Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera N16 poduszka fotela

nowakjac 27 Sty 2016 15:52 777 4
  • #1 27 Sty 2016 15:52
    nowakjac
    Poziom 12  

Panowie,
    proszę o podpowiedź co należy wymienić po wystrzeleniu poduszki powietrznej fotela prawego w aucie z tematu, tak aby wszystko działało i nie świeciła się kontrolka. Wiadomo że poduszkę, ale czy jest tam jeszcze jakiś czujnik? I czy po wymianie elementów wystarczy już tylko zresetować w ecu crash data?

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2016 16:20
    decybel91
    Poziom 39  

1. żaden czujnik
    2. tak crash data w sterowniku airbag.

0
  • #3 27 Sty 2016 20:53
    Pawel_Irlandia
    Poziom 12  

A jak z napinaczami pasa bezpieczeństwa? Też chyba do wymiany po wystrzale poduszki.

0
  • #4 28 Sty 2016 08:26
    nowakjac
    Poziom 12  

decybel91 dzięki za info.
    Pawel_Irlandia w sumie to nawet o tym nie pomyślałem, ale możesz mieć rację. Na miejscu pasażera nikt nie siedział i pas nie był zapięty, ale w przypadku gdy nie ma czujnika obecności osoby na fotelu to napinacz zadziała czy nie?

Na forum nissana znalazłem jeszcze taką informację:
    "Sprawa wygląda tak:
    Po wystrzeleniu poduchy, moduł sterujący poduszkami blokuje się. Także wymiana uszkodzonych poduszek, i pasów, nie zakańcza sprawy. Sensory poduch bocznych jak nie zmiażdżone to powinny być sprawne.
    Sterownik (niektórzy nazywają 'sensor'), jest zablokowany i sposób kasowania tego jest tylko znany elektronikom. Trzeba dać elektronikowi moduł sterujący, on zgrywa soft, ja lubię to nazywać BIOS, coś tam poprawia, i wgrywa z powrotem. Ciężko się dowiedzieć jak to robią, raczej nam tego nie zdradzą.

Potem montaż do samochodu i wtedy da się skasować dopiero CRASCH.
    I wszystko działa."

I dochodzę do wniosku, że sam tego nie ogarnę. Może ktoś polecić zakład, który zajmuje się takimi rzeczami w woj. łódzkim.

0
  • #5 28 Sty 2016 09:28
    Pawel_Irlandia
    Poziom 12  

Jeśli nie ma czujnika w fotelu pasażera to poduszki i napinacze są cały czas aktywne więc nawet jeśli nikt tam nie siedzi to lecą poduchy i napinacze. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

0