Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalendarz w exelu - funkcja warunkowa

rbt.RBT 27 Sty 2016 17:42 822 10
  • #1 27 Sty 2016 17:42
    rbt.RBT
    Poziom 3  

Skorzystałem z kalendarza opracowanego przez Pana Marek 003, który pomógł Panu Hajja1.
    Mam problem z funkcja w Exelu dotycząca kalendarza. Nie wiem jak ją dostosować do mojego kalendarza, aby dni wolne od pracy się zaciemniały w zależności od wybieranego miesiąca i roku?
    W arkuszu"KARTA" nie wiem jak mam wprowadzić tą funkcję i dostosować tą funkcję czy funkcje do swego kalendarza(Karta).
    Podobny efekt chciałbym uzyskać w arkuszu "Lista".

0 10
  • #2 27 Sty 2016 18:07
    nuszek
    Poziom 25  

Mam w pracy plik, w którym następuje zaczernienie sobót i niedziel w zależności od wybranego miesiąca. Nie jest to kalendarz, ale można przeanalizować formuły i podstawić do kalendarza. Jeżeli zainteresowany, podaj adres prześle na pw.
    Nie działa w MsOffice 2003, i OpenOffice nawet tym najnowszym, ale już 2007 to łyka.

0
  • #3 27 Sty 2016 18:21
    rbt.RBT
    Poziom 3  

W "karta" w komórkach:
    C 6 - lista z miesiacami;
    G 6 - lista z rokiem;
    D 8- lista z nazwiskiem i imieniem;
    J 10- lista z id;
    N 8- zajmowanym stanowiskiem;
    Z tym sobie poradzę. Wygląda "karty" nie może ulec zmianom

0
  • #4 29 Sty 2016 16:00
    rbt.RBT
    Poziom 3  

Czy moglby ktoś wytlumaczyc jak Pan Marek003 zastosowal funkcje w swoim kalendarzu? Poświęciłem sporo czasu i nie osiągnąłem zadawalającego rezultatu.

0
  • #5 29 Sty 2016 16:35
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Rozwiązań jest kilka.
    Zobacz tutaj
    A w temacie który znalazłeś nie ma?

Edit: Znalazłem u siebie jeszcze jeden przykład (załącznik). Również oparty o formatowanie warunkowe.

0
  • #6 29 Sty 2016 17:41
    rbt.RBT
    Poziom 3  

W kalendarza Pana Marka003, wyłumaczenia w jakiej kolejności jest to zrobione, że wszystko działa. mam to zrobic na Exel2010.
    W kalendarzu Pana Marka jest lista do roku i jest zakres =data_rok i przenosi do arkusza słownik i pokazuje zakres roku, tak samo do listy miesiac. Pewnie jest to sformatowane.
    Nie rozumiem też tych fukcji w komórkach od B3 do B5. w jakiej kolejności to można zrobić.

0
  • #7 30 Sty 2016 10:05
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

W pliku, który załączyłeś, nie ma formuł, reguł formatowania. Jak Ci pomóc?
    Wklej link do tematu, o którym piszesz. Zobaczymy "co w trawie piszczy".

0
  • #8 02 Lut 2016 07:44
    rbt.RBT
    Poziom 3  

Nie miałem dostepu do internetu oraz zmienił się wzór. Przesyłam aktualny wzór kart czasu pracy i list.
    "Karta " wszystko ma zostać tak jak jest. Żadna komórka nie może ulec zmianie.Można dodać wiersz ale musi być ukryty. kolorowanie tak jak na wzorze.To samo dotyczy się "lista". Kolorowanie jak na wzorze i tylko dni wolnych od pracy.

Najlepiej jak by lista wyboru do KARTY i LISTY była w "danych".

Teraz to ja już sam nie wiem jak miałbym to zrobić!

0
  • #9 02 Lut 2016 09:49
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jeżeli kolor formatowania świąt oraz sobót i niedziel nie różni się, to wystarczy reguły ustalać wg dni. Z ruchomych, pozostaje jedynie Poniedziałek Wielkanocny i Boże Ciało. W pliku przykład reguł dla stycznia i właśnie tego święta (BC).

Dla wygody użyłem komórek pomocniczych, zakolorowanych na pomarańczowo (zmień na biały i nie będą widoczne). Miesiąc w A1, rok w A2, data Bożego Ciała w A3. Jeśli chcesz zmienić m-c na inny zmieniasz tylko liczbę w A1, rok w A2.

Przeanalizuj zasady, dopisz resztę.
    Zauważ, że dla 1-stycznia, 1-maja, 1-listopada - wystarczy sprawdzać tylko liczbę w A1 LUB(A1=1;A1=5;A1=11). Dla Trzech Króli (podobnie trzeba zrobić z innymi stałymi), reguła dla kolumny H, jeśli miesiąc = 1 (styczeń), etc

0
  • #10 04 Lut 2016 17:50
    rbt.RBT
    Poziom 3  

Cześć.
    Na początku chciałbym podziękować koledze adamas_nt za pomoc z kalendarzem, w bardzo prostu sposób pomogł z rozwiązaniem dla mnie problemu.
    Przeprosić za brak dostępu do neta.

Moje uwagi odnośnie kalendarza:
    W przypadku zmiany miesiąca lub roku funkcja koloruje soboty i niedziele.(założenie spełnione). Problem pojawia się z dniami ustawowo wolnymi od pracy, np 1 i 3 maja, Lany poniedziałek, funkcja wtedy nie koloruje.
    Domyślam, że takie było kolegi założenie.

Zmodyfikowałem położenie danych w kalendarzu(załąćznik " NOWY_WZOR(wer1) "(miesiać, rok i data rrrr-mm-dd). Musze usnunąc dane w komórkach A7, A8, A9 i B7 .. W tych komórkach będą inne dane, tzn dane mojego pracodawcy. Problem jest i nie ma. Jak usunę dane z A8 to zmienia mi się data w komórce A3. Exel podaje 1900-06-08. Oczywiście to nie ma wpływu na kolorowanie dni wolnych od pracy.

W Karcie jak w komórce B13 robie liste wyboru pracownika to chciałbym abu w komórce J15 wstawiało ID pracownika.Lista nazwisk i id jest w :DANE w komórkach L do M27. Musiałbym wstawić zagnieżdzenie funkcji aby zmieścić wszystko, tego nie umiem.

Odnośnie LISTY1. Jak mam zrobić liste że wybieram wartość od 1 do 6 i mi
    przypisuje nazwisko i imię z ID pracownika. Datę będę uczył zrobić z kalendarza.

Czy jest taka możliwości doprecyzowania aby fukcja zmieniała kolorowała dniu ustawowo wolne od pracy (wzór w załączniku " Kopia nowy po zmianach1(1)").
    Nie rozumiem funkcji wstawionych w komórkach od B3 -AF5. Podejrzewam że są zagnieżdzone. Probóałem wstawić w swoic wzor ale efekt zerowy.

0
  • #11 04 Lut 2016 18:07
    rbt.RBT
    Poziom 3  

Probowałem ze wstawianiem dni wolnych od pracy. W maju 2016 roku udało mi się zrobić dzien wolny od pracy-Boże Ciało, ale za nic nie mogłem zrobić 3 maja.

0
  Szukaj w 5mln produktów