Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP - Wyrażenia regularne prośba o poradę

slawko007 27 Sty 2016 01:30 537 3
  • #1 27 Sty 2016 01:30
    slawko007
    Poziom 10  

Witam,

Potrzebuję przeszukać plik kóry ma około 15000 lini i co któraś zawiera link do strony
    w formacie (linki są dla różnych podstron więc zmieniają się):
    <loc><![CDATA[http://adres.strony.pl/adres.html]]></loc>
    Interesuje mnie aby za pomocą wyrażenia regularnego zaznaczyć w programie tekstowym np NotePad wszystkie wiersze które między słowami <loc></loc> mają link.
    Stwierdziłem że najłatwiej będzie wyrażeniem regularnym ale jest to mój słaby punkt, w związku z czym chciałem Was prosić o poradę jak powinno wyglądać wyrażenie regularne

0 3
  • #2 27 Sty 2016 12:00
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Odpal sobie taki skrypt PHP :

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 28 Sty 2016 12:33
    slawko007
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedź
    Jeszcze walczę z jedną rzeczą mam listę linków (ok 2000) w formie <a href="www.adres.pl">Odnośnik</a>
    Jak to rozbić na dwie kolumny czyli www.adres.pl oraz kolumnę Odnośnik wyrażenia regularne też chyba załatwiłoby sprawę ponieważ najpeirw wylistowałbym www.adres.pl potem kolejne uruchomienie i mam Odnośnik?

0
  • #4 28 Sty 2016 19:57
    Dżyszla
    Poziom 42  

Pewnie, że wyrażenie załatwi sprawę (bardzo proste będzie np /<a href=\"([^\"])+\">([^<])*</a>/is
    Natomiast pomyśl, że dasz sobie radę także prostym pozycjonowaniem - Szukasz a href=", potem szukasz " od poprzedniej pozycji + długość, następnie szukasz > oraz < od pozycji poprzedniej + długość. I też wyciągniesz :)

0