Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Civic VI 5D 97r - Autoalarm proxima

rafik54321 27 Sty 2016 10:17 1449 11
  • #1 27 Sty 2016 10:17
    rafik54321
    Poziom 21  

Witam. W moim aucie - Honda Civic VI 97r 5D, silnik 1.4 po lifcie (niedawno kupionym) jest "zainstalowany" alarm proxima, nie jestem dokładnie pewny jaki (nie wiem jak określić konkretny model). Problem w tym że został założony (delikatnie mówić) mało profesjonalnie... Większość jego funkcji nie działa poprawnie a nie mam ochoty grzebać w tym co już napaskudzone, więc wolałbym go całkowicie wypiąć i wpiąć od nowa... Jednak nie jestem pewny czy to dobry pomysł - więc wolę się dopytać. Czy np po "wycięciu" alarmu auto ma odpali... To raz. Dwa - chciałbym aby drzwi się otwierały z pilota (auto ma centralny zamek) - słyszałem że musiałby być zainstalowany dodatkowy siłownik do drzwi kierowcy <- to prawda?

Dotąd opieram się na tym schemacie https://static.elektroda.pl/attach/schemat_7747.jpg
    Nie rozumiem pinów 3 i 4 - blokada? Nie mam pojęcia do czego to w ogóle podpiąć.
    Też słabo rozumiem piny 8 i 9. Aktywna masa? Nigdy wcześniej tego nie słyszałem.
    Też nie wiem o co chodzi z "wejściem cyfrowym" i "pojawiająca się masa po wł" i "do dodatkowych czujników".

0 11
  • #2 27 Sty 2016 10:57
    Zbych034
    Poziom 37  

Jeżeli po zdemontowaniu przywrócisz prawidłowe połączenia auto bedzie działało ale sądząc po pytaniach to się nie uda.

0
  • #3 27 Sty 2016 11:03
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Analizując Twoje pytania, twierdzę że lepiej popraw istniejącą instalację, bo sam lepiej nie zamontujesz alarmu. Ułóż odpowiednio przewody, skróć lub wydłuż przewody, pogrupuj je w wiązki, zaizoluj odpowiednią do samochodu taśmą izolacyjną , pozakładaj peszle, schowaj i umocuj centralkę.

rafik54321 napisał:
    Nie rozumiem pinów 3 i 4 - blokada?

Blokada zapłonu (odcięcie) - bez tego "nie zapali".
    rafik54321 napisał:
    słabo rozumiem piny 8 i 9. Aktywna masa?

Przy uzbrajaniu i rozbrajaniu alarmu na tych przewodach pojawia się 0,5s impuls "masy" , służy do sterowania dodatkową centralką centralnego zamka.
    rafik54321 napisał:
    "pojawiająca się masa po wł" i "do dodatkowych czujników"

Po uzbrojeniu systemu, centralka podaje tam masę w celu uruchomienia czujnika np. ultradźwiękowego, wstrząsowego itp.
    rafik54321 napisał:
    o co chodzi z "wejściem cyfrowym"

Wyjście cyfrowe pozwala na podłączenie modułu rozszerzającego.
    Moduł rozszerząjący umożliwia wybór sygnału załączania i wyłączania - (wymaga syreny typu PROXIMA), otwieranie bagażnika pilotem, oraz zastąpienie sygnału ostrzegania mikrofali (żaba) - cichym sygnałem zmieniającym się po każdym ostrzeżeniu.

0
  • #4 27 Sty 2016 12:17
    rafik54321
    Poziom 21  

Byłoby fajnie z poprawianiem gdyby łosie nie poucinali przewodów wlutowując te o kolorach z odwłoka wziętych :/. Więc w zasadzie nie mam pojęcia co, do czego dolutowali...

Wiem że sam na pewno nie założę alarmu gorzej XD... Z podłączeniem radia sobie poradziłem (a też ostro nabroili...).

A z tym dodatkowym siłownikiem do drzwi kierowcy, to prawda?

0
  • #5 27 Sty 2016 12:52
    transcom
    Poziom 13  

A z tym dodatkowym siłownikiem do drzwi kierowcy, to prawda?

Tak. Zamek jest sterowany z klucza - zatem w tych drzwiach nie ma siłownika.

0
  • #6 27 Sty 2016 13:03
    rafik54321
    Poziom 21  

To jedno wiem. Słyszałem że te słowniczki nie są drogie, jednak nie mam pojęcia jakie są potrzebne - czego szukać. Czy to coś akcesoryjnego czy taki sam jest w prawych drzwiach?
    Wiem że to dość głupie pytania XD, ale wolę nie zostawiać sobie żadnych wątpliwości nim coś zacznę robić - a nie stać mnie by komuś to zlecić...

0
  • #7 27 Sty 2016 16:46
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

W drzwiach kierowcy musisz zamontować siłownik uniwersalny i oczywiście doprowadzić nową wiązkę przewodów do wnętrza drzwi.
    Może być typu master lub nawet slave (wtedy zostawiasz fabryczne mikroswitche w zamku)
    Civic VI 5D 97r - Autoalarm proxima

0
  • #8 27 Sty 2016 18:10
    rafik54321
    Poziom 21  

Poprawcie mnie jeśli źle kumam - tylko ten uniwersalny, dodatkowy siłownik podłączam do alarmu, tak? Bo jeśli on się zamknie uruchomi mechanicznie układ centralnego zamka i zamknie wszystkie pozostałe drzwi, tak?
    Czy trzeba go wpiąć w samą elektrykę centralnego zamka i tak dopiero do alarmu podłączyć?

0
  • #10 27 Sty 2016 20:09
    rafik54321
    Poziom 21  

Który sposób jest prostszy/lepszy?

0
  • #11 27 Sty 2016 20:51
    transcom
    Poziom 13  

Najlepiej sterować centralę zamka bezpośrednio z alarmu (są dwa wyjścia nisko prądowe) a dodatkowy siłownik podłaczyć do istniejącej instalacji sterującej pozostałymi trzema siłownikami.

0
  • #12 27 Sty 2016 20:56
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

rafik54321 napisał:
    Który sposób jest prostszy/lepszy
    łatwiej dołożyć sterownik zc uniwersalny 2 przewody na drzwi kierowcy i po bólu

0