Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie modułu lasera 5V 5mW - z rezystorem czy bez?

27 Sty 2016 21:56 5706 9
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Zerknij na kartę katalogową. Laser to dioda LED zatem sterowany jest prądowo - czyli jeżeli podłączysz go do źródła napieciowego (zwykły zasilacz 5 V) o dużej wydajności to go spalisz !

  Dodano po 1 [minuty]:

  Najlepiej zasilać go ze źródła prądowego sygnałem PWM.

  Dodano po 2 [minuty]:

  W przypadku zasilania ze źródła napięciowego rezystor jest konieczny - jego wartość musi ograniczyć odpowiednio prąd (prawo Ohma).
 • Poziom 7  
  Chciałbym do jego zasilania wykorzystać zwykłe gniazdo USB, jaki rezystor powinienem dobrać aby w pełni wykorzystać moc tego lasera?

  Dodano po 5 [minuty]:

  Zdecydowałem się jednak zaryzykować i podłączyć bezpośrednio pod 5V - świeci bardzo ładnie więc wygląda na to, że rezystor jest wbudowany w ten moduł.
 • Poziom 14  
  Jeśli tak to zwracam honor. Ale to i tak za mało, diody laserowe są bardzo wrażliwe i steruje je się prądowo więc powinny być zasilane ze stabilizatora prądu. Wszystko masz ładnie opisane w linku który dałem wyżej.
 • Poziom 7  
  Przy koszcie lasera 2,50 zł to chyba nie ma sensu wykorzystywać stabilizatorów, które pewnie będą kosztować kilkukrotnie więcej niż sam moduł lasera.
 • Poziom 14  
  Chyba aż tak więcej by to nie wyszło ale nie wiem bo nie robiłem, Twoja decyzja, zależy do czego tego używasz. Daj znać jak długo wytrzyma :)
 • Poziom 13  
  Tam jest podane 3V, nie 5V. Zatem pomału go będziesz palił..., a że to produkt za 2,50 to rzeczywiście szkoda tylko zaśmiecanego środowiska.
  Zresztą tak naprawdę jak podłączyć do 230V to też przecież zaświeci. Tyle, że jeszcze krócej. Prawo Ohma staje się - jak widać - pomału względne
  pozdr.
 • Poziom 7  
  Laser kupiłem z linku w poście #1 i on jest na 5V, w poście #5 podałem specyfikację tego samego modułu tylko zasilanego na 3V.