Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera z podglądem na żywo

26 Sty 2016 22:30 2106 3
 • Poziom 9  
  Interesuje mnie jakaś mini kamera, zasilana z baterii, którą można zamontować np. na zdalnie sterowanym samochodziku i mieć podgląd na żywo na telefonie, czy na innym odbiorniku.

  W sklepach są takie kamery, ale wyjście mają do telewizora, co raczej odpada, bo chodzi o to, by podgląd był na mobilnym urządzeniu. Może jakiś tani telefon, pakiet na tanie wideorozmowy - nie ma problemu z zasięgiem, tylko trochę drogo.

  A może są jakiś kamery współpracujące przez WiFi z Androidem, czy coś? No i w cenie trzycyfrowej.
 • Moderator Robotyka
  Oczywiście, że są takie rozwiązania.
  Dziwię się tylko, że nie przejrzałeś oferty sklepów modelarskich, pod kątem takich rozwiązań. Szukaj pod hasłem FPV lub kamera modelarska.

  Nadają się też takie kamery jak np. GoPro i jej klony, posiadające wyjście A/V.
  Jeśli dodatkowo zabudujesz w modelu nadajnik video - najlepiej 5,8 GHz, w polskich warunkach i podłączysz go pod dowolny odbiornik obrazu video - to się uda.

  Odbiornikiem może być np. laptop lub tablet z wejściem USB. Kupujesz tylko za kilkanaście złotych tzw, Video Grabber. Urządzenie zmieniające obraz analogowy z odbiornika zestawu, na cyfrowy, który można spokojnie odbierać i nagrywać na urządzeniu. Kamery takie jak GoPro, nagrywają same na swoją kartę pamięci, a sygnał dodatkowo można wysłać do bazy.

  Nie jest to tania metoda. Koszt blisko 1000 zł + odbiornik obrazu.
  Dojdzie też osobne zasilanie do nadajnika i odbiornika Video (nie można korzystać z zasilania modelu, bo mogą wystąpić kłopoty - w razie awarii jednego systemu, tracimy wszystko). Odbiornik też wymaga swojego zasilania.
  A to oznacza zakup co najmniej dwóch nowych akumulatorów o napięciu ok. 12V (najczęściej pakiety LIPO 3S).

  inna metoda to nadawanie przez WIFI. Można tak odbierać obraz na np. smartfonie. Niestety ta metoda jest tak zła jakościowo, że większość osób woli jej nie używać, po krótkim doświadczeniu z takim "obrazkiem". Marna jakość obrazu, klatkowanie, opóźnienia w przesyle i dość bliski zasięg. Ostatnio znajomy oddał do sklepu SYME X8W i powiedział, że będzie jadł chleb z wodą przez rok, ale kupi Phantoma, a z chińskimi zabawkami, z pseudo funkcjami, nie chce mieć nic wspólnego. Tak niestety spełniły się jego marzenia o posiadaniu drona z FPV.

  Najtaniej - to kupić sobie mini kamerę na kartę i z akumulatorem - obecnie jest ogromna oferta wszelkiej maści kamerek sportowych - przyczepić dobrze w modelu, włączyć, a po zakończonej zabawie, po prostu zgrać film z karty, na komputer lub inny odtwarzacz i obejrzeć.
  Taka zabawa już kosztuje od ok. 150 zł, za w miarę przyzwoitą kamerę HD.
  Ale dobry obraz, odporny na wstrząsy i inne przypadłości tanich kamer - niestety już trzeba zainwestować kilkaset złotych i więcej.
 • Poziom 9  
  No właśnie przejrzałem oferty, ale tam nie napiszą, że łączność się rwie i kiepski obraz dlatego chciałem opinię kogoś kto tego używał.

  Zastanawiałem się właśnie nad tymi WiFi, ale skoro piszesz, że nie warto to chyba jednak trzeba uzbierać na typową kamerkę plus odbiornik. Mam tableta z Androidem, który leży i się kurzy to może by się nadał (ma mini usb).

  Jest jeszcze opcja wideorozmowy - jakiś używany telefon za 200 zł, może jakaś sieć ma w ofercie pakiet na tanie wideorozmowy i w ten sposób to rozwiązać. Tylko też nigdy nie korzystałem z wideorozmów - jakość w miarę dobra?

  Nie chodzi mi o kręcenie filmó hd a tylko o obserwację drogi, więc jakość może być jedynie dostateczna.