Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny efektowe - jakie głośniki.

MiŚkU 27 Sty 2016 19:08 714 8
  • #1 27 Sty 2016 19:08
    MiŚkU
    Poziom 14  

Witam,

Ostatnio znowu mnie wzięło na Diy i kiedyś tam zbudowałem kolejny subwoofer i niedawno go okleiłem fornirem i sporo mi zostało forniru. Teraz po paru piwach wpadł mi pomysł, żeby zrobić jakieś kolumny w końcu. Mam amplituner 7.1 i z różnych wież kolumny. Więc pasowało by zrobić kolumny boczne efektowe i tylne efektowe. Boczne chciałbym zrobić coś w kształcie tych : http://www.q21.pl/monitor-audio-silver-fx.html , natomiast tylne klasyczne. Tylko nie wiem jakie głośniki kupić. Myślę, o obudowach otwartych(jeśli tunel bassreflex by się znalazł gotowy), ale skłaniał bym się ku zamkniętych. Cena za głośniki do wszystkich 4 kolumn ~400-500zł. Chciałbym już coś porządnego i już z wyższej półki więc może nawet 400zł na jedną parę kolumn było by do przeżycia, drugą się najwyżej zrobi kiedy indziej. I jeszcze temat zwrotnic, coś tam się znam na elektronice, ale zaprojektować już może być problem, więc była by prośba o pomoc.

Dzięki z góry za pomocną dłoń.
    Misiek.

0 8
  • #2 27 Sty 2016 19:49
    marian133
    Poziom 37  

MiŚkU napisał:
    Chciałbym już coś porządnego i już z wyższej półki więc może nawet 400zł na jedną parę kolumn

Na wyższą pułkę masz za mało kasy, pozostaje tylko ta najtańsza grająca, czyli STX.

http://diyaudio.pl/showthread.php/25544-STX-W...-10-200-8-PC-%28lub-PCX%29-projekt-by-Pawel-S

MiŚkU napisał:
    Mam amplituner 7.1 i z różnych wież kolumny.

W dodatku jak chcesz mieć sprzęt z "wyższej pułki", to zrób najpierw dobre kolumny frontowe, ponieważ dokładając kolumny efektowe do tego co masz, nawet takie z wyższej pułki, nie sprawi że sprzęt zacznie tak grać... nadal będzie kiepsko.

0
  • #3 27 Sty 2016 22:47
    MiŚkU
    Poziom 14  

Póki co mam Jamo s708. Może jak nabiorę więcej doświadczenia, i zrobię efektowe, wezmę się za frontowe. W takim razie, żeby coś z wyższej półki zrobić to ile potrzebuję przeznaczyć kasy na same głośniki?

0
  • #4 27 Sty 2016 23:06
    marian133
    Poziom 37  

MiŚkU napisał:
    Póki co mam Jamo s708

Myślałem ze masz jakąś zbieraninę z mini wież, bo tak to brzmiało.
    Tych Jamo nie słyszałem, ale na początek mogą być.

Tu masz najtańszy projekt monitorów które już grają: http://diyaudio.pl/showthread.php/25103-SB-15...85c-quot-tanio-ale-dobrze-projekt-by-Yoshi_80

Jak zrobisz obudowę 12L, to się zdziwisz jak taki maluch może grać basem :)

0
  • #5 30 Sty 2016 18:09
    MiŚkU
    Poziom 14  

Dzięki za podpowiedzi, byłbym skłonny kupić te sb acoustic, tylko teraz pytanie, co do bocznych kolumn, jest sens robić taką kolumnę z dwoma wysokotonowymi? I w tym przypadku pasowało by trochę stłumić wysokotonowe?

0
  • #6 01 Lut 2016 23:22
    marian133
    Poziom 37  

MiŚkU napisał:
    tylko teraz pytanie, co do bocznych kolumn

Jak chcesz mieć kino 7.1, to rób te same kolumny na SBacoustic.
    Jeśli natomiast nie masz tyle kasy, to ja bym nie robił w ogóle bocznych, tylko zostawił 5.1... albo te same, albo nic, bo tylko efekt sobie popsujesz.

Kino najlepiej gra gdy wszystkie kolumny są takie same (takie same brzmienie, efektywność oraz charakterystyka częstotliwości). Nawet fronty nie musiały by być duże, ponieważ wystarczy wszystko poustawiać w ampli i wszystkie niskie częstotliwości są kierowane na suba.

0
  • #7 02 Lut 2016 10:26
    MiŚkU
    Poziom 14  

Czyli lepiej zrobic dokladnie takie same, niz jedna z podwojnym wysokotonowcem? No wyslalem zapytanie o 4 komplety sb acoustic i jak cos to nie mysle zeby mieszac ew. na frontowe w przyszlosci zrobic jakies 3drozne na tych samych i dobrac tej samej firmy niskotonowy.

I ciekawi mnie czy ta kolumna co podalem w linku to nie da lepszego efektu w filmach niz taka zwykla? Jak to wyglada w praktyce?

Dzieki za pomoc.
    Misiek

0
  • #8 02 Lut 2016 10:40
    marian133
    Poziom 37  

Ta z dwiema wysokotonówkami da pozornie więcej przestrzeni z racji fal odbitych.
    Moim zdaniem to bardziej taki bajer niż coś dobrego.

Musisz sam zdecydować.
    Pamiętaj że te monitory które proponuję, wyniosą cię tyle samo co te kolumny efektowe Monitor Audio.
    MA same w sobie będą grać gorzej niż SBacoustic, ale w kinie już tej różnicy tak bardzo nie usłyszysz.

0
  • #9 02 Lut 2016 13:52
    MiŚkU
    Poziom 14  

No tak tylko MA jest za 1550para za te pieniadze kupie glosniki, tylko na dwie pary i na zwrotnice tez powinno wystarczyc. Mdf, fornir i lakier juz mam i bym mial 2 pary w tej cenie i jak mowisz lepsze.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo