Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekierowanie połączeń na telefon VoIP

27 Sty 2016 02:22 1371 1
 • Poziom 2  
  Cześć wszystkim,

  Mam następujący problem:
  Załóżmy, że mam 10 telefonów komórkowych. Na każdym z nich chciałbym zrobić przekierowanie na telefon VoIP, na którym bym obsługiwał ruch z tychże telefonów. Czy jest jakaś rozsądna opcja rozwiązania tego problemu? U niektórych operatorów są opłaty za przekierowane połączenia, które przy obecnej skali połączeń robią się nie akceptowalne (około 2000 minut miesięcznie). A może jednak nie VoIP?

  Proszę, pomóżcie :)

  Uprzedzam pytania:
  Dlaczego VoIP? - Potrzebuję konkretnej analityki połączeń.
  Czy mogę zrezygnować z telefonów komórkowych? - Nie ;/

  Pozdrawiam,
  Krzysztof
 • Poziom 14  
  Polecam Play. U operatora tego przekierowania po pierwsze dostępne są już w ofercie na kartę - u konkurencji zazwyczaj nie (z "wielkiej czwórki" tylko T-Mobile udostępnia przekierowania w prepaidzie czasem w zakamuflowany sposób), a po drugie w przypadku posiadania pakietu połączeń na stacjonarne czy do wszystkich, opłata za przekierowania pobierana jest w postaci pomniejszania pakietu. U innych najczęściej pobierana jest jako opłata dodatkowa.

  Dodano po 17 [minuty]:

  Prosty przykład NJU Mobile - niby superatrakcyjna oferta, 10 zł maksymalna opłata za połączenia stacjonarne w miesiącu a potem nolimit, ale za połączenia przekierowane już trzeba płacić oddzielnie.

  Za to w Play najtaniej wyjdzie w ofercie "Red Bull Mobile Energy" gdzie za 20 zł na 30 dni są nielimitowane połączenia na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne. Połączenia przekierowane jak najbardziej wliczają się do bezpłatnych połączeń w ramach pakietu. Ważność konta po pewnej niewielkiej "kombinacji" może być rok po doładowaniu.

  Dodano po 27 [minuty]:

  Aha i w sumie przy 10 telefonach nie trzeba płacić 10x20 zł.

  Tylko na jednym telefonie wykupujemy pakiet 20 zł/30 dni - nazwijmy go numerem A. Na pozostałych telefonach (numery B - J) ustawiamy też taryfę "Red Bull Mobile Energy" albo "Play na kartę Lubię To" i robimy "myk" z roczną ważnością konta i włączamy usługę "Stan Darmowy" dającą bezpłatne połączenia w sieci Play.
  (nie można po prostu włączyć taryfy "Play na kartę Rok Ważności Konta", gdyż wówczas nie da się włączyć bezpłatnego "Stanu Darmowego")

  Następnie na telefonie A ustawiamy przekierowanie na numer voip, a na telefonach B-J ustawiamy przekierowanie na numer A.

  I gra muzyka, za 20 zl/m-c.