Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALTERA Flex 10K PIC16 DS2501 - Jaki programator uniwersalny będzie pasował

antek1cza 26 Jan 2016 22:21 4572 4
Texa Poland
    antek1cza
    Level 31  
    Witam wszystkich :D

Pytania na samym dole postu.

Rozglądam się za programatorem do poniższych układów i jak najbardziej uniwersalnym :

1) ALTERA FLEX 10K model EPF10K10TC144-4 (Embedded FPGA) .

2) TOSHIBA TMP87PS71F (CMOS 8-bit Microcontroller) .

3) Microchip PIC16C57 (CMOS 8-bit Microcontroller) .

4) Dallas DS2501 / DS2502 (EPROM) - programowalna pamięć 1-wire.

Znalazłem dosyć ciekawe (cena do możliwości) programatory stan na 26.01.2016r :

1. MiniProg TL866A (ZIF40 + ISP) i obsługuje ponad 13000 układów , wsparcie od win2000 do win10 , podłączenie do PC po USB. Koszt to ok.300zł z przesyłką (alle...) a na aliex.... jest za $46 z wysyłką (wada-idzie 60dni !!!) - bez adapterów

2. VSpeed VS4800 (ZIF48) i obsługuje ponad 18000 układów, ma ważną właściwość-sprawdza czy układ ma dobre połączenia na stykach i jest prawidłowo wstawiony, wsparcie od XP do Win8 , podłączenie do PC po USB. Koszt to ok.399zł z przesyłką (alle...) a na aliex.... jest za $75 z wysyłką (wada-idzie 60dni !!!) - bez adapterów.

3. ELNEC SmartProg (ZIF40 + ISP) i obsługuje ponad 28000 układów, ma ważną właściwość-sprawdza czy układ ma dobre połączenia na stykach i jest prawidłowo wstawiony, wsparcie od 98 do XP, podłączenie do PC po LPT1.

4. A może : Analizator stanów logicznych-MINI LOGIC. W jednym ze swoich trybów pracy (są 3) może być USB BLASTER programatorem JTAG do układów CPLD/FPGA/DSP. Cena około 145zł + przesyłka (Prop....).

Warunki :
    - ze względu na bardzo różny charakter potrzeb zależy mi na dużej jego uniwersalności : RTV, Komputery, Automatyka, Sterowniki PLD.
    - budżet do ok.400zł - jak najbardziej może być używany.

Pytania :
    1. Który programator lub analizator najbardziej byście polecali do układów które wymieniłem na początku ?
    2. Jaki programator który znacie obsłużyłby te wszystkie układy które już wymieniłem ?

ps. proszę nie traktować podanych przeze mnie cen jako reklamy, gdyż chodzi mi tylko o porównanie kosztów sprzętu.

Dziękuję za podpowiedzi i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2016 :)
  • Texa Poland
    Krater28
    Level 18  
    Witaj.
    Jaki w końcu programator wybrałeś? Też stoję przed wyborem programatora (mój budżet to około 500zł) uniwersalnego i na chwilę obecną rozważam 3 programatory:

1) TL866A - najtańszy podstawka ZIF40
    2) VS4800 - ciekawy podany przez Ciebie bo podsatawka ZIF48 wydaje się być bardziej uniwersalna
    3) VP-390 - podstawka ZIF48 ale trochę za drogi jak dla mnie bo cena na Aliexpress 155$ za sam programator.
  • Texa Poland
    antek1cza
    Level 31  
    Witaj
    Krater28 wrote:
    Jaki w końcu programator wybrałeś?
    Krater28 wrote:
    2) VS4800
    którego zamówiłem przez Aliexpress. Kosztował mnie ok.290zł z przesyłką która trwała około 30 dni.

Dodano po 35 [minuty]:

Krater28 wrote:
    Też się raczej skłaniam ku VS4800 przez to że ma ZIF48
    Krater28 wrote:
    Adaptery jakieś kupiłeś?
    Nie , sprzedawca nie oferował nic ciekawego.
    Krater28 wrote:
    Od jakiego programatora będą pasowały?
    które mają podstawki ZIF - chodzi o rozstaw pinów wchodzących w to gniazdo. Jednak nie mam 100% pewności czy wszystkie będą pasować.
    Krater28
    Level 18  
    Witam
    Jeszcze chwilę się muszę zastanowić bo TL866A można kupić w najbogatszej wersji z 24-roma adapterami za 119$ natomiast do VS4800 nie mam pewności jak z tymi adapterami będzie chociaż ZIF48 kusi większą możliwością na przyszłość.
    Możesz coś powiedzieć o tym VS4800 - jak Ci się go używa, zalety, wady itd.?
    antek1cza
    Level 31  
    Krater28 wrote:
    TL866A można kupić w najbogatszej wersji z 24-roma adapterami za 119$
    I to był też poważny argument za nim , jednak jak zobaczyłem , że inne programatory :
    a) sprawdzają czy wszystkie nóżki IC dobrze stykają,
    b) same wykrywają wsadzony układ,
    c) mają podstawkę ZIP48.
    Właśnie te cechy przeważyły na korzyść VS4800 który dodatkowo wypadł najtaniej w porównaniu do innych o podobnych możliwościach.

Co do adapterów po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że będę je organizował-załatwiał jak będzie taka potrzeba.
    Z praktyki widzę, że dużo tego co kiedyś myślałem , że się przyda - leży ;) .

Krater28 wrote:
    jak Ci się go używa, zalety, wady itd.?
    No i tu mimo dużej ochoty do pracy z nim musiałem go na razie odstawić gdyż inne tematy bardzo mnie pochłonęły.