Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

okulary 3D + Sony KDL 55W809c

Vaass 27 Sty 2016 21:35 2523 6
  • #1 27 Sty 2016 21:35
    Vaass
    Poziom 9  

Pytanie do właścicieli telewizorów Sony serii 809c. Kupiłem okulary 3D (zamienniki) i mam problem z podłączeniem ich do telewizora (55W809c). Włączam film 3D z PenDrive'a, na pilocie naciskam "Action Menu" i wybieram odpowiedni tryb 3D (obok siebie/nad i pod). Obraz wyświetla się w trybie 3D (jest lekko rozmyty) i próbuje podłączyć/sparować okulary. Przytrzymuje na nich przycisk, dioda miga ok.10 sekund w celu sparowania, lecz bez efektu - dioda przestaje migać i okulary się wyłączają. Robiłem w bardzo bliskiej odległości od TV, z tyłu, z daleka, nic nie działa. Próbowałem także sparować je w ustawieniach bluetooth telewizora, lecz TV nie może ich znaleźć. Dodam, że zrobiłem update do najnowszego firmware w TV (pod koniec grudnia) - może to ma coś z tym wspólnego? Na innym forum ktoś pisał że najnowszy update wyłącza obsługę nie oryginalnych okularów. A może problemem jest to, że film w 3D włączam przez PenDrive?
    Film uruchamiam poprzez wbudowaną aplikację Video, próbowałem też przez Kodi.
    Jakieś sugestie?

0 6
  • #3 28 Sty 2016 14:24
    Vaass
    Poziom 9  

chińskie zamienniki - http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-...81,searchweb201560_6,searchweb1451318400_6148
    W komentarzach do tych okularów (Transaction History & Feedback) kupujący piszą ,że u nich działa poprawnie z moim modelem TV. Myślę że nadajnik blutooth jest w nich uszkodzony, ale dla pewności chciałem spytać czy może chodzi o filmy z PenDrive'a lub najnowszy update (co raczej odpada czytając podane przez Ciebie linki)

0
  • #4 28 Sty 2016 15:49
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Jeśli masz możliwość sprawdzenia na innym Sony to tylko tak możesz się upewnić czy działają, to samo dotyczy filmów PenDrive'a czy to prawdziwe 3D ( oraz czy jest to konwersacja z 2D na 3D ).
    . Nie wiem czy doczytałeś że ostatnia aktualizacja Sony mogła spowodować zablokowanie używania okularów innych firm.
    ( Po ostatniej aktualizacji muszę za każdym razem przed użyciem parować okulary 3D Samsunga z telewizorem (KDL-50W808C).
    Pozostała by jeszcze opcja przywrócenia ustawień fabrycznych czasochłonna lub wyłączenie tv z sieci na jakiś czas odłączając wszystkie dodatkowe urządzenia od tv.
    Na FAQ telewizora Sony KDL-W809c jest napisane że niema konwersji 2D na 3D.

0
  • #5 28 Sty 2016 17:19
    Vaass
    Poziom 9  

Niestety nie mam możliwości przetestowania ich na innym telewizorze.
    Tak, doczytałem że najnowszy soft niby blokuje możliwość okularów innych firm - trzeba je parować za każdym razem. Co do konwersji 2D do 3D to wiem, że ten TV nie ma tej funkcji. Ja włączam film z PenDrive'a nagrany w 3D (mam trzy rózne: dwa z "obrazem obok siebie" oraz jeden z obrazem "góra i dól") i dopiero jak odpalę taki film to w opcjach TV pojawia mi się możliwość załączenia obrazu 3D.
    Telewizor resetowałem, nie pomaga. Myślałem też, że może bluetooth nie działa w TV, jednak wszystko jest z nim ok bo sparowałem z tabletem. Wychodzi na to że coś nie tak z tymi okularami.

Dzięki za chęci przy rozwiązaniu problemu

0
  • #6 07 Lut 2016 16:54
    Vaass
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Kilka dni temu pojawiła się kolejna aktualizacja do telewizora. Po zaktualizowaniu okulary wykryte w dwie sekundy.
    Jak sparować je z TV? Należy włączyć film w 3D, w opcjach TV włączamy 3D i wciskamy przycisk na okularach. Powinny zostać sparowane w kilka sekund. Dodatkowo pojawi się komunikat na dole ekranu o znalezieniu okularów.
    Może te informacje przydadzą się innym ;)

0
  • #7 07 Lut 2016 17:04
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Sony jednak poprawkę wprowadziło, może w końcu uaktualnienia często ignorowane a zgłaszane przez użytkowników Sony będą częściej wprowadzane. :)

1