Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIM 446 E - Niedosuszone naczynia i duża wody

26 Sty 2016 22:02 1344 5
  • Poziom 8  
    Kupiłem dwa tygodnie temu nową zmywarkę Amica ZIM 446 E - wszystko fajnie tylko od początku zmywarka źle suszy naczynia i zostawia je mokre.

Niby jest po zmywaniu w niej ciepło ( nie gorąco ) i idzie para, ale mimo to naczynia są wilgotne i niedosuszone, a na ściankach zmywarki są krople wody.

Oczywiście nabłyszczacz itp. Rzeczy są ustawione jak w instrukcji a rzecz ma się na każdym programie.

Dodam, że miałem 6 lat zmywarkę Candy CSF 7650 XE i nigdy nie było z nią takiego problemu !

Proszę o radę zanim wezwę serwis o ile ktoś przyjedzie na gwarancji.
  • Poziom 11  
    Witam! Trudno tutaj o radę skoro zmywarka jest na gwarancji. W większości zmywarek naczynia suszone są wysoką temperaturą wody ostatniego płukania. Natomiast w Amicach (nie wiem czy w tej też, ale raczej tak) jest wentylator który suszy naczynia i być może że on nie działa. Można taki wentylator sprawdzić: w fazie suszenia otworzyć drzwi, wcisnąć czymś dźwignię przełącznika drzwiowego tak jakby były zamknięte i sprawdzić ruch powietrza wentylatora w prawym górnym rogu zmywarki gdzie jest jego kratka nawiewowa. Ale jeśli zmywarka jest na gwarancji to nie wiem czy warto to robić.

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam ale zapomniałem dodać że trzeba umieć wcisnąć dźwignię przełącznika drzwiowego tak aby z powrotem ją wrócić bo inaczej serwis później może nie uznać gwarancji.
  • Poziom 8  
    Dzięki za radę. Niestety nie ma w tej zmywarce kratki nawiewowej i wentylatora.

Wieczorem jak kolejne zmywanie będzie wyglądało tak samo to dzwonię po serwis.
  • Poziom 11  
    Jeśli zmywarka nie ma kratki nawiewowej to można jeszcze sprawdzić temp. wody ostatniego płukania. Powinno być 60 a nawet 70 stopni.
  • Poziom 8  
    Tylko jak to sprawdzić ?
  • Poziom 11  
    Najlepiej zmierzyć np. termoparą jeśli masz miernik uniwersalny z pomiarem temperatury. Ten czujnik temp. jest na cienkim kabelku i można go ścisnąć drzwiami.