Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Canon UC5500

18 Cze 2005 00:32 1304 4
 • Poziom 10  
  Witam,
  prosze o pomoc z nastepujacym problemem!
  Zamkniecie pustej szuflady sie udaje,natomiast po wlozeniu kasety i zamknieciu szuflady po kilku sekundach sie sama otwiera!
 • Poziom 16  
  Usterka mechanizmu: sprawdź czy po zamknięciu kieszeni z kasetą zaczyna ci się kręcić głowica wizyjna, jak się kręci to informacja o tym nie dochodzi do procesora servo. Jeżeli się nie kręci to nie dochodzi zasilanie lub uszkodzony drum. Podstawowa sprawa w obu przypadkach to sprawdzenie dociśnięcia złączek od łowicy wizyjnej i sprawdzenie ich na zimne luty (pod lupą) ew. przelutowanie. Powodzenia ;)
 • Poziom 20  
  A ja Ci radzę posłuchaj czy przy zamykaniu kamery z kasetą wykonuje zwyczajowe PRAWO- LEWO w normalnym tempie . Logika kamery jest taka . System kamery dzała według następującej logiki . Zamykasz kieszeń - System sprawdza czy jest kaseta - jeżeli nie włacza tylko silnik wywlekania - wsuwa kasetę do pozycji initial i stop . Jeżeli kaseta jest może właczyć probę przewijania lub wsuwa kasetę i jednocześnie włacza głowicę . Zablokowana głowica , głowica z oporami , przyklejenie taśmy do głowicy powoduje natychmiastowe wycofanie operacji . Jeżeli obroty głowicy zostaną zidentyfikowane jako prawidłowe następuje wywlekanie taśmy i właczenie CAPSTANA w obu kierunkach . W tej operacji muszą pojawić się trzy sygnały kontrolne - talerzyka podającego , talerzyka dowijacegoi najważniejszy impuls Capstana . I to jest właśnie czuły punkt w Canonanach . Ziarnko piasku niszczy Halotron i w efekcie kamera pomimo że obraca Capstanem nie dostaje tej informacji do Systemu kontroli w efekcie najpierw zaczyna przyspieszać obroty capstana a potem wycofuje kasetę .Jest to wyraźnie słyszalne - ktoś kto obsługiwał kamerę zauważy że kręci jakoś dziwnie .Wystarczy bez rozbierania mechaniki wyjąć koło zamachowe z capstana i spojrzec na czoło halotronu . Rysa na halotronie to dowód usterki . Ból jest tylko taki że wymienić trzeba cały silnik chyba że ma się halotron z demontażu .

  Można dodać tylko tyle że jeżeli byłeś z Tą kamerą na plaży , pustyni lub innych takich miejscach to sprawdzanie halotronu (jeżeli go nie masz ) jest czystą stratą czasu . Zauważyłem że wielu rozbiera kamerę - sprawdza co jest - potem odkłada i szuka części . W tym czasie zazwyczaj giną śrubki , zapomina się jak to było złożone i rodzą się kolejne problemy . Dlatego jeżeli zgrzeszyłeś filmująć na piasku to najpierw załatwiaj Capstan lub halotron a potem do roboty.
 • Poziom 10  
  Wielkie dzieki!Jak sprawdze to napisze.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Witam,
  sprawdzalem zgodnie z sugestiami i wychodzi na to,ze Ziemniak chyba ma racje i cos jest nie tak z serwo procesora.Pytanie:gdzie mozna wogóle zdobyc czesci do tych kamer?