Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konto administrator wbudowane a pytanie na egzamin e 12

updown 27 Sty 2016 14:50 984 25
  • #1 27 Sty 2016 14:50
    updown
    Poziom 10  

Witam,

W jednym zestawie do egzaminu e 12 natrafiłem na idiotyczne polecenie. :

Konto użytkownika z loginem Administrator zabezpiecz hasłem ...

Co to znaczy konto użytkownika z loginem administrator ? po instalacji systemu nie ma możliwości nadać użytkownikowi nazwę : Administrator ponieważ takie konto już istnieje a jak wszystkim wiadomo w końcówce instalacji pojawia się informacje o nadaniu: nazwy uzytkownika oraz hasła. Więc moje pytanie: Jak nazwać to konto ? skoro nie da rady "administrator" ?

w następnej części zadań pojawia się 'utworzenie' konto , jedno z ograniczeniem a drugie administratora. Natomiast nie mam pojęcia o co chodzi z tym pierwszym użytkownikiem 'administrator'

Jeśli ktoś wie, bardzo proszę o kontakt. W załączniku podaje załącznik do zadań.

0 25
  • #3 27 Sty 2016 15:15
    tplewa
    Poziom 38  

Kolego a czytac ze zrozumieniem potrafisz ?

Pisze o tym aby ustawic odpowiednie haslo, a nie tworzyc uzytkownika administrator...

Nastepnie masz utworzyc uzytkownikow w tym jednego z uprawnieniami administratora - co nie oznacza ze ma miec nazwe administrator... bo moze miec nazwe "jkowalski" i moze on nalezec do grupy administratorzy (czyli miec uprawnienia administratora)...

0
  • #4 27 Sty 2016 15:26
    updown
    Poziom 10  

Nie, ale chyba Wy nie do końca potraficie :)
    Przy instalacji systemu trzeba wpisać zarówno hasło jak i NAZWE użytkownika dla konta jakim jest ADMINISTRATOR lecz w zadaniu widnieje informacja: z loginem Administrator lecz nie ma możliwości ustawienia takiego loginu. I co teraz?

PRZY KAŻDEJ instalacji windowsa 7 tworzy się na dzień dobry konto administratora lecz przy probie wpisania nazwy użytkownika: Administrator (czyt. login według arkusza egzaminacyjnego) pojawia się błąd i informacja: Użytkownik taki jest już w systemie. Więc w jaki sposób mam go nazwać ?

0
  • #6 27 Sty 2016 15:39
    tplewa
    Poziom 38  

Kolego przykro mi to stwierdzic... ale zapisz sie moze na kurs czytania ze zrozumieniem...

odpowiedz masz w poscie wyzej... nazwij go nawet jankowalski i daj mu uprawnienia administratora...

Natomiast tak na serio nazwe masz w pytaniu i widnieje jasno szef

0
  • #8 27 Sty 2016 15:42
    updown
    Poziom 10  

@tplewa - Synku jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

@dedito - Nigdzie. Lecz przy instacji windows 7 pojawia się komunikat a w nim nadanie nazwy uzytkownika (loginu) dla konta administrator. Więc w zwiazku z treścią zadania nazywam to konto: Administrator i w tym momencie pojawia się błąd.

0
  • #10 27 Sty 2016 15:45
    tplewa
    Poziom 38  

Kolego sadzac po twoim wieku mogl bys byc moim synem... wiec bez takich uwag prosze. Natomiast jak nie potrafisz myslec to moze zmien szkole na jakas mniej wymagajaca...

Dostales komplet odpowiedzi wiec temat mozna zamknac... Ciesz ty sie ze nie masz do zalozenia uzytkownika w ActiveDirectory + ustawienia GPO bo zycia by ci braklo z takim podejsciem.

Jak tak sie bedziesz zachowywal to zaliczysz ten egzamin, ale w zyciu zakonczysz kariere na kasie w Tesco bo nikt cie do roboty nie wezmie... wiec zastanow sie troche nad soba i popracuj nad tym.

0
  • #11 27 Sty 2016 15:48
    updown
    Poziom 10  

dedito napisał:
    updown napisał:
    Może autor nie rozumie, że Administrator to też użytkownik.

Nie ma możliwości nazwania tego konta: Administrator. Lecz w treści zadania tak karzą zrobić

Dodano po 1 [minuty]:

tplewa napisał:
    Kolego sadzac po twoim wieku mogl bys byc moim synem... wiec bez takich uwag prosze. Natomiast jak nie potrafisz myslec to moze zmien szkole na jakas mniej wymagajaca...

Dostales komplet odpowiedzi wiec temat mozna zamknac... Ciesz ty sie ze nie masz do zalozenia uzytkownika w ActiveDirectory + ustawienia GPO bo zycia by ci braklo z takim podejsciem.

Jak tak sie bedziesz zachowywal to zaliczysz ten egzamin, ale w zyciu zakonczysz kariere na kasie w Tesco bo nikt cie do roboty nie wezmie... wiec zastanow sie troche nad soba i popracuj nad tym.

Już Ci powiedziałem analfabeto , że jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć mojego pytania to się nie wypowiadaj.

0
  • #13 27 Sty 2016 15:51
    tplewa
    Poziom 38  

updown napisał:
    dedito napisał:
    updown napisał:
    Może autor nie rozumie, że Administrator to też użytkownik.

Nie ma możliwości nazwania tego konta: Administrator. Lecz w treści zadania tak karzą zrobić

Gdzie ?

1. Konto uzytkownika z loginem Administrator zabezpiecz haslem....

2. Utworz konto z ograniczeniami o nazwie asystent... ...oraz konto z uprawnieniami administratora o nazwie szef...

Dlatego sie pytam czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem....

0
  • #14 27 Sty 2016 15:54
    updown
    Poziom 10  

dedito napisał:
    updown napisał:
    Lecz w treści zadania tak karzą zrobić
    To wskaż konkretnie gdzie każą utworzyć takie konto. Konkretne zdanie, słowo z którego jednoznacznie wynika, że masz utworzyć konto.

NIGDZIE.

ALE ZACZNE od początku , bo chyba nie rozumiemy się (włącznie z tym analfabetą)

Otwórz dedito ten dokument pdf, który wrzuciłem. Zacznij od początku, Czyli instalacja systemu.. na końcu instalacji trzeba zawsze nadać hasło zabezpieczające, nazwę komputera oraz login konta wbudowanego ADMINISTRATOR. I tutaj z treści zadania wynika, ze trzeba to nazwać : Administrator lecz nie ma takiej możliwości gdyż pojawia się komunikat : że takie konto już istnieje..

0
  • #16 27 Sty 2016 15:58
    tplewa
    Poziom 38  

updown napisał:
    dedito napisał:
    updown napisał:
    Lecz w treści zadania tak karzą zrobić
    To wskaż konkretnie gdzie każą utworzyć takie konto. Konkretne zdanie, słowo z którego jednoznacznie wynika, że masz utworzyć konto.

NIGDZIE.

ALE ZACZNE od początku , bo chyba nie rozumiemy się (włącznie z tym analfabetą)

Otwórz dedito ten dokument pdf, który wrzuciłem. Zacznij od początku, Czyli instalacja systemu.. na końcu instalacji trzeba zawsze nadać hasło zabezpieczające, nazwę komputera oraz login konta wbudowanego ADMINISTRATOR. I tutaj z treści zadania wynika, ze trzeba to nazwać : Administrator lecz nie ma takiej możliwości gdyż pojawia się komunikat : że takie konto już istnieje..

Nic takiego nie wynika... ...dlatego odpocznij sobie i powoli jeszcze raz przeczytaj ten pdf ze zrozumieniem...

0
  • #17 27 Sty 2016 16:01
    updown
    Poziom 10  

Dałem załącznik. Jest tam dokładnie napisane , że konto użytkownika z loginem Administrator
    Konto administrator wbudowane a pytanie na egzamin e 12

0
  • #19 27 Sty 2016 16:03
    tplewa
    Poziom 38  

i co rozumiesz przez to? Bo ja ze masz konto o nazwie Administrator zabezpieczyc haslem zaq1@WSX

Przekladajac to na nasz jezyk masz zmienic (ustawic haslo !!!!!), a nie tworzyc uzytkownika Administrator !!!!!

0
  • #20 27 Sty 2016 16:05
    updown
    Poziom 10  

dedito napisał:
    updown napisał:
    Jest tam dokładnie napisane , że konto użytkownika z loginem Administrator
    I gdzie tam jest dokładnie napisane, że trzeba to konto utworzyć?

a czy ja napisałem , że trzeba utworzyć? Nie! Bo robi się je automatycznie przy instalacji tak? Ano tak. Skoro robi się automatycznie przy instalacji to jak mam wpisać w login: Administrator skoro system zwraca mi informacje , że taki użytkownik już istnieje?

0
  • #22 27 Sty 2016 16:07
    updown
    Poziom 10  

tplewa napisał:
    i co rozumiesz przez to? Bo ja ze masz konto o nazwie Administrator zabezpieczyc haslem zaq1@WSX

Przekladajac to na nasz jezyk masz zmienic (ustawic haslo !!!!!), a nie tworzyc uzytkownika Administrator !!!!!

Błagam Cie analfabeto. Idź na inny wątek.

Dodano po 1 [minuty]:

dedito napisał:
    Jeszcze raz napiszę:

W treści zadania jest:

A ty to rozumiesz jako:
    Utwórz konto użytkownika z loginem Administrator i zabezpiecz hasłem ...

Nic takiego nie napisałem, że tak rozumiem. Napisałem jedynie , że przy instalacji systemu trzeba utworzyć takie konto, bo jestem zmuszony do tego przez system wraz z nadaniem na komputer nazwy tego komputera.

0
  • #23 27 Sty 2016 16:07
    tplewa
    Poziom 38  

updown napisał:
    tplewa napisał:

Błagam Cie analfabeto. Idź na inny wątek.

Kolego sam jestes analfabeta nie potrafiacym czytac !!!!!

Mysle ze to koniec tematu z mojej i innych strony - szkoda na ciebie czasu skoro czytac nie potrafisz...

0
  • #25 27 Sty 2016 16:11
    updown
    Poziom 10  

Skoro szkoda Wam czasu na zrozumienie problemu to znaczy, że nie macie żadnej wiedzy. Na potwierdzenie zachęcam instalacje systemu i wpisaniem w miejsce Użytkownik/Login nazwę : Administrator. Przekonacie się sami, że jest to niemożliwe.

p.s
    Macie tez problemu z pisownią niestety. Naliczyłem co najmniej kilka błędów.

0
  • #26 27 Sty 2016 17:19
    2727617
    Użytkownik usunął konto