Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens M55 wciąż szuka sieci !!

Simonne 17 Cze 2005 23:44 1595 19
  • #1 17 Cze 2005 23:44
    Simonne
    Poziom 16  

Witam.
    Mam problem z telefonikiem a z tej dziedziny jestem troszke w plecy.
    Otóż chodzi o to że on zaraz od włączenia az do wyłączenia :) nieustannie szuka sieci i nie może jej znaleźć. co to może być. Czytałem trochę na forum i gdzie padło stwierdzenie że może to być SW (chyba) a może tez końcówka mocy. Co do tego pierwszego to nie wiem nawet co to jest a końcówka to wiem tylko jak w radiu sam. wygląda a w telefonie... :| Może mi ktos udzielić kilku porad, proszę.
    Pozdrawiam.

0 19
  • #2 17 Cze 2005 23:49
    joger.js
    Poziom 23  

hmmm spróbuj ręcznie mu znaleść sieć ... jak ci znjdzie cokolwiek jakieś inne sieci to końcówka jest ok a jak nic nie znajdzie to niestety końcówla ... a skrót SW osnacza software czy jakoś tak czyli po polskiemu oprogramowanie ... i jeszcze jedno w radiu jest inna koncówka ... bo w radiu tylko osbierasz fale radiowa no chyba ze sibiradio ... jak byś coś chciał jeszcze wiedzieć to pytaj :)

0
  • #3 17 Cze 2005 23:54
    Simonne
    Poziom 16  

No słuchaj.
    Jednak końcówka nie znajduje żadnej sieci! mam nadzieje że tą końcówkę idzie wymienić. Możesz mi by powiedzieć gdzie ona jest mniej wiecej umiejscowiona i jak wygląda (pewnie SMD) a może jakiś symbol ma na sobie??

0
  • Pomocny post
    #4 18 Cze 2005 00:02
    joger.js
    Poziom 23  

ręcznie raczej jej nie wymieniasz nawet jak masz lutownice jakąś oporową z mauteńkim grotem tu jest potrzeby hotair czyli lutownicka na gorące powietrze ... a gdzie ona jest ?? nie pamietam ale napewno na górze zaraz przy swithe antenowym i to powinna być taka duża czarna albo metalina kosć tak anajwieksza ...

0
  • #5 18 Cze 2005 00:10
    Simonne
    Poziom 16  

Ok. Dzięki za rady i wskazówki. Ale zajrzeć i tak zajrzę ;) bo przecież musze zobaczyć. Inaczej nie buszował bym tu na elektrodzie :)
    W prawdzie jakąś stacje tam mam ale napewno nie HotAir- na to mnie jeszcze nie stać tym bardzje że elektornika to raczej moje hobby.
    Pozdrawiam... i trzymaj się.

0
  • #6 18 Cze 2005 02:42
    wilk125
    Poziom 23  

nie do konca jest prawda, ze jak znajdzi ejakas siec to koncówka jest dobra, mialem taki przypadek, ze była idea a innch nie i zepsuta byla koncówka mocy

0
  • #7 18 Cze 2005 12:01
    joger.js
    Poziom 23  

no tak zgodze sie ale jak na szukaniu ręcznym znajdyje wszystkie 3 sieci to jest wszystko ok a jak tylko jedną to znaczy ze nie działa na wyższe lub na niższe czestotliwośći

0
  • #8 18 Cze 2005 12:21
    wilk125
    Poziom 23  

zgadza sie. A co zrobic jak nie ma żadnego sygnału i nie znajduje zadnej sieci, a koncówka i switch sa dobre?

0
  • #9 18 Cze 2005 18:41
    joger.js
    Poziom 23  

albo głośniczek albo sofcik :)

0
  • #10 18 Cze 2005 20:48
    wilk125
    Poziom 23  

piszac sygnalu mialem na mysli sygnal zasiegu, soft zmieniany i nie pomogło, podniosłem procka i bylo zwarcie kulek i kulka padów brakuje, po wlutowqaniu juz nie dziala

0
  • #11 19 Cze 2005 23:05
    joger.js
    Poziom 23  

... może ma jakieś przeżarte przelotki ??

0
  • #12 19 Cze 2005 23:09
    Simonne
    Poziom 16  

Co znaczy przeżarte przelotki?? Te otwory w płycie co ścieżki przechodza na drugą stronę??
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #13 19 Cze 2005 23:14
    joger.js
    Poziom 23  

tak jest :)

0
  • #14 19 Cze 2005 23:24
    Simonne
    Poziom 16  

Ok dzięki. Jestes wielki :)
    Pozdrowionka

0
  • #15 16 Gru 2005 19:37
    tomek264
    Poziom 10  

Ja mam podobny problem, mam m55 i jak go włącze to ciągle szuka sieci, mam plusa i jak prubuje ręcznie szukać to znajduje ere i idee a plusa nie ma, jak wyjde na dwór to nie raz znajduje tą sieć. co to może być?? może mi ktoś pomóc?? a i jeszcze jedno: jaki jest koszt naprawy końcówki mocy a jaki wgrania softu?? mysle ze to może być coś z tego ale pewien nie jestem. z góry dziękuje za pomoc

0
  • #16 17 Gru 2005 13:39
    joger.js
    Poziom 23  

hhhmm nie jestem pewien czy to może być uszkodzona oncówka mocy ... ale możliwe co do wymiany koncówki to troche zabulisz tak gdzieś 50 zł przynajmniej u mnie w mieście a co to zmiany oprogramowania to jakieś 30 zł nie wiecej ale to nie gwarantuje ze bedzie działać

a próbowałeś wkładac karty z ery albo orange ?? działay normalnie można było dzwonić nić nie rozłaczało ... ?? bo jeśli tak to jest jeszcze jedna opcja ze końcówka nie działa na wszystkich zakresach czyli koncówka jest sprawna ale po części ... tak wiec i tak do wymiany ale najpier radze sofcik a nóż coś pomorze :)

pozdrowienia
    Joger

0
  • #17 17 Gru 2005 14:13
    tomek264
    Poziom 10  

Telefon był poz mianie obudowy i gdzy go rozebrałem okazało sie ze ktoś źle założył antene:) poprawiłem to i już jest gitara:D:D obeszło sie bez kosztów:D dzięki wam, może moje doświadczenie komuś pomoże:D:D pozdrawiam:D

0
  • #18 26 Gru 2005 21:27
    łinta
    Poziom 12  

widze ze macie obcykanego siemensa m55.to kto mi powie jak skonfigurowac tel zeby uaktywnic mms.tel jest w erze.

0
  • #19 31 Gru 2005 14:58
    tomek264
    Poziom 10  

Ja jak kupiłem m55 też miałem z tym problem, mam plusa i wystarczyło wysałś sms i dostałem zwrotnego z konfigóracją GPRS itd samo sie zainstalowało i po restarcie wszystkjo grało!! w Sony ericsonie to takiego smsa konfigóracyjnego wysłałem ze strony se. Rozejrzyj sie na stronie ery, może tam jest napisane jakiefo dokładnie tzreba wysłac tego ea itd. Powinno tam wszystko być!

0
  • #20 31 Gru 2005 15:19
    margi85
    Poziom 16  

mam do heyah i dziala exstra

Dodano po 19 [sekundy]:

mam do heyah i dziala exstra

Dodano po 3 [minuty]:

Nie mogłem skonfigurować, pisałem do heyah i mam:

Poniżej zamieszczam schemat ręcznej konfiguracji aparatu Siemens M55 dla usług MMS oraz GPRS.

Dla MMS:

1. Wybierz klawisz MENU.
    2. Wybierz ikonę USTAWIENIA.
    3. Przejdź do opcję WYM.DANYCH.
    4. Włącz opcję GPRS.
    5. Wybierz opcję USŁUGI DANYCH.
    6. Z wyświetlonego menu wybierz opcję MMS, WAP.
    7. Ustaw się na pustym profilu (w przypadku, gdy chcesz zmodyfikować ustawienia wybierz profil, w którym chcesz zmienić opcje).
    8. Wybierz klawisz OPCJE.
    9. Z menu podręcznego wybierz opcję ZMIEŃ NAZWĘ.
    10. Podaj nazwę heyahmms, a następnie wybierz opcję ZAPISZ.
    11. Wybierz ponownie klawisz OPCJE i z menu podręcznego ZMIANA UST.
    12. Na wyświetlony komunikat Zmiany mogą mieć wpływ na aplikację. Dalej? Odpowiedź wciskając klawisz TAK.
    13. Przejdź do opcji GPRS DANE.
    14. W przypadku, gdy opcja jest nieaktywna wciśnij klawisz WŁ.
    15. Następnie wybierz klawisz EDYTUJ.
    16. Wypełnij trzy pola w formatce podając jako: APN - heyahmms; NAZWA UŻYTK. - heyah; HASŁO - heyah
    17. Po wypełnieniu pól wybierz klawisz ZAPISZ
    18. Teraz opuść menu telefonu kilkakrotnie wciskając klawisz z czerwoną słuchawką.
    19. Wybierz klawisz MENU.
    20. Wybierz ikonę WIADOMOŚCI.
    21. Przejdź do opcji USTAWIENIA.
    22. Wybierz opcję MMS
    23. Wybierz jeden z pustych profili (w przypadku gdy chcesz zmodyfikować ustawienia wybierz istniejący profil).
    24. Wybierz przycisk OPCJE.
    25. Z menu podręcznego wybierz opcję ZMIEŃ NAZWĘ.
    26. Podaj nową nazwę, np. MMS, po wpisaniu nazwy wybierz klawisz OK.
    27. Następnie wybierz ponownie przycisk OPCJE.
    28. Z menu podręcznego wybierz ZMIEŃ UST.
    29. Wybierz opcję CZAS WAŻN. i ustaw go na MAKSYMALNY. Zmianę ustawienia potwierdź klawiszem AKTYWUJ (po zatwierdzeniu zmian wybierz przycisk CZERWONA SŁUCHAWKA w celu przejścia do poziomu wyższego).
    30. Przechodź do opcji DOMYŚL. PRIORYT. Ustaw parametr WAŻNOŚĆ na wartość NORMALNY. Zmiany potwierdź klawiszem OK.
    31. Przejdź do opcji CZAS TRWANIA. Wartość parametru ustaw na 999.0 sekund i zmiany potwierdź klawiszem OK.
    32. Przejdź do opcji WYSZUKIWANIE. Wartość parametru ustaw na AUTOMATYCZNE i wybór potwierdź klawiszem OK.
    33. Przejdź do opcji MMS RELAYSERV. Podaj adres http://mms.heyah.pl/servlets/mms i zmiany zatwierdź klawiszem OK.
    34. Przejdź do opcji UST. IP. Jako ADRES IP podaj 213.158.194.057, PORT IP podaj 9201, ADRES CSD i PORT CSD pozostaw bez zmian. Zmiany potwierdź klawiszem OK.
    35. Przejdź do opcji CONN. PROFILE. Parametr PROFIL POŁ. powinien mieć wartość taką jaką nazwę podałeś przy konfiguracji USŁUG DANYCH. Dla Twojego przypadku jest to heyahmms. Zmiany potwierdź klawiszem OK.

36. Za pomocą klawisza CZERWONA SŁUCHAWKA przejdź poziom wyżej.
    37. Aktywuj utworzony profil przez wybranie przycisku AKTYWUJ.
    38. Za pomocą klawisza CZERWONA SŁUCHAWKA opuść menu telefonu.

Dla GPRS:

1. Wejdź w MENU, następnie ROZRYWKA, wybierz INTERNET.
    2. Wejdź do PROFILE i wybierz jeden z profili klikając EDYTUJ.
    3. Pole NAZWA PROFILU wypełnij wpisując heyahwap.
    4. W pole ADRES IP wpisz 213.158.194.194.
    5. W pole PORT IP wpisz 9201.
    6. W pole STRONA DOMOWA wpisz http://wap.heyah.pl..
    7. PODTRZYMANIE GPRS wpisz 5.
    8. PODTRZYMANIE CSD wpisz 60.
    9. PROFIL POŁĄCZENIA wybierz jeden z wolnych, a następnie naciśnij EDYTUJ.
    10. W polu NAZWA PROFILU wpisz heyahwap
    11. Wybierz GPRS DANE.
    12. Pole WŁĄCZONO wybierz TAK.
    13. Pole APN wpisz heyah.pl.
    14. NAZWA UŻYTKOWNIKA jak i HASŁO wpisz heyah.
    15. Naciśnij dwukrotnie ZAPISZ wychodząc do listy profili i uaktywnij stworzony profil.
    16. Wyjdź do głównego menu, wejdź w USTAWIENIA, WYM. DANYCH i upewnij się że GPRS jest włączony.

Należy pamiętać, że po wprowadzeniu ustawień lub dokonaniu jakichkolwiek zmian w tych ustawieniach konieczne jest wyłączenie i ponowne włączenie telefonu.

Ponadto wyjaśniam, iż koszt wysłania wiadomości MMS wynosi 0,40 PLN z VAT.

Podczas korzystania z GPRS opłata naliczana jest za ilość danych odebranych i wysłanych. Zgodnie z informacja zamieszczoną w cenniku koszt za każde rozpoczęte 50 kB danych odebranych lub wysłanych to 0,20 złotych brutto.
    Każda sesja rozliczana jest oddzielnie, jak również każdorazowe połączenie jest zaokrąglane do jednej paczki (w skład jednej paczki wchodzą zarówno dane wysłane jak i otrzymane).
    Po zakończeniu połączenia lub o godz. 24:00 dane są zaokrąglane w górę, do pełnej jednostki taryfikacyjnej.

Szczegółowy opis usług MMS i GPRS dostępny jest w zakładce "InfoCenter". Dostępny jest tu również szczegółowy Cennik Heyah.

Pozostaję do dyspozycji.

0
  Szukaj w 5mln produktów