Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia odbioru CB od TV !!

18 Cze 2005 01:39 1668 13
 • Poziom 11  
  Witam
  Po włączeniu telewizora powstają zakłócenia odbioru CB
  z S2 do S9+
  CB i telewizor zasilane są z innych gniazdek, znajdują się w innych
  pokojach,(po drodze dwie grube ściany) anteny są 5m od siebie.
  Telewizor marki Panasonic model 2004 100Hz
  Radio President Herbert (ANL, NB, HI CUT)
  Czy ma ktoś pomysł jak zmienić ?
  Tomasz
 • flexghzflexghz
 • Poziom 28  
  Po prostu nie nadawać.Wszelkie filtry i inne półśrodki nie zdają egzaminu i szkoda czasu i pieniędzy.Zmienić modulację na FM,nie przekraczać dopuszczalnej mocy nadawania .No i nie nadawać w czasie filmów ,seriali i dzienników bo i tak będzie awantura.Wszystko to mam za sobą zakończone rozmontowaniem aparatury.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Pasmo CB jest najbardziej narażone na zakłócenia i na to też sensownej rady nie ma oprócz odległości.Przepraszam ale mój poprzedni post był nie na temat.
 • flexghzflexghz
 • Poziom 33  
  znajdż filt rod starego telewizora sieciowy (Neptun Helios)i na wyjcie tego filtru podłącz "nowy hi hi " telewizor / jest to wina telewizora,ze względów oszczędnościowych takie teraz są wykonywane a nikt tego u nas nie kontroluje
  Stanisław 2003 jesteś w błędzie
 • Poziom 28  
  Nie jestem w błędzie-zakłócenia można trochę wytłumić ale na pewno nie dadzą się zlikwidować.Odbiorniki muszą spełniać normy zakłoceniowe,które są ostrzejsze w innych krajach niż u nas.Ale wszystko ma swoje granice.Charakterystyka częstotliwościowa zakłóceń jest taka,że najbardziej "odkładają" się w pasmie CB.Dlatego zostało przeznaczone dla maluczkich a nie dla wojska na przykład.
 • Poziom 36  
  Na wiertle o średnicy Φ3mm nawiń 10 zwojów drutu miedzianego Φ0,8-1mm. Tak wykonaną cewkę (z jak najkrótszymi końcówkami) przylutuj bezpośrednio do gniazda antenowego w TV pomiędzy pinem sygnałowym a masą.
  Problem powinien zniknąć.
 • Poziom 33  
  jesteś w łędzie podtrzymuje
  za mało ćwiczyłeś
  na warsztacie często sprawdzam oddziaływanie telewizorow,monitorów ,zasilaczy impulsowych itd na mój trx i daje się to elegancko wyczyścić
  Trabi coś słyszałeś ,tak się robi ale w odwrotną stronę kiedy radio zaklóca Tv ---3 cewki po 4 zw na wkładzie od dlugopisa dne 0,3 i między nimi kondensatory 15 pF zaekranować
 • Poziom 28  
  Ćwiczyłem na tyle dużo,że wiem iż można zmniejszyć a nie zlikwidować zakłocenia.Zwróć uwagę łaskawco ,że mówimy cały czas o bezpośredniej prawie bliskości nadajnika,odbiornika CB oraz innego sprzętu w tym telewizora.Nie tylko telewizory zakłocają i nie tylko telewizorom CB zakłóca.Ja ten temat przerabiałem na początku lat 90-tych i wiem coś o zakłóceniach tego rodzaju.Pozdrawiam.
 • Poziom 28  
  No to nie powinieneś być tak uparty jak pewne stworzenie-łaskawco!
 • Poziom 11  
  Witam
  I dziękuję za odzew :-)
  Na dzień dzisiejszy zrobiłem dławik na bazie pręta ferrytowego od anteny na fale długie i przewodu od zasilacza CB. Trochę pomogło.
  Następnie będę szukał filtra od starego telewizora.
  Tomasz
 • Poziom 28  
  A na jaką odległość działa filtr na AM?.Ja kiedyś miałem spokój w domu ale za to sąsiad 500 m dalej słyszał mnie doskonale o czym przez dłuższy czas nie wiedziałem bo u mnie było dobrze.Co prawda miałem antenę bardzo dużą i długą.
 • Poziom 21  
  Tomasz_XX, zobacz czy nie pomoże kilka pierścionków ferrytowych rozstawionych na którymś kablu antenowym. Może być że pomoże.
 • Poziom 11  
  Witam
  Zakłócenia te rozchodzą się poprzez domową instalację elektryczną.
  Sprawdziłem to odłączajac antenę od telewizora -poziom zakłoceń radia CB nie uległ zmianie.
 • Poziom 21  
  A sprawdź czy wyjęcie anteny z CB ma wpływ na odbierany poziom zakłóceń..