Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3jw60 zawór zwrotny ?

27 Sty 2016 15:13 1560 5
  • Poziom 8  
    Witam. Od niedawna posiadam sprężarkę aspa 3jw60. Dziś zakupiłem schemat i instrukcje do niej, ale mam jedno pytanie.

Przy poprzednim kompresorze, kiedy napompował wymaganą wartość to wyłączał się po czym było słychać charakterystyczne PPPSSSSSTTTTTT !!!! :)

Moja 3jw60 ładnie chodzi, nie narzekam ale po tym jak się wyłącza nie ma tego PPPSSSSTTTT!!!!

Czy jest to normalne w tych sprężarkach czy coś się dzieje?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jak najbardziej normalne gdyż w nich jest wł/wył ciśnieniowy a w nowego typu sprężarkach to psssssssyt robi zawór bezpieczeństwa co nie oznacza że w twojej nie ma też jest tylko ustawiony na wyższe ciśnienie.
  • Poziom 8  
    No to wszystko jasne.
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Już mogę nią bez stresu pracować;)
  • Poziom 10  
    krzysiek kkk napisał:
    Jak najbardziej normalne gdyż w nich jest wł/wył ciśnieniowy a w nowego typu sprężarkach to psssssssyt robi zawór bezpieczeństwa co nie oznacza że w twojej nie ma też jest tylko ustawiony na wyższe ciśnienie.

Niestety, jesteś w błędzie. To charakterystyczne syknięcie podczas wyłączenia w nowych typach wyłączników ciśnieniowych to odprężenie strony tłocznej bloku sprężarki+rurki do zaworu zwrotnego. W presostacie jest zaworek podłączony (rurką lub wężykiem) do zaworu zwrotnego i to on spuszcza ciśnienie przy wyłączeniu. W 3JW60 nie ma takiego układu odprężania.
  • Poziom 12  
    Ok drobne przejęzyczenie
  • Poziom 8  
    Dzięki uprzejme Panowie.
    Wszystko jasne i temat do zamknięcia.