Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 SW - Pompa abs nie wyłącza się. Komunikaty błędów ABS / ESP

Lord Jim 27 Sty 2016 05:51 6384 12
  • #1 27 Sty 2016 05:51
    Lord Jim
    Poziom 11  

Witam,

Peugeot 307 SW był u mechanika w związku z koniecznością przeczyszczenia wtrysków. Te prace zostały przez mechanika wykonane, ale pod koniec 2-tygodniowego pobytu auta w zakładzie, pojawił się kolejny problem - pompa ABS nie wyłącza się przy wyłączonym silniku. Muszę rozłączać akumulator, aby nie został rozładowany. Samochód może jeździć, ale system ABS/ESP nie działa. Palą się pomarańczowe kontrolki ABS, ESP oraz czerwone hamulca ręcznego i STOP, jak na zdjęciach.

Dodam, że Panowie mechanicy wyjeździli mi prawie pół baku paliwa, co oznaczałoby, że ładnie samochód był "testowany"....

Samochód zabrałem z zakładu, zapłaciwszy za wcześniej wykonane prace. Usterkę opisaną powyżej chciałbym naprawić w innym miejscu. Na komputerze podobno wyskakuje komunikat braku komunikacji z pompą ABS

Zastanawiają mnie 3 rzeczy:
    1) Gdzie w Poznaniu znajdę uczciwego mechanika, który nie zdziera jak za zboże?
    2) Co może być przyczyną tych błędów? Czy mechanicy mogli coś nagmerać w elektryce auta?
    3) Jak naprawić usterkę?

0 12
  • #2 27 Sty 2016 07:14
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

nie bede nikogo bronił czy oskarzał za robote, ale we francuskich autach juz nie takie cuda widziałem. Znajdz elektryka i dopiero wtedy bedziemy sie martwic. Odczytaj błedy .

1
  • #3 27 Sty 2016 10:28
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 27 Sty 2016 19:27
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

georgesgr napisał:
    fuelinyourblood napisał:
    Znajdz elektryka i dopiero wtedy bedziemy sie martwic
    Wtedy naprawde bedziemy sie martwic.
    Od kiedy elektrycy naprawiaja samochody? Potrzebny jest zwykly, kompetentny mechanik samochodowy.

Zdziwił bys sie.

0
  • #5 27 Sty 2016 20:29
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Lut 2016 17:01
    Lord Jim
    Poziom 11  

Przyjemnie się Was Panowie czytało... niestety nie odpowiedzieliście na żadne z moich pytań :)

Samochód dałem do innego mechanika, który stwierdził, że "w wyniku mechanicznego uszkodzenia pompki, ktoś zalepił szparę w obudowie silikonem, przez który najprawdopodobniej dostała się woda i uszkodziła sterownik".

Przez tyle czasu jeździłem i nic się nie działo, a pech chciał, że akurat stało się to podczas naprawy samochodu u poprzedniego mechanika... hmmmm... ciekawe...

W związku z powyższym mogę kupić używaną pompkę za 140 - 600 zł (taki rozstrzał cen na allegro) lub nową za ok. 1200 zł.

Pytanie, czy posiada ktoś pompkę abs z esp do Peugeota 307 o numerze: 0265950084

0
  • #7 06 Lis 2016 09:26
    mateuszws
    Poziom 11  

Lord Jim napisał:
    Przyjemnie się Was Panowie czytało... niestety nie odpowiedzieliście na żadne z moich pytań :)

Samochód dałem do innego mechanika, który stwierdził, że "w wyniku mechanicznego uszkodzenia pompki, ktoś zalepił szparę w obudowie silikonem, przez który najprawdopodobniej dostała się woda i uszkodziła sterownik".

Przez tyle czasu jeździłem i nic się nie działo, a pech chciał, że akurat stało się to podczas naprawy samochodu u poprzedniego mechanika... hmmmm... ciekawe...

W związku z powyższym mogę kupić używaną pompkę za 140 - 600 zł (taki rozstrzał cen na allegro) lub nową za ok. 1200 zł.

Pytanie, czy posiada ktoś pompkę abs z esp do Peugeota 307 o numerze: 0265950084

Kupiłeś pompę o tych samych numerach ?

Ja mam taki sam problem ze po wyłączeniu silnika pompa ABS/ESP ciągle działa, muszę wyjęty mieć bezpiecznik.

0
  • #8 06 Lis 2016 10:24
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Tam był recall na zasilanie pomp. Daj zasilanie przez przekaznik.

0
  • #9 06 Lis 2016 16:49
    mateuszws
    Poziom 11  

fuelinyourblood napisał:
    Tam był recall na zasilanie pomp. Daj zasilanie przez przekaznik.

Mam dołożyć przekaźnik do pompy czy wymienić któryś ?

0
  • #10 06 Lis 2016 16:50
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

zasilanie absu to które rozpinasz wyjmujac bezpiecznik dajesz przez przekaznik, a zasilanie tegoz przekaznika po stacyjce.

1
  • #11 06 Lis 2016 16:58
    mateuszws
    Poziom 11  

fuelinyourblood napisał:
    zasilanie absu to które rozpinasz wyjmujac bezpiecznik dajesz przez przekaznik, a zasilanie tegoz przekaznika po stacyjce.

Dzięki, a myślisz za mam uszkodzoną pompę skoro się nie wyłącza ?
    Rozłącza mi tez pompę wspomagania po odłączeniu pompy ABS.

1
  • #12 06 Lis 2016 17:29
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

jezeli bezpiecznik absu zasila tez pompe wspomagania to tak.

1
  • #13 06 Lis 2016 19:42
    mateuszws
    Poziom 11  

fuelinyourblood napisał:
    jezeli bezpiecznik absu zasila tez pompe wspomagania to tak.

Niestety nie, bo bezpiecznik od pompy to nr 2, natomiast od wspomagania to nr 7.

Czy w tej kostce przy pompie ABS jest jakieś połączenie z wspomaganiem?

0