Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH SMV40M00EU/04 - Zmywarka nie chce rozpocząć pracy, NIE DAJE SIĘ WYŁĄCZYĆ !

Larrygogo 26 Jan 2016 23:39 1926 1
Bosch
 • #1
  Larrygogo
  Level 2  
  Dzień dobry
  Jakieś 2-3 lata temu dopadł mnie problem który z tego co czytałem dopadał wielu użytkowników tego modelu zmywarki - zmywarka po odpaleniu programu pracowała przez 4 cykle podzielone krótkimi przerwami po czym następował pisk oznaczający koniec programu i finito, zmywanie (które nawet się nie zaczęło) się kończyło. Czasami wyskakiwał błąd E24 lub E25, a czasami nie. Woda na początku była odpompowywana, ale przed pobieraniem nowej wody potrzebnej do zmywania zmywarka po ok 2 min po włączeniu kończyła program. Udało mi się jakoś samemu dojść do tego, że gdy w momencie 3 cyklu otworzę i zamknę drzwi to woda zaczyna być pobierana i wszystko działa ok. I jak pisałem na początku, przez ponad 2 lata ta korzystałem z tej metody, jedyną niedogodnością było to że nie można było zaprogramować zmywarki na noc. No ale chyba nastąpiło pewne przegięcie, bo po ostatnim zmywaniu, które dobrze się skończyło ( naczynia czyste, w zmywarce sucho) nie mogę jej wyłączyć przyciskiem POWER, jedynie wyjęcie wtyczki z kontaktu jest w stanie tu pomóc :) Chociaż pomóc to za dużo powiedziane bo PRZESTAŁ DZIAŁAĆ TRICK Z OTWIERANIEM DRZWI PODCZAS 3 CYKLU. Sprawdzałem resetowanie programu i nic, a sytuacja wygląda tak - gdy odpalę zmywanie po 4 cyklu jak kiedyś zmywarka kończy "zmywanie" nie pobrawszy wody. Gdy podczas 3 cyklu otworzę i zamknę drzwi, słychać jakieś cyknięcia i za chwilę pisk oznaczający koniec, nie dochodzi nawet do 4 cyklu. Zegar wskazuje 0:00 i za3 sekundy znowu przeskakuje w tryb gotowości do nowego programu i zmienia mu się czas , w zależności od programu któy jest wybrany, czyli np. pojawia się migający czas 2:30. Gdy wciskam lub przytrzymuję power nic się nie dzieje, gdy dam "start" czas przestaje migać - można rozpocząć ZMYWANIE. I tak w kółko.
  Z tego co czytałem na tą pierwszą usterkę rozwiązaniem była wymiana pompy myjącej, ale bardzo bym prosił o radę czy nadal to wystarczy czy katując ją przez 2 lata nie uszkodziłem czegoś innego, to że nie można jej wyłączyć jest dla mnie bardziej niepokojące niż to że nie może rozpocząć zmywania.
  Proszę o pomoc !!!
 • Bosch
 • #2
  nares
  Home appliances specialist
  Larrygogo wrote:
  Z tego co czytałem na tą pierwszą usterkę rozwiązaniem była wymiana pompy myjącej, ale bardzo bym prosił o radę czy nadal to wystarczy czy katując ją przez 2 lata nie uszkodziłem czegoś innego,

  Może już przestań stosować "czary mary" i wezwij stosowny serwis, który stwierdzi czy po Twoich zabiegach, nie skumulowały się jakieś inne uszkodzenia.