Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router zamiast FunBoxHD do Neo 80mb/s - wiekszy zasieg czy może 5GHz?

27 Jan 2016 14:54 813 1
  • Level 1  
    Cześć, sprawa wygląda tak,

przeprowadziliśmy się z żoną do mieszkania i zamówiłem Neostradę do 80Mb/s. Przyszedł technik, przyniósł FunBoxHD za 1zł :p, pokazał u siebie 40 Mb/s i poszedł.

A potem okazało się, że łącze jest stabilne tylko rano, a po południu zrywa co 1-3 minuty połączenie, prędkość p2p faluje sobie od zera do 1 MB/s, speedtest max 8-10 Mb/s (mam stara kartę sieciową w standardzie G, którą też muszę zmienić). Żona na macu ma 30-40 Mb/s na luzie, ale też jej zrywa połączenie.

Poczytałem w necie, zainstalowałem inSSIDer i okazało się, że mam w zasięgu 4 inne wi-fi, z czego 2 na 40MHz, więc jest ciasno. Zmieniłem porty (ustał problem ze zrywaniem połączenia, chyba że to było coś innego?) ale w zasadzie cały czas są jakieś interferencje. Dodatkowo - w sypialni nie mam zasięgu, a to są raptem 2 ściany, może z 6 metrów...

Więc mam kilka pytań:
    1. Czy ma sens przejście na 5Ghz, żeby wykorzystać potencjał tej neostrady? Jaki router polecacie? (wszystkie urządzenia wifi w domu obsłużą 5GHz) Czytałem, że 5GHz z racji większej częstotliwości fali ma krótszy zasięg, ale może do tej sypialni chociaż dociągnie ;) mieszkanie w jednym poziomie.
    np. TD-W9980 od tp-linka
    coś z fritza

2. Czy może lepiej kupić po prostu lepszy router 2,4GHz, ustawić szerokie pasmo i będzie hulać? Powinien być większy zasięg, będzie też sporo taniej, ale nie wiem jak z zakłóceniami.
    np. TL-WR1043NDl

3. Jaką polecacie kartę 802.11n PCI albo USB do kompa stacjonarnego, do routera mam ze 3 metry.
    np. 5GHz tp-link-tl-wdn4800
    np. 2,4 GHz tp-link-tl-wn881nd

4. Jaki polecacie dysk sieciowy, około 2TB żeby ze wszystkim grał i nie zrujnował portfela.

ps. Nie mam opcji przeciągnąć kabli - wymogi najmu...

Z góry dzięki i przepraszam za przydługi post,
    Janek
  • PLFONPLFON
  • Level 26  
    Witam
    Osobiście posiadam FritzBox 7390 i jestem bardzo zadowolony :D
    Poszukaj moich postów na ten temat.
    Wydatek nie mały ale sprzęt pierwsza liga .
    Na znanym portalu aukcyjnym można czasem dostać w dobrej cenie.