Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Fonte 11 A E - Muszę odkręcić 2 krany, żeby leciała ciepła woda

dr Smooth 27 Jan 2016 10:16 4035 5
 • #1
  dr Smooth
  Level 2  
  Witam! Mam złośliwy problem do którego głupio wezwać fachowca, bo raz wszystko działa, raz nie i jest 50% że facet przyjdzie i będzie wszystko lux i skasuje za nic. Poza tym, chcę najpierw spróbować ogarnąć problem samemu.

  Posiadam piec Beretta Fonte 11 A E. Miałem remont łazienki - wszystkie rury w ścianie nowiutkie (problem zakamienienia więc nie wchodzi w grę). Wężyki doprowadzające przy bateriach też nowiutkie. Mam 3 krany:
  - zlew w kuchni - działa zawsze wzorowo (aktywuje piec zawsze)
  - umywalka w łazience - nie działa nigdy (lodowata woda ledwo leci)
  - kran nad wanną - w kratkę - raz aktywuje piec bez problemu, a raz muszę odkręcić dwa krany żeby aktywować piec.

  Przeczytałem kilka tematów i już wykluczyłem perlator. Co może być tego przyczyną? Co mogę zrobić?
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  dr Smooth wrote:
  Przeczytałem kilka tematów i już wykluczyłem perlator. Co może być tego przyczyną? Co mogę zrobić?
  Baterie podłączone wężykami? Sprawdź czy z zaworków do których są podłączone wężyki dobrze płynie woda. Niektóre zaworki mają też zamontowane w środku sitka. Może się przytkały. Po remoncie to możliwe.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Bateria nad wanną- możliwe, że ma uszczelki z sitkami Tam, gdzie jest przykręcona do ściany.
 • #3
  dr Smooth
  Level 2  
  Baterie są fabrycznie nowe, podobnie jak wężyki a nawet całe rury w ścianie. Jak wspominałem - wykluczam zatkanie czy perlator.
 • #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  dr Smooth wrote:
  wykluczam zatkanie czy perlator.
  A ja nie wykluczam, że gdzieś na sitkach, tak jak napisałem zebrał się brud, który dławi przepływ, co skutkuje niewłączaniem się pieca. A sam piec pewnie też ma na zasilaniu filtr. Po założeniu nowej instalacji zawsze trochę brudu się znajdzie, a składa się tam gdzie są sitka.
 • #5
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  A jaką przepustowość mają perlatory? Czasem robią o tak małej przepustowości (np. 2,5 l./min. a nawet mniej), że nawet najlepszy Junkers zapala tylko przy ustawieniu pokrętła wody na Junkersie w położeniu min. wydatku wody (max. przyrostu temperatury). Filtr w piecu napewno trzeba przeczyścić.
 • #6
  Piotr77777
  Heating systems specialist
  Ja obstawiam, ze nowe rury sa z rur PP zgrzewanych, które zostały źle zgrzane co powoduje zbyt mały przepływ do uruchomienia podgrzewacza. Moza wyregulować podgrzewacz na mniejszy przepływ aby sie włączał albo znaleźć usterkę w przepływie.
  Przepływ możesz sprawdzić podkładając pojemnik np 2 litrowy i mierzyć czas do napełnienia i tak w każdym kranie. W kuchni bedziesz mial największy przepływ, później wanna, a na koncu umywalka.