Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta graficzna NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 czarny ekran.

ciastko100 27 Jan 2016 16:50 1077 6
 • #1
  ciastko100
  Level 2  
  Jestem laikiem, proszę o proste, "łopatologiczne" tłumaczenie.

  Mam kartę graficzną jak w tytule (NVIDIA GeForce 6100 nForce 405). Sterowniki są zainstalowane. Ale kiedy załączam komputer, wszystko się ładnie uruchamia aż do momentu po załadowaniu systemu (Windows XP 32 bitowy). Wyskakuje wtedy czarny ekran. Nie widać nawet kursora. Ogółem wszystko wtedy normalnie działa, lecz nic nie widzę na ekranie. W trybie awaryjnym wszystko działa OK, więc podejrzewam kartę graficzną. Możliwe, iż sterowniki są nie najnowsze, dla tego pobrałem z internetu inne. Niestety, nie ma instalatora, są tylko pliki, które powinny się z niego zainstalować. Nie mam zielonego pojęcia gdzie je umieścić, załączyłbym plik ale jest za duży. Jeśli plik jest jednak bardzo potrzebny, proszę o jakąś stronę w której mógłbym go szybko uploadować, a następnie tylko podać link.
 • Helpful post
  #2
  patryk173mika
  Level 10  
  a jaki posiadasz monitor? możliwe ze ustawiłeś zbyt wysoką rozdzielczość i monitor nie daje rady jej pokazać.
 • #3
  ciastko100
  Level 2  
  Jest to Philips 107e51. To może będzie głupie pytanie, ale gdzie zmienia się rozdzielczość?

  EDIT: Nie, chyba rozdzielczość jest dobra, gdyż prawie najniższa, a na najniższej niezbyt mi się podoba. Ale spróbuję.

  EDIT2: Po zmienieniu rozdzielczości i naciśnięciu zastosuj nic się nie dzieje. Po wyłączeniu i włączeniu okna ze zmianą pokazuje rozdzielczość taką jak wcześniej.
 • Helpful post
  #4
  patryk173mika
  Level 10  
  rozdzielczość najprościej zmienić w taki sposób: włączamy komputer będąc na pulpicie klikamy lewy przycisk myszy )w win xp) wybierasz właściwości nastepnie wybierasz z górnego paska ustawienia a pozniej masz tam rozdzielczosc ekranu i mozesz sobie zwiekszac lub zmniejszac (w win 7)

  Otwórz okno Rozdzielczość ekranu, klikając przycisk StartObraz przycisku Start i polecenie Panel sterowania, a następnie w obszarze Wygląd i personalizacja klikając pozycję Dopasuj rozdzielczość ekranu.

  Kliknij listę rozwijaną obok opcji Rozdzielczość, przeciągnij suwak na żądaną rozdzielczość, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

  lecz ty nie dasz rady włączyć tego i dobrze by było gdybyś pożyczył od kogoś lepszy monitor i zmienił ewentualnie w trybie awaryjnym możesz coś poszukać.
 • #5
  ciastko100
  Level 2  
  Udało mi się zmienić rozdzielczość, nie dało to jednak nic.
  Szukałem co nieco na trybie awaryjnym ale nie widzę przyczyny póki co.
 • Helpful post
  #6
  patryk173mika
  Level 10  
  a czy posiadasz możliwość sprawdzenia karty graficznej w innym komputerze bądź innej w twoim komputerze? wtedy dowiemy się czy czasem karta nie jest uszkodzona.
 • #7
  ciastko100
  Level 2  
  Niestety nie.

  EDIT: Dodam jeszcze, że przed formatowaniem systemu (tak, formatowałem go) wszystko działało sprawnie. Przepraszam, że nie dodałem tego w głównym temacie.

  Dodano po 42 [minuty]:

  Rozwiązałem problem poprzez użycie przywracania systemu. Dziękujeza próbę pomocy, temat zamknięty.