożeniu nadal to samo. Kontrolka nadal miga. Ekspres reaguje tylko na wyjęcie pojemnika na fusy. Tylko wtedy kontrolka zaczyna świecić światłem ciągłym. Wyjęcie samej tacki i szuflady nie powoduje zmiany migania kontrolki. Czy tak ma być? Tak jak pisałem czujnik tacki działa - mierzyłem na wtyczce przy płytce.

2
  • #4 27 Sty 2016 20:08
    nioop

Specjalista AGD

Tacka ociekowa nie ma żadnego "czujnika" wyciągnięcia..
    Trzeba się dobrać do mikrowłącznika tacki płaskiej i sprawdzić co jest nie tak..

A tacka płaska ma na końcu taki "dziubek" ? Bo może się złamał i nie widzi tacki..
    Sam mikrowłącznik rzadko się psuje, częściej się blokuje przez kawę czy wypada z mocowania..
    Albo... Bardzo często przy naprawach "serwisanci" pociągają za przewody od w/w mikrowłącznika powodując tym samym wygięcie pinów i zwarcie ich na stałe ;)

W każdym bądź razie trzeba rozebrać i sprawdzić ;)

0
  • #5 28 Sty 2016 02:10
    photokom
    Poziom 10  

Tak jak już 2 razy pisałem czujnik tej tacki działa. Również kable są OK. Mierzyłem na stykach płytki drukowanej. Więc zapewne coś jest nie tak z elektroniką. Coś nie tak jest na płytce.
    Dobrze myślę, że wyjęcie samej tacki również powinno powodować ciągłe świecenie kontrolki jak ma to miejsce przy wyjęciu pojemnika na fusy?

0
  • #6 31 Sty 2016 13:26
    daro19862
    Poziom 25  

Ostatnio jak próbowałem uruchomić takiego krupsa bez obudowy to paliła się pierwsza dioda i ekspres nie chciał startować.
    Szybko zauważyłem krańcówkę od pojemnika na fusy ale po wciśnięciu jej dalej paliła się pierwsza dioda i po jakimś dopiero czasie znalazłem krańcówkę od szuflady gromadzącej resztki fusów ale jak ją wciskałem to dioda paliła się dalej, dopiero po wciśnięciu dwóch krańcówek dioda gasła, tak jak by te krańcówki były podłączone szeregowo.
    U ciebie jest inny problem bo pierwsza dioda się nie pali tylko miga.
    Teraz jak ta pierwsza dioda miga to dioda "power" pali się czy też miga?
    Może to ci się przyda:
    Krups EA8005 - Cały czas miga kontrolka pojemnika fusów

0