Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porządna ładowarka samochodowa do dwóch urządzeń

mirabelo 27 Sty 2016 21:10 3351 26
  • #1 27 Sty 2016 21:10
    mirabelo
    Poziom 7  

Witajcie, jestem kierowcą ciężarówki i szukam porządnej ładowarki samochodowej, która uciągnie dwa urządzenia ; Nexus 7 II 2013 oraz Samsung Galaxy Ace 4, oba urządzenia mają non stop włączoną nawigację (Nexus - IGO PRIMO, Galaxy - AutoMapa).
    Szukam ładowarki samochodowej, która nie tylko podtrzyma baterie w tych urządzeniach, ale również doładuje baterie. Miałem swojego czasu jakiegoś noname z Kauflanda, ale ledwo samego samsunga potrafiła podtrzymać.
    Macie jakieś urządzenia do zaproponowania ? Szukałem po alledrogo ładowarek, ale nie znalazłem nic porządnego, nie wiem może źle szukałem.
    Jeżeli jedna ładowarka nie da rady na te 2 urządzenia, to może kupie dwie takie same ładowarki - http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-philips-2-usb-super-szybka-i5948579611.html ? Tylko wtedy wersje na jedno USB.
    Co o tym myślicie ? Znajdzie się taka ładowarka co da rade na dwa, czy pozostaje mi kupić dwie z linka ?

0 26
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2016 21:30
    mojepetro
    Poziom 18  

mirabelo napisał:

Jeżeli jedna ładowarka nie da rady na te 2 urządzenia, to może kupie dwie takie same ładowarki

Porównaj wydajność prądową tej ładowarki (2,1A) z łączną wydajnością prądową firmowych ładowarek obydwu podłączanych urządzeń i będziesz wiedział co zrobić.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Sty 2016 21:30
    Borutka
    Poziom 24  

Chyba się nie znajdzie. Jeżeli w ciężarówce jest zapalniczka 12V, to rozgałęziacz na 2 gniazda zapalniczkowe i dwie ładowarki z jednym gniazdem ładowania 2000mA.
    Tylko ampery żeby były prawdziwe a nie chińskie, czyli ładowarki markowe. Oczywiście ładowanie podczas używania będzie trwało dłużej.
    Można też spróbować z przetwornicą 12/230V i używać ładowarek sieciowych. Ja tak używałem laptopa i wszystko grało.

0
  • #4 27 Sty 2016 21:38
    mirabelo
    Poziom 7  

Nie znam się na tym i nie chce kombinować z jakimiś przetwornicami itp.
    Czyli tak jak myślałem, że najlepiej na dwie ładowarki.

A rozgałęźnik też jakiś markowy musi być, czy to już bez znaczenia ?

A co do ładowarek to znalazłem takie:

http://allegro.pl/oryg-ladowarka-samochodowa-samsung-galaxy-2a-s4-s5-i5802140071.html
    http://allegro.pl/oryg-ladowarka-samochodowa-2a-htc-one-m8-m8s-e8-m9-i5768807319.html

0
  • Pomocny post
    #5 27 Sty 2016 21:39
    transcom
    Poziom 13  

Tak naprawdę nie trzeba Ci ładowarki tylko zasilacza 5 V z gniazdami USB o odpowiedniej wydajności - każdy elektronik coś takiego zrobi.
    Te wszystkie małe przetwornice 12V na 5V nie mają zbyt rewelacyjnych parametrów.

0
  • #6 27 Sty 2016 21:41
    mirabelo
    Poziom 7  

A nie będę się musiał później martwić czy nie wybuchnie mi zaraz tablet w kabinie ? :D

0
  • Pomocny post
    #7 27 Sty 2016 21:46
    Borutka
    Poziom 24  

Ten Niby Asus to jakiś chinol "dobrej jakości". Ten HTC to jest oryginał i takie dwie trzeba by kupić. Może Samsunga będą tańsze. A ta przetwornica to nie jest kombinowanie, tylko normalne urządzenie do kupienia w sklepie. Podłączasz do zapalniczki i masz 230V.
    Rozgałęziacz obojętnie jaki, byle styki miał niezaśniedziałe i w miarę solidne.

0
  • #8 27 Sty 2016 21:48
    mirabelo
    Poziom 7  

Tak, tylko ciężarówka ma 12V i 24V zapalniczkę, jaką teraz przetwornice wybrać ? Nie będę miał rano niespodzianki, że akumulator padł, bo na wyłączonym silniku przez 3h laptop chodził albo czajnik z wodą się gotował? Poza tym 24V to chyba tylko na włączonym zapłonie działa.

0
  • Pomocny post
    #9 27 Sty 2016 21:51
    Borutka
    Poziom 24  

Zarówno przetwornica jak i ładowarki muszą być na takie napięcie, jakie zawsze jest gnieździe zapalniczki. Na noc takie rzeczy lepiej odłączać, bo zawsze jakiś jałowy prąd pobierają

0
  • Pomocny post
    #10 27 Sty 2016 22:02
    mojepetro
    Poziom 18  

transcom napisał:
    Tak naprawdę nie trzeba Ci ładowarki tylko zasilacza 5 V

Popieram.
    Tym bardziej, że Ace 2 ma ładowarkę 1000mA, a Nexus 7 - 2100mA.
    Potrzebujesz więc zasilacza o wydajności powyżej 3000mA.

0
  • #11 27 Sty 2016 22:07
    mirabelo
    Poziom 7  

Rozumiem, że każdy fachowiec elektronik zrobi coś takiego ? Czyli jak mu wytłumaczyć, że potrzebuje zasilacz samochodowy 5V czy 3000mA bo już nie rozumiem heh :D

Bateria samsunga ma 1900mAh, a Nexusa ~4000mAh

0
  • #12 27 Sty 2016 22:07
    Borutka
    Poziom 24  

mojepetro napisał:
    transcom napisał:

Popieram.

Na ładowarkach będzie miał 2x2000 mA. I wszystko będzie bez problemu śmigać

0
  • #14 27 Sty 2016 22:22
    Borutka
    Poziom 24  

mirabelo napisał:
    I przy tym zostańmy, ładowarka 2x2000mA.
    I rozumiem, że urządzenia będą doładowane ? A nie tylko podtrzymywane?

Ładowanie trochę się wydłuży.
    Potestuj w domu na sieciowej. W samochodzie będzie pod tym względem mniej więcej tak samo jak na ładowarce sieciowej.

0
  • #15 27 Sty 2016 22:38
    mirabelo
    Poziom 7  

Wiesz, nie oczekuje że po 10 godzinach korzystania z nich z 50% urosnie naładowanie do 100%, ale żeby chociaż te 60-70% było, w ostateczności żeby tylko podtrzymywało.

Znalazłem w domu jakąś ładowarkę samochodową Rohs 1000mA, jutro ją przetestuje na Samsungu z AutoMapą (mam 200 km trasę).

0
  • #16 28 Sty 2016 09:34
    mirabelo
    Poziom 7  

Dobra rohs 1000mA dal rade. Wyjechalem z domu z bateria 100% i caly czas trzymal 100% podczas jazdy z wlaczona AutoMapa i transmisja danych i najjasniejszym ekranem. Po 1.5 h odlaczylem ladowarke z zapalniczki bo az parzyla w rece. Ale tak czy siak 1000mA dalo rade z Samsungiem.

0
  • #19 30 Sty 2016 13:16
    Borutka
    Poziom 24  

Noo :?: , jeśli uważacie, że w samochodzie, gdzie temperatura w kabinie nierzadko może przekroczyć 50 stopni, można bezpiecznie podłączyć chińską ładowarkę, która codziennie przez 10-14 godzin dziennie ma odparowywać z siebie w postaci ciepła 50W mocy, to ja nie mam więcej uwag :D .
    Na allegro są dostępne ładowarki podwójne firmy Belkin, które teoretycznie również spełniłyby potrzeby autora. Jednak pominąłem je świadomie i w mojej ocenie zaproponowałem rozwiązanie najbezpieczniejsze dla odbiorników.
    I nawet jeżeli jedna z nich padnie (czego nigdy nie można wykluczyć), to autor nie zostaje w trasie na "lodzie"

0
  • #20 30 Sty 2016 15:15
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Borutka napisał:
    ma odparowywać z siebie w postaci ciepła 50W mocy

Możesz to w jakiś sposób uzasadnić, czy tak z niczego rzuciłeś sobie jakąś wartością, bo widzę, że chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.

Cytat:
    Running a load test with all usb ports at full load and QuickCharge at 12V/1.5A for one hour is no problem.

Zakładając nawet, że te dwa podłączone telefony będą pobierały po 2,4A (co w rzeczywistości nie będzie miało miejsca), to ładowarka będzie obciążona tylko w połowie swoich możliwości, więc nawet przy 50° (jaki kierowca dałby radę prowadzić samochód przy takiej temperaturze :?: ) może działać bez przerwy i nic się jej nie stanie.

0
  • #21 30 Sty 2016 18:12
    Borutka
    Poziom 24  

Piotrek#G napisał:

ładowarka będzie obciążona tylko w połowie swoich możliwości

przy rozładowanych i pracujących urządzeniach pobór prądu będzie większy. Poza tym skąd wiesz jakie są jej możliwości ? Z tych kryptoreklam z Amazona ? Bo widzę, że prawie nikt tym nie handluje, poza stroną z linku. Jesteś posiadaczem tej ładowarki ?
    Piotrek#G napisał:

jaki kierowca dałby radę prowadzić samochód przy takiej temperaturze :?: )

a kto mówi o prowadzeniu ??? Jest mowa o ciężarówce, tak więc być może o tachometrze, kursach do upalnych krajów, czy o postojach w upalne weekendowe zakazy jazdy. Poza tym skąd wiesz gdzie ma gniazdo zapalniczki ?...
    Piotrek#G napisał:

może działać bez przerwy i nic się jej nie stanie.

skąd ta pewność ? :D

0
  • #22 30 Sty 2016 19:04
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Borutka napisał:
    przy rozładowanych i pracujących urządzeniach pobór prądu będzie większy

Nie nie będzie, prąd ładowania jest ograniczony przez zabezpieczenie wbudowane w telefon. Zapobiega ono uszkodzeniu akumulatora.

Borutka napisał:
    Poza tym skąd wiesz jakie są jej możliwości ?

Stąd: http://lygte-info.dk/review/USBpower%20BlitzWolf%2051W%204-port%20car%20charger%20UK.html

Borutka napisał:

Piotrek#G napisał:

może działać bez przerwy i nic się jej nie stanie.

skąd ta pewność ? :D

Borutka napisał:
    mojepetro napisał:
    transcom napisał:

Popieram.

Na ładowarkach będzie miał 2x2000 mA. I wszystko będzie bez problemu śmigać

To i ja zapytam: Skąd ta pewność? :D

Śmiem twierdzić, że ładowarka która przeszła bezproblemowo godzinny test pod pełnym obciążeniem, sprawdzi się lepiej pod ciągłym obciążeniem 50%, niż inna obciążona w 100%.

mirabelo napisał:
    mirabelo napisał:
    Najtańsze z Samsunga
    http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-2a-samsung-j1-s6-edge-s3-4-5-i5490709604.html

myślę, że będą wystarczające.

Pozostaje jeszcze kwestia, czy są to na pewno oryginalne ładowarki, a o podróbkę tak znanej formy nie trudno. Poza tym za tą cenę zamiast dwóch ładowarek jednoportowych korzystniej kupić dwie ładowarki z linka który podałem.

Na koniec jeszcze raz powtórzę moje pytanie:
    Piotrek#G napisał:
    Borutka napisał:

Możesz to w jakiś sposób uzasadnić, czy tak z niczego rzuciłeś sobie jakąś wartością, bo widzę, że chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.

0
  • #23 30 Sty 2016 19:43
    2711318
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 30 Sty 2016 20:34
    Borutka
    Poziom 24  

Piotrek#G napisał:

Nie nie będzie, prąd ładowania jest ograniczony przez zabezpieczenie wbudowane w telefon. Zapobiega ono uszkodzeniu akumulatora.

Wiadomo że nie pociągnie kilowata. Jak rozumiesz pojęcie szybka ładowarka ?

mirabelo napisał:
    Witajcie, jestem kierowcą ciężarówki i szukam porządnej ładowarki samochodowej, która uciągnie dwa urządzenia ; Nexus 7 II 2013 oraz Samsung Galaxy Ace 4, oba urządzenia mają non stop włączoną nawigację (Nexus - IGO PRIMO, Galaxy - AutoMapa).

Piotrek#G napisał:

Śmiem twierdzić, że ładowarka która przeszła bezproblemowo godzinny test pod pełnym obciążeniem

To może chociaż niech 2 godz. pochodzi ?.... a jaka była temperatura otoczenia, bo niedoczytałem ?
    Piotrek#G napisał:
    Na koniec jeszcze raz powtórzę moje pytanie:
    Piotrek#G napisał:
    Borutka napisał:

50W, baa nawet 54W gdzieś wyczytałem... chińska moc :!: ... To był skrót myślowy, bo nie chodziło o to, że cała moc się w ciepło zamieni.
    Co do linku, to macie jeszcze jakiś link z inną jakąkolwiek markową ładowarką z takimi szczegółowymi analizami, czy tylko Chinole się tak postarali ? Czy w ogóle Lenovo, Asus itp. mają takie ładowarki w ofercie ?
    Nie dowiedziałem się, czy ktoś z Was ma tę ładowarkę,więc nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji i teoretyzować.

0
  • #25 30 Sty 2016 21:25
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Borutka napisał:
    Wiadomo że nie pociągnie kilowata. Jak rozumiesz pojęcie szybka ładowarka ?

Nie bardzo rozumiem pytanie. Gdzie pisałem coś o szybkiej ładowarce?
    Borutka napisał:
    Czy tu jest mowa o tym samym ?.... a jaka była temperatura otoczenia ?

Dasz gwarancję, że ładowarka samsunga obciążona na 100% wytrzyma w tych 50 stopniach przez kilka godzin bez przerwy?
    Borutka napisał:
    50W, baa nawet 54W gdzieś wyczytałem... chińska moc :!:

Cały czas mam wrażenie, że całe Twoje uprzedzenie do tej ładowarki wynika z tego, że to produkt chiński i sprzedawany tylko w zagranicznym sklepie.
    Chińska moc? Przecież pomiary w linku potwierdzają, że parametry podane przez sklep dla tej ładowarki są realne.
    A te ładowarki samsunga gdzie są produkowane?
    Borutka napisał:
    Co do linku, to macie jeszcze jakiś link z inną jakąkolwiek markową ładowarką z takimi szczegółowymi analizami, czy tylko Chinole się tak postarali ?

Proszę tutaj inne testy ładowarek:
    http://lygte-info.dk/info/ChargerIndex%20UK.html
    I nie są to testy "Chinoli", tylko Duńczyka.
    Borutka napisał:
    I to wszystko za równowartość miski ryżu :D

Jeżeli podałbym linka do allegro, w którym ta ładowarka kosztowałaby 80 czy 100zł, to już wtedy byłaby w porządku?

Chyba po prostu nie możesz pojąć tego, że produkt producenta o którym nie słyszałeś, w tej samej cenie oferuje dużo więcej, niż produkt znanego producenta.

Borutka napisał:
    Nie dowiedziałem się, czy ktoś z Was ma tę ładowarkę,więc nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji i teoretyzować.

Nie mam, ale w drodze do mnie jest ładowarka domowa tego samego producenta.

0
  • Pomocny post
    #26 15 Mar 2016 21:55
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Odświeżę trochę temat. Posiadam już dwie ładowarki firmy Blitzwolf - sieciową i samochodową:
    http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-Bl...rger-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1020008.html
    http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-Bl...rt-USB-Car-Charger-for-Samsung-p-1023850.html
    Co mogę napisać, to szczerze polecam. :spoko: W tej cenie raczej ciężko znaleźć coś lepszego. Jakość wykonania i działanie na naprawdę wysokim poziomie.

0
  • #27 24 Kwi 2016 21:41
    mirabelo
    Poziom 7  

wlasnie ja zamowilem. Mam nadzieje ze sie nie zawiode. Czytalem nawet test tej ladowarki przez sajdyka i jest bardzo dobra.

0
  Szukaj w 5mln produktów