Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco daily IV - po podłączeniu tacho licznik nie działa

27 Jan 2016 17:39 2349 2
  • Level 9  
    Witam ponownie

Mądre głowy uświadomiły mnie że moje tacho umarło, jezdziłem tak od hmm końca wakacji (tak, bez licznika prędkości , bez nabijania kilometrów)

Po informacji w serwisie wyszukałem odpowiedni tachograf (nie starszy niż ten który miałem zamontowany) , dzisiaj podłączyłem , ruszyłem na jazdę próbną i ... licznik prędkościomierza stoi (na wyświetlaczu tachografu pokazuje kosmiczne prędkości ale wiem że to jest kwestia kalibracji)

Gdzie może leżeć problem? (nie ma szans spieprzyć podłączenia bo to raptem dwie wtyczki )

Jakieś sugestie co sprawdzić nim oddam samochód od serwisu?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 26  
    Żółta wtyczka pin B7 impuls V szybkość,ale czym to sprawdzisz.Nie doczytałem że to Daily IV tutaj sytuacja jest całkiem inna tachograf szuflada kienzle 1324 lub po 2006r cyfrowy, komunikacja poprzez CAN biała kostka pin A4 i A8.Iveco to specyficzny pojazd jeżeli tachograf pochodzi z innej marki nie nawiąże komunikacji z magistralą co skutkuje brakiem wskazań szybkościomierza na panelu instrumentów.
  • Level 9  
    Rozwiązano problem, się okazało że prócz tachografu z tego samego rocznika trzeba brać pod uwagę oznaczenie które odpowiada za komunikację z listwą CAN (u mnie była to wartość zbyt niska.